Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz copass #187 üzenetére

    De, pontosan értem, szerintem elbeszélünk egymás mellett.

    Te azt állítod (fixme ha nem) hogy gyári winnel nem lehet rendesen dolgozni, én pedig azt hogy igen.
    Illetve azt állítod hogy a W10-el kevesebbett kell foglalkozni hogy használható legyen. Ez ilyen félpontos, valóban kevesebbett kell vele molyolni, ellenben hajlamos az öngyilkosságra hála a csodálatos MS féle majd a júzer leteszteli, énleszarom mentalitásának.

    "1-2 havonta raktam újra ismerősök gépét, mert annyira telepakolta minden szarsággal a gépét hogy használhatatlanra lassult...a szülők nem akarták hogy korlátozzam a jogokat, ahogy azt egy munkaállomáson szokás. így hát fizettek."

    Ilyenből nekem is sokáig volt zsebpénzem. Sőt, volt olyan is -kapaszkodj- aki azt kérte hogy a c2d gépére 2 giga rammal W98-at tegyek mert ő azt ismeri. Akárhányszor mondtam neki nagyon szépen finoman hogy nem jó ötlet, ragaszkodott hozzá. Mondjuk ő a klasszikus "töröltem a windows mappát mert sokat foglalt" típusú user volt.

    A nero példa volt a bloatware-re ami fele a W10 is halad. Pro verzióban kérdés nélkül candy crush? Most is jönnek csodálatos újítások amik egyre bloatabbá teszik szegény W10-et, pedig van neki baja bőven enélkül is.

    Félreértés ne essék, nem vagyok a technika és a haladás ellen, használom a 10-es (néha tépem is a hajam tőle), de a jelenlegi modellben ahogy az MS elképzeli szerintem tarthatatlan. Ha updateket eltolod bő egy hónappal a fícsőrupdatet meg akár 2-3-al akkor már jó vagy mert jön az update frissítésének javítása, de miért nem lehetne ezt rögtön elsőre? Tökre érthető a W7-en tanyázók véleménye, nem akarnak olyan OS-t a gépükre ami egyik reggel úgy indul hogy -saját példa- nem találok egy programot mert a fícsőr update szó nélkül letörölte (legalább szólt volna róla, úgy még csak-csak, de így?), eltűnt nyomtatója, elhalt konferenciázásra használt webkamerája esetleg a teljes dokumentumok mappája szublimált.

Új hozzászólás Aktív témák