Új hozzászólás Aktív témák

  • forumpista

    tag

    válasz dabadab #16 üzenetére

    Ez a statisztika csak akkor ér valamit, ha tudjuk hogy azok akik nem kapcsolták be az autopilotot, azok pontosan ugyanazon az útvonalon és ugyanolyan körülmények között vezettek, mint akik bekapcsolták és csak azért nem kapcsolták be, mert hej de f@sza gyereknek gondolták magukat.

    De az is előfordulhat (helyi példát mondva), hogy tesla képes a már-már apokaliptikusan kihalt de kiváló minőségű M6-on elvezetni balesetmentesen Pécsig, ezért a sofőr bekapcsolja az autopilotot.
    Míg ugyanez a tesla 100 méterenként meg akarja csókolni a betonelválasztó falat az M0 autóúton ahol a 28 korábbi sávelterelés felfestésének a felfestését kellene követni (amit nem szedtek fel csak ráfestettek az előzőre) és sokszor még én magam sem tudom hogy akkor most hol a f@szomba is menne a sáv...
    Na ha nekem teslám lenne, lehet hogy az M0-án kikapcsolnám az autopilotot, mert lehet hogy néha én is karambolozók, de az autóm meg 10x többször, az M6-on meg bekapcsolnám.

    Ebből következik, hogyha te összehasonlítod az M6-on közlekedő tesla statisztikáit az M0-án közlekedő emberével, akkor egy fals eredményt fogsz kapni, mert neked az M0-án közlekedő tesláéval kéne összevetned.
    Csakhogy a (legtöbb) ember nem hülye, és ahol tudja hogy az önvezető autója nem tud közlekedni, ott kikapcsolja ezt a funkciót.
    Egy szó mint száz, a te statisztikád olyan mint amikor tavaly a kormány arra volt büszke hogy mennyivel alacsonyabb itthon a fertőzési arány mint a szomszédos Ausztriában, arról az aprócska tényről elfelejtkezve hogy a szomszédban amúgy naponta 10x annyi tesztet végeztek mint itthon.

Új hozzászólás Aktív témák