Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz buherton #22 üzenetére

    Pont azt szeretném, ha a sok ingyenélővel kezdenének valamit. 8órában dolgozok + vállalkozásom van, hát én utcára nem kerülnék....talán a saját helyzetedet vizionáltad? Ha a sok szociális baromság megszűnne, akkor pont azért fizetnék, amit igénybeveszek, és nem venné e az állam és osztaná el redisztribúció formában.
    A politikusok az emberek érdekeit védik vagy a saját pozíciójuk megtartása miatt csinálnak csak ezt-azt? Hány olyan politikust ismersz, aki a saját vagyonát IS bedobja a közösbe? Nincsenek már Kossuth-félek, nem esett még le? Mások pénzét (adófizetők) meg könnyű dobálni.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz buherton #29 üzenetére

    Aki elvállal pár fillérért munkát, abból nem lesz tervezhető később semmi sem. Továbbá a férfi dolga a “fészek” előteremtése, miért hozod fel a potenciális anyukát itt?

    Ha azon költségeket, amelyeket éveken át befizeti adóként, félre lehet tenni. Hiába fizetünk súlyos pénzeket közegészségügyre, ha úgyis magánorvoshoz mész, mert nem akarsz várakozni. Nagyon kevésszer mentem el orvoshoz, de ha belegondolok az a több millió, amiket befizettem, abból már plasztikai sebészhez is mehettem volna.
    Sok embernek a diktatúra jobban megfelel, mert szabadgazdaságban úgyis képtelen önellátásra, Te a
    radikálisakat hoztad fel, abból nem kérek.

    Ha a mezőgazdaság ennyire életképtelen, akkor fel kellene emelni annak az értékét. Testépítőként odafigyelek a helyes táplálkozásra, és annak meg is van az ára.

    A tömegközlekedés vicces amúgy. Magyarországon a belföldi járatok drágábbak mint a külföldi járatok java része, km-ben egységáraaítva. Miért? Pont azért, mert ott is sok az ingyenélő korrupt szar, akik leemelik a milliárdokat “fejlesztések” nevén, s csoda, hogy nem lesz versenyképes.
    Az UBER is sokaknak borsot tört az orra alá, ha már tömegközlekedés.
    Színházzal mi van? Azt is állami pénzből kell támogatni már? Focit nem?

    [ Szerkesztve ]

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz buherton #33 üzenetére

    "A szociális ellátásban az anyukák is benne vannak, miért ne hozhatnám fel?! Egy gyerekvállalás óriási kiadás és bevétel kiesés egy családnak." - ha egyik napról a másik napra élnek, akkor igen, az, óriási kiadás, de ugye már a gyerekekre kialakított biznisz is olyan, hogy egy rohadt tolókocsiért elkérnek százezreket, pofám leszakad :D .

    "Már egy ideje nem igaz, hogy a férfi dolga a fészek megteremtése. Egy keresettel fészket építeni, az esetek nagyon kis százalékában és az is jó részt családi háttérrel megy csak. Ha neked sikerült magadnak, akkor le a kalappal. Nekem kellett a családi támogatás." - a természetben még mindig így működik, de mi emberek mások vagyunk. Mindenkinek meg kell adni a lehetőséget, hogy dolgozhasson, csak így karrier vs család. A kettő együtt is mehet/megy, csak picit nehezebben ... és ekkor is általában a cégeken van a teher, hogy a terhes nőket fizesse gyes alatt, nem rúghatják ki őket. Tehát nem az állam fogja dobálni a pénzt, hanem a cégek.

    Korábbi válaszodból:
    "A sérült, gyengén látó avagy öreg emberek is mehetnek a levesbe, mert ingyenélők? Hmm, mintha már lett volna ilyen rendszer." - amennyit az én nagymamám kapott anno rokkantnyugdíjasként, nem az fog osztani / szorozni. Kb. annyira sem elég, hogy a havi nagyon szükségeseket megvásárolhassa belőle, szóval azt is mi finanszíroztuk. Az állam részéről mehetett a levesbe, ha Te így értetted.

    Amúgy summa summárium az óriásvállalatok néha a legrosszabbak, mert pl. egy notebook összerakásakor minden cent plusz ráköltés hatalmas fájdalom nekik, és brutálisan profitorientáltak, ezért öntik ki a sok sz@rt is ... sajnos ... ez is tény. Sajnos ez a fogyasztói társadalom.

    Kínát semmiképpen nem szeretném, ebben megegyezhetünk. :R

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Új hozzászólás Aktív témák