Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz weiss #8 üzenetére

    Azóta, mióta a modemek NDIS interfészt használnak, és a PPP démon a modemba költözött.

    Az persze tény, hogy a modemeknek megmaradt a standard interfésze is, azon keresztül pedig lehet kezdeményezni IPv6 PPP hívásokat bármilyen régi modemmel is.

    A modem amiről a cikkben szó van egyébként HSPA+ Release 7 képességgel rendelkezik, 21/5.76 Mbit/s sebességekre képes, mely mindhárom hazai szolgáltatónál működik.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz weiss #12 üzenetére

    Hiába no :) Ez éppen az egyik szakterületem.

    Még leslie_smith-nek válaszolok mert ez a téma minden mobilnetes hírben felmerül:

    A modemnél, telefonnál táblánál, szolgáltatónál megadott sebesség értékek a rádió link elméleti maximális kapacitását jelzik. Én például mértem már 21megás modemmel 21megás hálózaton 21megabit/s-ot. Farady kalitkában ahol nincs zavartatás, nincs csillapítás, nincsenek falak és konkurens előfizetők.

    Ha viszont te messzebb vagy az állomástól, netán falak is vannak, meg ugye van még rajtad kívül előfizető, akkor a 21mega az összes előfizető között oszlik meg, ráadásul aki rossz rádiós körülmények között van (távol, sok fal stb.) akkor nála eleve rosszab hatásfokkal fog működni a dolog mivel a hálózatnak növelnie kella redundanciát a megbízható kapcsolat fenntartása miatt.

    És akkor még nem soroltam fel egy rakás egyéb tényezőt ami befolyásolja az elérhető sebességet, úgy mint CE, IuB, Power, Code stb.

    Így már az is érthető, hogy miért fejlesztenek 2-300megabites LTE hálózatokat: mert ezek egy előfizetőre vetítve már csak 20-30megát jelentenek, ami a mai átlagos 3-4megabithez képest azért 10-szer több.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák