Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomazin

    veterán

    Nagyon örültem ennek a cikknek, bíztam benne, hogy sikerül egy értelmes vitát látnom, de 3 oldalig bírtam.

    "A szabadalmi jogban a húszéves oltalmi idő – s ennyiben egyáltalán nem osztom az angol bíró véleményét – igenis rövid. (Ezzel nem azt mondom, hogy huszonöt év lenne az elvárás. Csak azt mondom, hogy a húsz év nem sok, ha sikeres projektről van szó.) Lehet, hogy felgyorsult a technológiai fejlődés, de ez nem azt jelenti, hogy az egyik cég által költségesen kifejlesztett újításokat bárki rövid időn belül ingyen jogosult lenne lemásolni, hogy maga is üzletet csináljon belőlük. "

    Ezt képes volt emberünk a hatalmas ráfordítást igénylő, több 100 ember több éves kitartó munkájaként előállított lekerekített sarokra kimondania. Komolyan? :(((

    De nézzük meg,h átlagosan mennyi időnként cseréli le egy emberke a telefonját, gépét? Mennyit ér egy ma 100k-ért megvett telefon 3év múlva? 10kért el lehet még adni? Egy 4-5éve megvett proci/vinyó/gpu mekkora értéket képvisel az eredeti vételárához képest?
    És akkor most a 20éves gép/telefon mit ér? (leszámítva, hogy hiper ritka múzeumi hypeolt terméket) Mennyi gépben van még ISA slot? Soros porton is ugye milyen retek sok mindennel köti össze egy átlag felhasználó a gépét. És ezek még mostanság töltik majd a 20. évüket, amikor már az ég egy adta világon senkinek sem kell.

    Szvsz az alapvető probléma a maffia bérenc kérdésnél van. Ugyan jót nevetett emberünk, de azt azért lássuk be, hogy az a kutya, amelyik megharapja azt a kezet ami eteti, hülye.

    Én mindenesetre értékelem a próbálkozást.

Új hozzászólás Aktív témák