Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    Remélem ez a "trend" nem gyűrűzik be ide keletre, pedig utol fog bennünket érni az a világ, amikor a szülő nem felelős azért, hogy mire nevelte a gyereket...

    Vagy valamit félreértettem?

    [ Szerkesztve ]

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz whaler #19 üzenetére

    "A bíróság szerint a fenti tájékoztatási, felvilágosítás kötelezettségen túlmenően nem tartozik a szülői kötelezettségek közé, hogy figyeljék, ellenőrizzék gyermekük online tevékenységét, esetleg felügyeleti szoftverekkel akadályozzák internetezését."

    Ptk. 347. §

    (4) Ha a kárt belátási képességgel rendelkező olyan kiskorú okozta, akinek felügyeletre köteles gondozója is van, és bizonyítják, hogy az kötelességeit felróhatóan megszegte, a gondozó a károkozóval egyetemlegesen felelős.

    Most ez a helyzet. Itt. Mint a hírbe olvashattam, Németországban már nem teljesen. A 13 éves kölök csinálhat bármilyen marhaságot online. (ami a 13 évesek között annyira valóságos és komoly "élettér", mint 95-ben a játszótér vagy a suli büféje) A szülő pedig széttárhatja a karjai, hogy kérem, én elmondtam neki, másképp csinálta. Persze, nehogy már a szülő tehessen arról, amit a gyerek csinál.

    Kivételesen ennél a hírnél van egy olyan oldala is az éremnek, hogy szerzői jogokról van szó és arról a személyes véleményem az eleve az, hogy aki hagyja, hogy a szellemi terméke közkézen forogjon, kiadta a keze közül az egyben ráutaló magatartást tett, hogy egyesek ezt ingyen fogják élvezni. Ettől a ténytől elvonatkoztatva, most kezdődik a torrenttel, aztán amikor a kölyök ellehetetleníti a szintén kölyök ismerőseit egy feltört facebook accountra helyezett marhasággal, amivel egyelőre nem tud mit kezdeni a jog, pedig pár év és súlyosabb bűn lesz, mint holmi szellemi tulajdon bitorlás és majd a szülő szintén tárja szét a kezét, "hát kérem én mondtam, hogy ne csinálja" Igen, azt is mondja a 13 éves gyermeknek, hogy ne alkoholizáljon, mégis jól megy az iskola környéki "kisbolt"-oknak.

    Felnőve a gyerek, akit a szülő nem nevel meg, mert a bíróság szerint sem felelőssége, az élet nem neveli meg, mert gyerek és úgyis "csak" online bűnözik szerintetek milyen erkölcsi tartással fog belevágni az életbe?

    Szerinted ki fog majd legelőször átvágni Hardveraprón? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák