Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Graphics #36 üzenetére

    A Mercury / Gemini / Apollo űrrepüléseknél is előfordultak hasonló hanyagságok (igaz ott végül űrrepülésnél nem veszítettek embert), sőt, ha végignézed az amerikai űrrepülőgép-programot, akkor az még hanyag volt sok szempontból. Ilyen téren én nem mondanám azt, hogy az egyik fél alaposabb / gondosabb volt, mint a másik. Sőt, ha úgy nézzük, akkor a szovjetek / oroszok a Szojuz-11 óta (1971) nem veszítettek embert az űrhajósaik közül űrmisszió közben (igaz többször is közel volt a katasztrófa).

    Ezzel szemben az amerikaiak 1986-ban és 2003-ban is 7-7 embert vesztettek...

    Hogy volt, aki erre adta a fejét? Simán. A mai napig sokszoros túljelentkezés van az űrhajós-toborzáskor. Én ilyenkor a hobbi hegymászókat szoktam felhozni példának. Ők is jelentős rizikót vállalnak, és ott nincs szó arról, hogy valami új eredményt jelent az, amit végigvisznek, hiszen több százan, ezres, tízezren megtették előttük már mások, ők csak a saját maguk elé letűzött célnak tekintik ezt - amibe bele is hallhatnak...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • DeathAdder

    veterán

    válasz Graphics #36 üzenetére

    Márai írt erről az egyik elbeszélésében, a 2. vh kapcsán, hogy mennyire hátborzongató volt az orosz katonákat látni ahogy elsüllyednek a fagyos Dunában. Mindenki aki látta tudta hogy meg fognak halni, ahogy ők maguk is tudták, de az arcukon semmilyen érzelem, félelem, segítségkérés nem látszott, csak a végtelen közöny.
    Valamint általában a súlyos igénytelenség és nélkülözés az oroszokon, amit semmilyen másik "nép" nem tudna elviselni.
    Sokuk egyszerűen nem olyan emberként funkcionál, mint amit mi normálisnak hiszünk.

    Engem meg sem lepett a sztori, ahogy az sem ha hirtelen kiderülne, hogy a sztereotípiák fele igaz.

    Bár az amerikaikat is legalább ekkora kockázatokat vállalhattak az űrprogram hajnalán, amit megint csak nehéz hideg fejjel felfogni :N

    Nagyon várom már a következő részt, régen olvastam ilyen jókat :R

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz Graphics #36 üzenetére

    Gondolom, ha azt mondanák, hogy van egy meló, ami ugyan kicsit veszélyes, de cserébe hírnevet, elég jó fizetést, prémium szolgálati autót, jó lakást, egyéb kiváltságokat, változatos munkát, 300 köztéri szobrot, és pár ezer rólad elnevezett utcát kapnál, százezrek példaképe lehetnél, beírhatod magad egy születő új tudomány történetébe, évszázadok múlva is ismerni fogják a neved, minden nő az R-7-esedre kiváncsi... akkor azért lehet, hogy nem érdekelne a veszély annyira. Meg aztán szerintem kicsit mindenkit érdekel, hogy mi van az űrben, milyen a súlytalanság, mit lehet fentről látni.
    Pár volt osztálytársam ment hivatásos katonának, és őket sem érdekelte a veszély, ki akartak jutni Irakba, Afganisztánba, mert ugyan volt benne egy kis rizikó, de cserébe szép pénzeket kaptak. De rengeteg civil állás van, aminek ismertek a veszélyei, mégis van az a pénz, amiért vállalják sokan. Ott van pl: egy sima 3 műszakos munkarend, amiről mindenki tudja, hogy hosszabb távon növeli a szív és érrendszeri betegségek, így a korai halál kockázatát is, mégis százezrek vállalják Magyarországon is. Ahogy a régi mondás tartja, "Van az a pénz".

Új hozzászólás Aktív témák