Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Redneck

    veterán

    Elolvastam végig a hozzászólásokat és vicces amit látok... Mint alkotó (zenész), mint minimális torrenthasználó, mint volt UPC ügyfél szólok most hozzátok :)

    Kedves a szolgáltatót védő (mondjuk ki: a UPC-t) Bambanő:

    Ha a szerződésben foglaltakat bármely fél megszegi, az szankciót von maga után. Jogtudomány alapfokon. Ha a szolgáltató jogtalanul (a szerződésben foglaltak ellenére) korlátoz, felelőségre vonható!
    Ha az ügyfél, "túltölt" (abba most ne menjünk bele hogy miért létezik korlátlan net ha nem korlátlan... apróbetűs rész forever) a szolgáltatónak a szerződésben foglaltak szerint kell eljárnia (kivétel ha az ügyféllel más egyeszségre jut)!

    Abba most belemehetnénk hogy az ominózus felhasználok torrenteznek és egybek de felesleges. A vita tárgya nem ez, mindenkinek szuverén joga hogy a szolgáltatást amiért fizet, hogyan használja. Az ügyfél és a szolgáltató egyaránt büntethető, itt az alapvető probléma az, hogy a szolgáltató nem tudja bizonyítani (de tudja) hogy te torrentezel vagy sem, ahogy te sem tudod bizonyítani hogy priorizál. A kis embernek esélye sincs a multival szemben, mert ahogy be akarnák mérni az internet és a p2p kapcsolatok sebességét, minden flottul működne!

    Ismerem a UPC kis "trükkjeit". 4 éven keresztül voltam ügyfelük, l'fasz senkiházi brigád... Nem egyszer volt problémám az internetkapcsolatommal, a telefonkapcsolatommal, modemtől függetlenül! Igen keveset torrenteztem, annál több legális videót töltöttem a netről. Online sokat játszottam, de a pingem az 512kbyte/secről 10Mbit/secre emelésével nem változott, sőt néha cifrább laggokat produkált mint az első Chello csomagom. A szaggató TV adás ügyébe ne is menjünk bele. Mégis hogy a fenébe hívjak segítséget és ügyfélszolgálatot ha nem működik a szolgáltató telefonvonala? Nem akarom a UPC Magyarország Kft. egy becsületesen dolgozó tagját sem bántani de vicc amit a cég megengedett magának... Már a bekötés csúsztatásainál fel kellett volna adnom...
    A első lakásban kétszer csúsztattak 2 hetet, tájékoztatást nem adva, és csak akkor voltak hajlandók kijönni mikor közöltem hogy okés akkor ne jöjjenek holnaptól Axelero lesz. Érdekes módon egyből jöttek!
    A második lakásnál csak kétszer 1-1hetet csúsztattak "műszaki okora" hivatkozva... Mivel a lakás még nem volt kész kivételesen nem stresszeltem magam.

    Azóta szolgáltatót váltottam, nem torrentezek többet, és már nem is játszom igazán.
    Most van 20 Mbites DIGI amivel elég durván lehet tölteni mégsem arra használom, hanem általános feladatokra. Havi 2490et fizetek érte és meg vagyok elégedve velük:)

    Fel kéne már nőni ahhoz hogy saját igazunkat kiharcolhassuk, de egyelőre ellehetetlenítik!
    Bizonyítsd be, Üdv Magyarországon!

    Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

  • Redneck

    veterán

    válasz fgordon #219 üzenetére

    Értem, látom, érzem....

    Felesleges. Kis ember vagy, ha jogilag inkorrekt is a cég, nem éri meg.
    Viszont itt a másik gond! Nem éri meg? Hát bazz, itthon a legtöbb ember ilyen eseteknél így gondolkozik, és ezért tehetik meg ezek a mocsok cégek... Mindenkinek ki kéne állni az igazáért!

    Kérdezz meg egy ügyvédet erről vagy marad az örök igazság :

    Kis ember vagy, másik szolgáltató nélkül

    Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Új hozzászólás Aktív témák