Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz sh4d0w #151 üzenetére

    Nem tudok másra gondolni, hogy a kiadók célja nem más, mint a családok tönkretétele, amikor azt olvasom, hogy egy kétgyermekes anyát 24 zeneszám Kazaa-n való megosztásáért 222 ezer dollárra büntetnek bírósági úton, számonként 9250 dollárt követelve

    Ez nyilvánvalóan egy kirakatper, ami arra szolgál, hogy egyrészt a büntetsétől való félelmet felébressze az emberekben, másrészt azt kommunikálja, hogy a szerzői jog megsértése ugyanúgy felelősségrevonást von(hat) maga után, ergo nem lehet a retorziótól való félelem nélkül megtenni.
    Ami persze logikus úton átgondolva egy baromság, mert nemhogy nincsen elég humánerőforrás a bíróságon, de nincsen elég papír, amin a feljelentéseket meg kellene küldeni, ha minden marha warezost be akarnának fenyíteni. Ellenben ezek a perek elrettenthetnek kevés embert a warezolsától, ergo működ(het)nek.
    Tehát ez alatt azt értem, hogy nem azért pereli be mamit a kiadó, mert nem lesz új Aston, ha nincsen meg a 222K dodó (így sem, úgy sem lesz meg), hanem ezzel a nyilvánosság előtt jelzi, hogy megvan a (jogi) ereje a jogsértők felelősségre vonásához.

    De van más is: a RIAA szerint ha megvettél egy audio CD-t, azt nem rippelheted le és csinálhatsz belőle mp3-at saját felhasználásra.

    Akkor kijöhetnek és megbaszhatnak engem is, bár Nick mason anélkül is megszerezte az Enzo-ját, hogy rajtam leverjék a berippelt Pink Floyd-ok miatt a pénzt.
    Hogy tisztázzunk valamit: a baromságokkal, unintelligens korlátozásokkal én sem értek egyet. Az én általam megvásárolt terméket ésszerű kereteken belül szeretném felhasználni. Magától értetődően ha egy CD-t vettem, akkor nehezen gyömöszölöm bele a telefonom microsd-foglalatába, tehát rippelek. Ez nekem egy ésszerű felhasználási mód, amit, mint olyat megkövetelek magamnak, mivel ha ezt nem tehetem meg, akkor bekaphatják az összes [...]-mat, és nem veszek tőlük semmit.
    Ellenben a termék megvételével továbbra sincsen problémám.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák