Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • juliabrilke

    addikt

    válasz Khan13 #2 üzenetére

    Igazad van, ennek örülni kellene inkább, hogy munkát biztosítanak és nem leépítenek!

    A friss diplomások, meg azért nem ide jönnek, mert a legtöbbjüknek túlzottan magas elképzeléseik és fizetési igényük van, mindenféle szakmai gyakorlat és előképzettség nélkül.
    Persze keresik az álomhelyeket, mint középvezető és kategóriákkal nagyobb fizetést remélnek.

  • GReddy

    tag

    válasz Khan13 #2 üzenetére

    A diploma csak egy dolog. Én nagyon sok frissdiplomás gyereket ismerek, nagyjából szakmailag a hatéves lányom szintjén állnak. Régebben tanítottam, de leszoktam róla. Nincs az az isten, hogy azt a sok hülyét, aki éppenhogy a bekapcsológombot megtalálja én tanítgassam.. na persze. Másrészt pedig azt képzelik, hogy van diploma, én vagyok a király, ide nekem havi fél milla nettót. Hát ez nem így működik. Multinál, kezdőként, nulla gyakorlattal kevesebbet keresnek, mint egy KÖZEPES szakmunkás. (És ez így van jól) A férgese kihullik, és elmegy szakmunkásnak maszek mellé, és mindenki jól jár. A legnagyobb baj szerintem a társadalmi prés. Nyomják beléd a fogyassz-fogyassz-fogyassz-t, nyomják beléd, hogy siker, meg szamárlétra, meg vigyed valamire fiam (azaz legyél főnök valahol, mert ezt mondják valójában!) és keresd gennyesre magad, BÁRMI ÁRON! Na ez a baj.. ehhez ész, vagy kapcsolatok kellenek. Akinek egyik sincs ( a döntő tömeg ilyen) az bajban van a Szép Új Világban.. 80-90% ??? Valahol nem irigylem a mostani tizenhuszon-éveseket.

    Dominate the woods... The Bowhunter.

Új hozzászólás Aktív témák