Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz SunMount3r #1 üzenetére

    A cikkben szereplő atom származék kacatok teljesítménye töredéke egy c2d -nek is.

    Egyébként igen, elavulnak a hardverek. Persze használhatod retrózni, a hardver korához illő szoftverekkel. Viszont a friss szoftverektől, mai tartalmaktól már megfekszik sok régebbi rendszer. Abban is biztos vagyok, hogy létezik még olyan ember, akinél például esetleg csak 10 megabites a helyi hálózat, mert neki az elég, mert a saját világában elvan vele. Ettől még az emberek többsége az újabb, gyorsabb és többre képes eszközöket szeretné használni és nem régi, megbízhatatlan kacatokkal kínlódni. De mindenki maga választja a hobbiját. A netezés és youtbe kapcsán pedig persze, van aki 10 percig ráér pár weblap betöltésre várva, vagy jó neki a 480p youtubeon, de nem ez az átlag.

    Írom ezt egy 7 éves laptopról, ami még ma is megállja a helyét, de nem azért mert annyira jó minden régi vas még ma is, hanem mert kb a csúcsot képviselte a maga idejében és csillió forintba került volna új korában (4 mag 8 szál, 16GB ram). Ma meg egy gyengébb új laptop árából össze lehet legózni. Ettől függetlenül tudom, hogy vannak kompromisszumok és limitációk benne. A c2d laptopjaim is jók voltak a maguk idejében, de ma már annyi korlátja van, hogy csak nagy kompromisszumfaktorral használhatóak. Deskopként kicsit jobban kompenzálhat egy modernebb videokártya persze.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz t72killer #65 üzenetére

    Célhardver, célszoftverrel, zárt rendszerben más tészta. Bár vas többi alkatrésze is degradálódik és megbízhatatlanná válik, s pont ipari környezetben nem divat normális helyen gányolni, ahol pénzt keresnek vele.

    Ahogy mondtam, mindenki olyan időtöltést választ, ami számára szórakoztató.
    Például én is feltelepítettem ubuntut a chuwi hi8-as tabletemre, touch és wifi is megy már az 5ös kernellel némi konfigurálás után. De ilyet a többség nem fog csinálni.

    Van aki szórakozásból teszi, van aki kényszerből... de utóbbi jobban jár, ha inkább elmegy szórólapozni és a fizettségből vesz valami használhatót. Mondjuk a használhatóságtól ez a chuwi is messze van, majd megnézem az android x86 kernelével is működik-e vagy várok még 1 évet, mire ott is újabb kernel lesz :D

  • azbest

    félisten

    válasz rsf #69 üzenetére

    Az a userbenchmark mintha nem valós teljesítmény, hanem valami pontrendszer szerint osztályozná a procikat. Nehéz olyat találni, ahol szerepel mindkét fajta, de pl geekbench [link] [link]

    Nyers teljesítménynél a c2d kifejezetten jól áll az atomokhoz képest. Emlékszem mekkora pofáraesés volt, amikor annó elkezdték az ilyenekkel szerelt notebookokat árulni.
    Egy szálon rosszul áll az atom, ahogy mások is írták. A 4 magos atom többszálú teljesítménye már akár meg is előzheti a 2 magos c2d-t.. egy ideig. Amíg az atom pici fogyasztáskerete miatt a turbot le nem veszi és be nem áll a normál 1.5 körüli órajelre.

    Szóval rövid, kiugró terhelésnél, mint web böngészés még akár jobb is lehet vele az élmény. Ehhez mondjuk inkább a modernebb intel gpu tesz hozzá többet, ha mindkettő esetén intel gpu-kat használunk. A c2d -vel páros intel gpu nem sok segítséget tud nyújtani, míg az atom melletti intel gpu már több mindent tud gyorsítani, ezzel tehermentesítve a procit. Persze, ha a c2d mellé került jobb gpu, akkor még az az előnye sincs az atomnak.

    Viszont, ha nyers erő kell, huzamosabb idejű terhelés, akkor belassul az atom a fogyasztáskeret miatt. Ezt a mostani modernebb ultraalacsony fogyoasztású, ultrabookos prociknál is meg lehet figyelni. A desktop atomnál már csak a tabletekbe szánt, még kisebb kerettel rendelkező atom rosszabb, az még fele teljesítményben az asztali testvéréhez képest.

    (#72) Gdi
    nem lenne fer a kis fogyasztású, filléres bevezetéskori árú atomokat a combos desktop vagy workstation procikhoz mérni. Az a pofátlanság, amikor az atomkat is méregdrágán mérik, mondván huj de nagyon energiatakarékos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák