Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz MikeWazowski #28 üzenetére

    mert nevetséges amit művelnek. a sikert szerintem mindenki kívánja nekik, inkább egy japán cég legyen sikeres, mint a sok kínai.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • zizidor

    senior tag

    válasz MikeWazowski #28 üzenetére

    Nekem is volt több Sony mobilom és imádtam őket*. A Z-szériás szögletes design még most is sokkal jobban bejön mint a sarkított "szappantartó".

    Az egyik probléma az árképzésük, hogy a reális árat megszorozzák kb. másféllel, de régebben is ez volt. És ehhez még hozzájön az a szerencsétlenkedés amit pl. a kamerákkal művelnek. A Sony gyártja rengeteg más mobilhoz a kamerákat, mégsem tudnak (vagy nem akarnak) egy ütős, igazán minőségi kamerát és kamera szoftvert összehozni. Ez a kettő együtt nem teszi vonzóbbá. :((

    Szerk: * A kétlépcsős kamera gomb azóta is hiányzik.

    [ Szerkesztve ]

    Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz MikeWazowski #28 üzenetére

    "Nem tudom, hogyan tudott kiváltani a gyártó ennyire ellenszenves reakciókat."

    - a portfóliójuk teljes mértékben átgondolatlan , sem rendes középkategória sem rendes felső kategória nincs
    - a Sony gyártja a piac legjobb kamera moduljait , mégis a saját készülékükben teljesít magasan a legrosszabbul
    - gyakorlatilag majdnem mindenben le van maradva a konkurenciához képest , akár funkciók , akár megjelenés
    - NINCS akku a telefonokba. Az összes telefonjukba szánalmasan kicsi akkut építenek , mindig
    - több hónapos - éves késéssel jönnek piacra a többiekhez képest
    - a készülékeik elérhetősége szánalmas
    - 0 marketing
    - mindezzel szemben amit feljebb írtam cserébe legalább ISZONYATOSAN drágák.

    Pont ugyan az mint a HTC , a Sony is azt hiszi , hogy valamitől különleges és ez a különlegesség a nevükben nyilvánul meg. A Sony , a HTC , ezek egyszerűen B brand telefonok , akik azt hiszik magukról , hogy valami különös oknál fogva az android világ iPhone-jai. Tudod hogy hova kéne árazni a Sony--nak valójában ? Valahova a Xiaomi környékére , mert konkrétan ott vannak. De nem , kiadnak két évente egy telefont ami közelíti az akkori csúcskategóriát és beárazzák majdnem minden konkurens fölé. Hát lol. Az Xperia 1 II RRP ára 1099 FONT. Konkrétan bármelyik jelenleg piacon lévő telefont meg lehet ennyiért venni , még a 11 Pro Max-ot is. Ennek a telefonnak 600-700 fontnál lenne az ára , akkor pont annyi lenne mint a 1+8 és akkor talán , talán lehetne gondolkodni rajta.
    Sony Mobile üzletága szerintem akkor sem lenne nyereséges ha ingyen gyártanák a telefonokat.
    Egyébként ahogy joey04 alattad írta, én is kívánom nekik a sikert (illetve nagyon szeretem is a márkát - főleg azt a vonalat amit audióban képviselnek) , de amit csinálnak az nevetséges.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák