Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz atike #6 üzenetére

    Igen, ez egy nagyon érdekes csavar ha az USA-t nézzük. Én arra gondolok, hogy nem csak a fegyverlobby anyagi érdeke és az emberekbe sulykolt "önvédelmi mantra" áll a mögött, hogy bármi változzon, hanem a kormány olyan szemmel is nézi az egészet, hogy így egy 100 milliós nem szervezett nem bejelentés-köteles polgári hadsereg áll a rendelkezésére, ha minden kötél szakad. Persze egy atomháború esetén nem érnek semmit a kézifegyverek, de azért azt megakadályozza, hogy bárki is arra gondoljon, hogy terjeszkedni akar az USA kárára.

    Ez nem mentesíti őket a felelősség alól, csak egy másik aspektus. Persze emiatt mindig viszonylag jól kell tartaniuk a polgáraikat, hogy nehogy fegyveres lázadás törjön ki. Gondolom komoly erőkkel figyelik az országon belüli militarista csoportokat.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Ne csodálkozzon az USA kormánya, hiszen már rengeteg alkalommal kiderült, hogy visszaéltek a kezükben lévő eszközökkel, akár politikai, akár gazdasági vagy személyes érdekből. Nagyjából minden 5 évben kipattant egy botrány ami arról szól, hogy a magánszféra nekik átjáróház.

    Amúgy ha betiltják a szolgáltatók esetén a titkosítást, akkor átkerül egy réteggel feljebb a dolog és külön alkalmazásokat használnak majd erre, akár ingyenes közösségi fejlesztésű open source alkalmazásokat, vagy akár egyedi OS-t, ahol nem lesz cég akit kényszerítsenek, vagy büntessenek.

    Egyébként könnyen lehet hogy a háttérben már van megoldásuk a jelenlegi említett szolgáltatások titkosításának feloldására, csak kifelé megy a színjáték.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz emvy #40 üzenetére

    Egy demokráciában egy dolog hozni egy törvényt pár cég gyakorlata ellen és egy másik dolog hozni egy törvényt többszáz-millió állampolgáruk ellen. Az USA elég messze állarti Kínától, vagy pl. Törökországtól ilyen szempontból, szerencsére. Technikailag is lehetetlen lenne megoldani, hogy ad-hoc átturkálják az átlagpolgár telefonját titkosítás végző appok, OS-k nyomát keresve. A bíróság sem adna rá felhatalmazást. A bűnözőknek meg nem számít +1 tétel, ha azzal jobban járnak.

    Épp az a lényeg, hogy a bűnözők, terroristák akkor is használni fogják ezeket, ha az alkotmányba foglalja az USA a titkosítás elleni jogszabályát...ergo épp azokkal nem tudnak mit kezdeni, akik miatt újra szabályoznék a dolgokat. Ők nem tartják be a törvényeket, épp ezért azok akik.

    A probléma a technológia fejlődése, amit nem tudnak visszacsinálni. Az ártatlanokat tudják feleslegesen büntetni, míg a bűnözőkkel nem tudnak semmit sem kezdeni. Ez kb. olyan mintha kikötnék, hogy a késeket csak ételkészítési célból lehet használni, vagy hogy a hasadóanyagokat csak atomerőművekben és gyógyászati, kutatási célra szabad használni. A törvénytisztelő polgárok, cégek ezt betartanák, a többiek meg nem.

    Érdekes módon arról nem beszél a kormány vagy a hatóságok, hogy milyen módon szervezné át a titkosszolgálatait, hogy garantáltan ne élhessen vele senki sem vissza, se egy alkalmazott, se egy főnök, se egy politikus, de még az elnök sem. Ez a szokásos "ki őrzi az őrzőket?" feladvány.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Egyébként nagyon veszélyes és ingoványos terület ez a cégeknek, mert elég ha egyszer kiderül róluk, hogy a saját vagy más kormánynak dolgoznak, drasztikusan eshetnek a bevételeik, mert az átlagember sem szívesen bízza az adatait ilyen cégekre, akkor sem ha semmi törvénytelen nincs azokban.

    A Kaspersky -s állítólagos kémkedésének bejelentése pl. biztosan komoly bevételkiesést fog okozni nekik és nem csak az USA-n belül, pedig ott még csak gyanúsítás történt. Egy kisebb vagy közepes cég tönkre is mehet emiatt. Gondolom sok IT cég emiatt is teljesen elutasító az ilyen kérésekkel szemben (legalábbis nyíltan azok).

    Az EU jellemzően nem veszi át az USA ilyen ajánlásait és ha nem globálisan történik a szabályozás, akkor épp az USA beli IT cégek veszíthetnek sok piacot, ha megfelelnek az ilyen törvényeknek, miközben az USA-n kívüli cégeknek nem kell. Azt nem követelheti az USA kormánya sem az állampolgáraitól, hogy csak belföldön készített, a belföldi szabályoknak megfelelő szoftvert vagy IT szolgáltatást vegyen, használjon, mert azzal komoly külkereskedelmi vitába ugrana bele.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák