Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz bobalazs #6 üzenetére

    A steam lényegében már rendelkezik NFT-vel, ugye a saját platforjám lehet digitális assetekkel kereskedni. Csak azért nem NFT mert egyrészt nem blokklánc alapú, másrészt nem viheted el a profitot a platformról mert steam creditben kapod (persze lehet külső oldalon is kereskedni, de ez más tészta). Ha NFT lenne, akkor teljesen kiadná a kontrollt a kezéből és nem tudnának sápot szedni. Ez nem érdekük egyelőre.

    A blockchain játékokat azért tiltották le (valószínűleg), mert jelenleg nagyon sok a scam és a technológiából adódóan esélytelenek bármilyen jogi segítséget nyújtani. Ha egy mikrotranzakciós játékban lelép a készítő, azért valamilyen payment service providert csak utol lehet érni. Ha crypto alapon megy, ez lehetetlen, soha senki nem kapja vissza a pénzét.
    Ez jogilag nagyon rizikós a steamnek, inkább nem kérnek belőle, nincsenek rászorulva és amúgy se nagyon létezik legit, népszerű blockchain alapú játék. Kb az egyetlen amit talán játéknak lehet nevezni az az Axie infinity, the az is inkább egy proof of concept, egy érdekesség mint ami tényleg mainstream lesz bármikor is.

    Érdekesség, hogy az Epic erre a hírre azonnal nyomott egy 180 fokot és bejelentette hogy az ő platformjukon minden ilyesmi üdvözölt. (kb 1 hónapja még ők is tiltásról beszéltek)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz bobalazs #9 üzenetére

    Gondolom meg tudnák oldani, de pl csalás esetén ők se tudnának segíteni. Ugye a blockchain technológiából adódóan nem tudnának semmit visszacsinálni/visszaadni ami azért elég fontos része a szolgáltatásuknak.
    Én is kaptam vissza itemet marketplacen amikor feltörték az accomat a 2FA ellenére és eladtak mindent amit tudtak. (telefonom sosem került ki, emailen nem volt jogosulatlan belépés és amúgy is más a jelszava, mai napig nem tudom hogyan csinálták és a Valve se mondja meg)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák