Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    válasz GeryFlash #47 üzenetére

    Érdekes vívmány a "jogállam"... általában egyenrangú felek kölcsönös megállapodásai alapján működik a társadalom, kivéve a választásokat, amikor is a választók üres ígéretek alapján adnak semmire sem kötelező, ám jelentős hatalommal járó felhatalmazást. Ezt precízen "demokratúrának" lehetne nevezni...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz GeryFlash #47 üzenetére

    Egyrészt amit leírsz demokráciának az pontos nevén a képviseleti demokrácia. Elvileg ennek kéne lennie, illetve ennyi ember együttműködési képtelenségét alapul véve más demokrácia nem is működhet. Aztán pont ugyanezen okból egy autokrácia vagy egy diktatúra se lenne alkalmas a vezetésre.
    Viszont egy ország megszűnik demokratikusnak lenni teljesen, ha az emberek önként, akár tudva, akár tudatlanul lemondanak az önkormányzásról. Ez nálunk megtörtént, a többséget vagy nem érdekli egyáltalán a politika vagy ugyanarra az egy-két pártra szavaznak attól függően, hogy épp melyik milyen ígéretet tett pont a választások előtt. Utóbbi csoport hosszútávú memóriája a szavazás idejére lekapcsol és előbbi csoporttal a szavazóképes lakosság 70-80%-át kiteszik. Illetve van egy harmadik csoport, akik a Rosszabbikot támogatják, na ők... róluk megvan a vélemény, röviden 1 millió és 25 ezer fővel többen vannak a kelleténél.
    Nálunk oligarchia van egyelőre, a szavazók többsége csak a reklámarcok közül válogat.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák