Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #33907968

    törölt tag

    válasz Cifu #1 üzenetére

    Nem ez az egyetlen ilyen húzása a Huawei-nek, pl. az utolsó 8.0-as frissités óta a wifi elemző appok nem mennek hely (location) engedély nélkül, köztük az enyém sem.

    Ez csak Android 9.0-tól kötelező (ami még meg sem jelent), de ők már valamiért beletették a 8-asukba is. És én is kaptam ez miatt már pár negativ véleményt Huawei tulajdonosoktól, megfontolandó hogyha ez megszaporodik akkor én is letiltom az újabb Huawei készülékeket, amíg ki nem jön a 9.0.

  • #33907968

    törölt tag

    válasz dilajoska1 #19 üzenetére

    Nem, nem arról van szó hogy engedélyezni kell a rendszeren a hely szolgáltatást. Hanem hogy az appnak direktben kérnie kell a hely engedélyt ez mellé, hogy egyáltalán láthassa a wifi hálózatokat.

    Na ez csak a 9.0-tól lesz igy, de a Huaweinek ezt sikerült már a 8-ba is beletenni valamilyen rejtélyes okból...
    Igy aztán azok a (hálózati/wifi elemző) appok, amik nem kérnek explicit hely engedélyt, nem látják a wifi hálózatokat a Huawei legutolsó Oreos frissitése óta.
    Minden más oreos telefonon viszont f@szán müködik, kivéve Huawei és az utolsó Oreos frissitése...

    Hozzáteszem, a felhasználóknak nem lehet elmagyarázni hogy mit kell bekapcsolni, 90%-uk (tisztelet a kivételnek) sikhülye a telefonjához.
    A VLC is azért tiltotta le a Huawei telefonokat, mert hiába írták le hogy hol mit kell kapcsolni, és hogy nekik ehhez egészhez semmi közük, a felhasználók ahogy írtam totál hülyék a telefonjukhoz és amúgy sem olvasnak el semmit, ellenben tolták az 1 pontos értékeléseket a VLC-nek, azért mert a Huawei oprendszere kigyilkolta a háttérben futó vlc-t...

  • #33907968

    törölt tag

    válasz papelado #34 üzenetére

    Ez egy rendkívül egyszerü történet.
    Ha egy app rossz értékeléseket kap, akkor csökkeni fog az átlagos értékelése, ez miatt hátrébb fog szorulni a találati listában. Hátrébb szorul ->kevesebb letöltés ->kevesebb pénz ->kevesebb fejlesztés ->kevesebb letöltés ->mégkevesebb pénz...

    Na már most, ha a hibás müködés nem a te appod hibája hanem külső körülmény, és nem tudod megworkaroundolni, akkor egyszerüen kimatekolod hogy melyik a több pénz: megtartani a hibásan müködő telefonok tulajait és vállalni a hátrébb sorolás kockázatat, vagy eldobni őket, ez esetben vállalni azt hogy ennyivel is kisebb lesz a felhasználói bázisod.

    Gondolom a vlc tulaja számolt egyet, és neki az jött ki hogy olcsóbb letiltani mondjuk 3 huawei telefont, mintsem bevállalni annyi negativ értékelést.

  • #33907968

    törölt tag

    válasz ujvendeg #69 üzenetére

    Nem tudod hogy mi az a memória mi? :D

    Ha nem tudod mi a különbség a memória és a tárhely között, akkor nem nagyon kéne ebbe belemenned. Kb. akkora butaságot mondtál, mintha azt mondanám hogy az autómba azért megy csak 50 liter benzin bele, mert a kerekekbe nem fér bele több üzemanyag 2.4 bar nyomáson :)

  • #33907968

    törölt tag

    válasz tomazin #79 üzenetére

    Köszi hogy belinkelted a saját leírásom, de ez egy teljesen másik történet.
    Leegyszerüsítve, két különböző dologról van szó:
    1, 2018 novembere után, nem lehet frissiteni semmilyen appot ami nem targetál legalább android 6.0-át. Ha pedig 6.0-t targetálsz, akkor a wifi elemző app nem látja a wifi hálózatokat ha az app explicit nem kér "hely" engedélyt és a telefonon nincs bekapcsolva a "hely" szolgáltatás. De ennek most nincs relevanciája, az én appom nem targetál 6.0-át, igy tökéletesen müködik ezek nélkül is (kivéve huawei lásd lentebb), és csak rajtam áll hogy mikor frissítem be (ez akár jövőre is lehet). A blogbejegyzésem erről szól.

    2, Android 9.0-tól kezdve (ami ugye még nem jelent meg), tökmindegy mit targetál az app, kb. úgy veszi mintha legalább 6.0-t targetálna innentől lásd 1-es pont. Ez viszont csak azokat a telefonokat érinti amik android 9.0-át futtatnak (vagy azok bétáját).

    És tadam, most jön amiről beszélek, a Huaweinek sikerült az utolsó Oreos frissítésbe belerakni a 2-es pontban említett feature-t holott az csak a 9.0-tól jelenik meg...
    Ennek eredményeképp ha felrakod az android 8.0-át futtató huawei* telefonodra az appom, akkor az nem fog müködni, mert nem kér "hely" engedélyt (nem is kell neki lévén nem targetál 6.0-át és nem android 9-en vagyunk) igy meg nem látja a wifi hálózatokat.
    *ez az utsó rendszerfrissítéssel lett elb@szva, ha nem frissited (de oreot futtat a telefonod) müködni fog (tipikusan érintettt telefonok: p20p, m10p)

    Ez per pillanat egy feloldhatatlan konfliktus, mert én biztos hogy nem fogom ezt az engedélyt belerakni amig ki nem jön a 9.0, elég csak megnézni a number one wifi elemzőt (farproc), ő belerakta, na az utolsó 5000 értékelése 1 csillag, merthogy minek kér hely hozzáférést, biztos kémkedni akar (ja, csak nem ő hanem a google...)

    És itt jön képbe a másik dolog amit említettem, hogy felhasználók 90% sikhülye a telefonjához és nem is olvas el semmit. Mert farproc leírta hogy neki ugyan k.rvára semmi szüksége erre az engedélyre, a google kényszeríti ki, továbbra is repülnek neki az 1 csillagos értékelések... A másik 5000 1 csillag meg azért repül, mert megadta a felhasználó a "hely" engedélyt, csak épp nem kapcsolta be a "hely" szolgáltatást igy továbbra sem megy az app (és ez is le van írva hogy be kell kapcsolni, de hát ki olvassa el...)

    A lényeg a lényegben, hogy jelenleg kapok negativ értékeléseket bizonyos huawei felhasználóktól hogy nem müködik az appom (okait lásd feljebb), és ha megunom, akkor egyszerüen letiltom ezeket a készülékeket, mert nem tudom feloldani azt hogy a huawei egy olyan funkciót rakott be a 8.0-ba aminek csak a 9.0-ban kéne benne lennie.

Új hozzászólás Aktív témák