Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz Morden24 #127 üzenetére

    A dolog ott kezdődik, hogy bemész a hiperbe, és ahogy pár évvel ezelőtt asztali gépeket lehetett kapni, úgy most leginkább csak laptopot. Reklámban, szórólapon mit lát? Amiről tud, azt keresi.

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #127 üzenetére

    Mostmár nem is értem min vitázunk :) Többé-kevésbé ugyanazt mondjuk csak más megfogalmazásban.

    Az első bekezdéshez:

    Ez mind elmondható az asztali PC-ről és a laptopról is. Talán annyi a kül., hogy asztalinál van esély az aprón keresgélni.
    De ahogy egy asztalinál is reméli az egyszeri júzer, úgy a laptopnál is reméli, hogy a gari lejárta után se lesz gond.
    Ezen nincs mit tovább ragozni.

    "Na, szerintem ott relatíve kevesen is vesznek notebookot."
    Hugom összes b.nőjének laptopja van... ahogy kollegák nagyrészének is. Tipikus Euronicsban megláttam egy 100k-sat és megvettem : ) Szóval én nem ezt tapasztalom.

    Szóval kb ennyi. Nyilván itt a fórumon nem is azt vitatjuk meg, hogy mi miért veszünk laptopot vagy asztalit... Szerintem többnyire általánosságban beszélünk a dolgokról, mintsem a saját közösségünkre értve.
    Persze ennek talán soha nem lesz vége, mert mindent az egyén igényei és/vagy pénztárcája határoz meg.

    edit:

    "ezért keresztre feszítenek itt mindjárt, de szerintem a legtöbb ember igényét egy hordozható gép sokkal jobban kielégíti, főleg, ha nulláról kell építkezni."

    Egyetértek, amennyiben az ár is megfelelő. Sokakat eltántorít a ~ 40-50 ezres monitor ár, amiért már lehet noname 22-24-es fullHD-t kapni.
    Így ránéz a 100k-s notira és hoppá, abban már van kijelző is, így azt olcsóbbnak látja.
    De abban tényleg van valami, hogy az átlag igényeket egy hordozható gép, meg merem kockáztatni akár netbook is kielégíti!
    Viszont talán az elsődleges szempont még mindig az ár. (viszont a fent említett monitoros félreértésből adódóan sokaknak tűnhet olcsóbbnak egy netbook)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák