Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96241664

    törölt tag

    válasz nemlehet #18 üzenetére

    "dabadab által idézett fenti statisztika is mutatja, hogy majd 10x olyan biztonságos az AP mint egy sima sofőr"

    Tesla.com...
    Musk a nagyotmondás mestere, azt sem hiszem el neki, amit kérdez. De még ha valósak is az adatok, kontextus nélkül akkor sem mondanak semmit.

    Eleve nem csak AP és sofőrök vannak az egyenletben, hanem Teslák vs tizenéves átlagéletkorú autók, jórészt rosszabb fékekkel, gumikkal, fejletlen biztonságtechnikával.
    A másik: autopilot-ot túlnyomórészt autópályán és dugóban használnak véleményem szerint. Eleve jóval kisebb a baleset valószínűsége, mint más utakon/sziutációkban.

    Nem az a baj, hogy nem 0-ra csökkenti a balesetek számát, hanem nem vagyok benne biztos, hogy csökkenti egyáltalán. Nem láttam még olyan tanulmányt erre vonatkozóan, aminek hinni tudnék, csak ilyen félrevezető statisztikákat, mint a fentebb linkeltek is.

    (#19) sheratan:

    Nem tudom, miért kell ennyire kiforgatni mindent, hogy jön ide az ABS, ESP, meg egyebek?

    Nem azt mondom, hogy az a legbiztonságosabb, amikor egy full analóg autóban az emberünkön múlik, hogy mit hogy adagol. Vezetés vs önvezetés jelen állapotáról van szó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák