Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz Narxis #23 üzenetére

    én inkább azt vettem ki a prof. szavaiból, hogy nem, nem ugródeszka a lelkileg instabil embereknek. Nem leszel elmebetegebb, ha halomra lövöd az embereket egy játékban, vagy széttrancsírozod őket evőkanálla. A probléma az, hogy az ilyen embereknek kereteket ad. Úgymond kialakít egy olyan elképzelést a világról, amiben az agresszióját lövöldözéssel fogja levezetni, mert a játékok erre nevelték. Szerencsétlen ha gyerekkora óta játék helyett karatézna, akkor nem lelövi, hanem brutálisan agyonveri áldozatát. A különbség tényleg max az, hogy utóbbinál van némi esély rá, hogy nem tud túl nagy kárt okozni, de az előbbit ugyanúgy megtanulhatod a játékokon kívül a filmekből is szerintem, azokban is nagy kultusza van a lőfegyvereknek, és egy filmbe is ugyanúgy bele tudod magad képzelni, csak kevésbé egyértelműen, mint egy számítógépes játékba. Szerintem.
    Egyébként egy dologról nem esett szó, ami az amcsiknál sokkal tömegesebb jelenséggé teszi ezt a lövöldözősdit, az pedig a fegyverhasználat kérdése... nálunk azért elég ritka az, hogy van otthon valakinél lőfegyver. Náluk meg nem kell messzire mennie a gyereknek, ha szerezni akar valamit a vandálkodáshoz.

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák