Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    válasz nemlehet #33 üzenetére

    "Vitathatatlan tény, hogy az önvezető rendszerek többszörös biztonságot jelentenek, (...)"

    Ez valami olyan dolog, mint hogy az 1-2-3-4-5 is ugyanakkora esélyű az ötös lottón, csak az ember gondolkodása miatt tűnik úgy hogy kisebb lenne az esélye? :))

    Azért nem tudom az ilyen "vitathatatlan tényeket" kételkedés nélkül fogadni, mert szerintem az Iszapszentgilisztás jellegű helyeken a háztól a kocsmáig közlekedőkön kívül minden sofőr napi szinten találkozik olyan szituációkkal, amin a jelenlegi önvezetés elvérezne... Ami használhatatlan, annál meg értelmetlen kérdés azon gondolkozni, hogy mennyire biztonságos, mert senki nem lenne kisegítve vele ha nagyon biztonságosan félreállna valami hibaüzenettel amíg nem javítják ki a felfestést :D

    Mint a politikában: dübörög a gazdaság, ugrál a pannon puma, Magyarország jobban teljesít, közben meg minden nap szembe jön az emberrel a valóság, ha kimerészkedik a Rózsadombról.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • forumpista

    tag

    válasz nemlehet #33 üzenetére

    Lásd fentebbi kommentem.
    "jellemzően mindenki vegyesen használja"

    Mármint az emberi sofőr. De az autopilotot nem kapcsolják be mindenféle úton, mert nem tud mindenféle úton vezetni.

    Egyébként a valós helyzet nagyjából az, hogy autópályán az autopilot valószínüleg jobban vezet már most is mint az ember, míg ha lejössz az autópályáról és kimész mondjuk az átlag szar magyar utakra, akkor ott meg az ember vezet jobban.
    Ezért okos ember autópályán bekapcsolja az autopilotot, máshol meg ki.

    A lényeg, hogy én nem azt mondom hogy rossz az autopilot, csak azt hogy a kettő statisztikáit nem lehet összevetni jelenleg, mert fals lesz az eredmény.

Új hozzászólás Aktív témák