Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • papasoft80

    tag

    válasz dchard #32 üzenetére

    Értem.
    Hát nem tudom... Ha én voltam olyan tehettséges, szerencsés, stb. hogy jókor feltaláltam/hoztam létre valamit, amit nálam sokkal nagyobbak évek alatt sem, akkor miért is ne gazdagodhatnék meg belőle? Egyáltalán nem biztos, hogy még egyszer sikerül egy ilyen. Ha ez valakinek nem tetszik, akkor majd nem teszi bele a termékébe az én megoldásomat, hanem beletesz egy gyengébbet, ami olcsóbb.
    Ha az Apple szerint ez ennyire pofátlan dolog volt, akkor miért támogatták őket éveken át? Ha a Qualcomm szuper termékeit/szabadalmait senki nem vette volna meg(vagy licenszelte), akkor nem tudott volna ennyire monopol helyzetbe kerülni. Az Intel is csinált valami hasonlót az AMD-vel amikor az jót alkotott, akkor "ellehetetlenítette" az eladásait.
    Férte értés ne essék, nem a Qualcommot védem, csak nem tetszik, ha pont olyan pofázik, aki maga is így járna el hasonló helyzetben(bár erre elég kicsi az esély). Sőt, ők még a vélt szabadalmuk megsértéséért is perelnek.
    Azért szerintem egy olyan elektronikai terméket csinálni, ami világviszonylatban évekig lemásolhatatlan, az kicsivel több, mint kitalálni a lekerekített téglalapot. "Sarkosan" fogalmazva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák