Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Visormail #30 üzenetére

    És mennyit fizettetek volna? ;] Nem lehet, hogy csak azért ilyenek jelentkeztek, mert ennyiért csak ilyenek mennek el? Totál komolyan kérdezem. Párom is panaszkodik, hogy mennyire az alja emberek mennek hozzájuk, de azt nem veszi észre, hogy egyszerűen már nincs választék ebben a fizetési sávban. Mert ennyiért "normális ember" nem megy oda dolgozni. A szomszéd városban egy droid-gyárban 25 év ottani ledolgozott idővel egy középvezető családi pótlékkal, 3 műszakban, műszakpótlékokkal, adókedvezménnyel nem keres 150k nettót.
    2019-ben a minimálbér összege bruttó 149.000 ft, azaz 99k nettó.
    2019-ben a garantált bérminimum (szakmunkás minimálbér) összege: 195.000 Ft Ki lehet számolni, hogy az nettóban mennyi. Én azt mondom hogy ma, Magyarországon a nettó ~150k-s fizetés egy vicc. Havi 168 órában is. Nálunk 1000 ft-os órabérért (nettó) a kutya nem jön el segédmunkásnak még alapvető, tök laza melóra sem. Bár, lassan semmilyen segédmunkás sem lesz, nem hogy szakmunkás.. Hívtak melózni nem messze az osztrák határtól, hogy adnának 6 eurót nettóban, hetente akár haza is járhatok. Megemlítettem neki, hogy két órával utaztam többet onnan nettó 12-ért, és szintén hetente jöttünk haza, majd biztos hatért elmegyek neki. Nem beszélve arról, hogy ha akarnék, ebben a szakmában elégé a közelben el tudnék helyezkedni nettó 2500 ft-ért, mert annyira nincs ember, hogy már ennyiért sem találnak, vagy ha mégis, az olyan is.. mint amit te említesz.. Aki tehette kiment. Én már hazajöttem.... egy kicsit..bár, ha sikerül az új szakmámban ugyanolyan szintre jutni, akkor azzal elvileg már itthon elég jól lehet még vidéken is keresni.. :U

Új hozzászólás Aktív témák