Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #82729984 #22 üzenetére

    Szemüvegem van, ennyi részletet nem tudok megfigyelni futtában. Inkább csak az van, h. ránézel valakinek a fejére, na ez biztos bagós. Aztán később látod is, hogy rágyújt. Nehéz ezt így körbeírni, de tuti le lehet vezetni ezt is. :)

    FoxiestFox: hát a kocsma népét is fel lehet ismerni, de arról az alkohol tehet. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #21 üzenetére

    Szerintem picit megvezetett a cíkk, mivel az első fele egy fajelméleti példával indít, aminek természetesen nincs értelme, ahogy a statisztikai ellenőrzés ki is adta, ahogy írták. Viszont a továbbolvasás közbenis az jár az eszünkben :).

    A mimikából történő következtetés mellett viszont némileg lehetnek külső jegyek is, amelyek esetén esélyesebb, hogy bűnöző van a képen. Csak épp lehet, hogy az ok-okozat fordított. Avagy, ha egy olyan kasztból származik a gyerek, akik jellemzően bűnözőnek, akkor statisztikailag épp kijöhet, hogy aki úgy néz ki az esélyes, hogy bűnöző. Csak hát ugye ez a szociális háttér miatt van, avagy a neveltetése miatt. Vannak országok, ahol nehéz kitörni a skatyujából, ahová a származás miatt sorolnak.

    Más szempontból nézve is lehet némi valóságalapja. Bizonyos agyi különbségeknek lehet némi külső jele is, ami rassztól független, mielőtt valaki félremagyarázza. Vannak olyan genetikai betegségek is, amelyeket elég könyen ki tud szúrni egy genetikával foglalkozó egyén a külső jegyek alapján. Csak, hogy az élet más területéről mondjak példát, a dawn szindróma. (pl egyik videoblogger kapcsán meg sem lepődtem, hogy a gyereke dawn-os, mivel ő és a felesége is rendelkezik némileg a jellemző külső jegyekkel, a gyereknél pedig összeadódott a genetikai örökség és ő sajnos mentálisan is éritett)
    De van más olyan is, ami a tenyér kinézetéből jó eséllyel megmondható (pl tripla x szindróma lányoknál, legalábbis így mesélte egy tanárom egyszer).

    És az egy valamelyik területének átlagostól való eltérése okozhat viselkedésben is különbséget. A homloklebeny és halántéklebeny összefüggésben van az empátiával és morállal. De persze ez csak egy faktor, mert a neveltetés, saját elhatározás felülírhat hajlamokat.

    (#7) Taybore
    tudom, hogy csak viccelsz :) amúgy 56 etnikumból áll össze kína. Azért elég nagy különbségek vannak köztük, ha egymás mellett nézed őket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák