Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Busterftw #23 üzenetére

    Az OKJ mellett gondolod a hiányszakmát? Én pl nettó 400-500 / napi 8 óra mellett szívesen tanulnék villanyszerelést, de képzeld, 70 év után először nem lehet levelezőn, az meg kicsit vicces elképzelés, hogy 1,5-2 évig nappali szakközépbe járjak 30 évesen. Pedig én legalább elvi szinten megtehetnêm, mert van megtakarításom, mit tegyen az, aki mondjuk 40 évesen keres 170-et egy lakáshitellel?

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Busterftw #61 üzenetére

    A lakosság, főleg a szalagosok nagy része nem 20 éves... :) Azért az elég gagyi megoldás, ami a tömeges munkanélküliségre csak a lakosság 10%-ánál nyújt megoldást.

    Egyébként igen, egy ideális világban tanulni kell és lehet, ezen nem veszünk össze. Hétvégi képzés sincs jelenleg normális szakmából, meg esti se. Legalábbis még nem alakultak ki az új rendszer szerint.

    [ Szerkesztve ]

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #61 üzenetére

    nem beszélgettél túl sok buta emberre, ha szerinted az oktatás mindent megold, ez teljes tévképzet. Téveszme, hogy mindneki logikusan fog gondolkodni, ezért nincs seholse a világon szakértői kormány. El se tudják adni a programjukat.
    Emlékezz vissza az általános iskolában is volt gyerek, aki sokáig a nevét se tudta leírni, és mire eljutott odáig, addigra a társai már több oldalas fogalmazásokat írtak. Ne magadból indulj ki, hanem beszélgess pár "egyszerű" emberrel, és megfogod látni, hogy oktathatod őket, de kb semmi esélye sincs, hogy bármit is felfogjon belőle.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #48 üzenetére

    hatalmas tévedésbe vagy, ha azt hiszed a dohányzás legkárosabb mellékhatása a tüdőrák. nem, a dohányzás legkárosabb mellékhatása a keringési rendszer összeomlása. Két ismerősömnél is ez volt a fő ok, mindkettő erős dohányos volt. Nem tüdőrák lett a veszte, hanem keringési rendszerösszeomlás. Az egyik 2x kapott érmosást, bármit is jelentsen ez. Utána már a korház folyosóján rágyújtott. 1 éven belül meg is halt, nem tudtak vele mit csinálni.
    A másik az első korház után abbahagyta, és futni indult 30 év dohányzás után. Bár pár éve nem láttam, de addig még jól volt.
    Mindkét ember nádszál vékony volt, nem elhízott.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Sinesol

    veterán

    válasz Busterftw #69 üzenetére

    Par hete olvastam egy felmérésről, ami meg pont arrol szolt, hogy az emelkedő árak es a prevenciok ellenere gyakorlatilag semmit sem változott a dohanyosok mennyisege az elmult években.

    [ Szerkesztve ]

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #69 üzenetére

    én, mint túlsúlyos mondom, hogy a "fogadd el magad" egy írdatlan nagy baromság :D
    viszont az igaz, hogy sok esetben betegség. Valaki genetikailag/hiányos táplálkozás miatt nem tud egykönnyen fogyni, valaki meg hízni (nem, hiába tolsz bele napi 3 tábla csokit, 3 zacskó chipset és 3 mcdonalds menüt, a haver még a tömegnövelő porok hatására is csak 2kg-ot szedett fel, amit szinte egyből le is adott, amint abbahagyta. Azóta is azt eszik, amit csak akar). Azon viszont mindig röhögök, amikor egy kákabelű elmagyarázza, hogy miért nem fogysz le. Én meg kérdezem tőle, hogy ő nem szeretne esetleg egy kis izmot, hogy legalább egy kalapácsot meg tudjon emelni?.. szóval ez sosem egyszerű, és közel se ugyanaz, mint a dohányzás.. Érdekes mód mindig a csontkollekciók tartanak erről okoskodást, akik genetikailag azt esznek, amit csak akarnak, náluk még update norbi is hitelesebb.

    "A (tudo) rakosok szama eppen csokken, mert az oktatas miatt kevesebben dohanyoznak evrol evre a vilagon."
    Mondjuk ez a magyar statisztikákból nemigazán látszik, hisz mi vagyunk a rekorderek.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #75 üzenetére

    "Ha csak nem kronikusan le van fogyva, akkor nincs ertelme "tobb" izmot noveszteni.
    Az emberi test remekul szabalyozza ezt, X aktivitashoz/erokifejteshez es elerheto tapanyagok eseten izmot noveszt, ha kell."

    már akinél, ezt hívják genetikának... Valaki hiába edz, nem feltétlen épül rá az izom, valakinek meg könnyebb izmot építeni és híznia is. Valaki felépíti, aztán fél év alatt eltünik róla, valaki meg felépíti és 10 év múlva is rajta van a jó része, úgy hogy már rég nem edz. Ezért nem lehet előadni az egyetemes okosságot, hogy eszel meg edzel=izom.. ez közel se biztos.
    A másik a túlevés, ami szintén sok esetben valaminek az oka:
    pl hibás táplálkozás, és bizonyos tápanyaghiány miatt éhes az ember, vagy egyszerűen mindig éhes, bármennyit eszik, mert hibás a hormonszabályzása. Kismillió oka lehet a túlevésnek is. Aztán jön az okos, hogy nem kéne annyit enni, közben fogalma sincs, hogy az adott ember agya épp mire készteti az egyént, lehet nála egész nap a pizza program fut, a másik meg megeszik egy fél pizzát, és az agya szól, hogy köszöni, elég volt.
    Ez kb ugyanaz, mint van aki 25 fokban is fázik, van akinek meg 25 fok már elviselhetetlen meleg, holott egyforma súlyuak, és semmi se indokolná a különbséget.
    Emberenként változik a cukorfeldolgozás, a májfunkció, és még milló egyéb paraméter. Ha lenne tuti tipp, már rég kitalálták volna. Ugyanez igaz az elhízási helyekre, valaki hasra, valaki seggre/combra hízik, és nem az egyén dönt, hanem a genetika.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #77 üzenetére

    "Ha atlagot nezunk, 70% kaja, 20-25% edzes es a maradek genetika."

    ez mondjuk nem így van, mert a genetika meghatározza, hogy mit kívánunk, milyen kaját szeretünk. pl valaki csak az édeset, valaki csak a zsírosat(pl apám a zsíros kajákra esküszik, nagymamám 90-en túl van, semmi baja, de mindent olyan zsírosan és sósan szeret, hogy az számomra ehetetlen, közben nem kimondottan kövér, még mindig kertészkedik). Akit ismerek és genetikailag vékony, neki a féltestvére is genetikailag vékony, neki is egyből bontotta az izmot és zsírt a szervezete, amint abbahagyta a csodapor kúrákat. Öcsém meg aszkéta életmódot folytatott, hogy ne hízzon. Szóval a genetika SOKKAL jobban befolyásolja, mint gondolnád.

    "Viszont azert beszolni a "csontkollekcionak" (ami eleve szubjektiv) hogy pakoljon izmot mert valaki tulsulyos, eleg gany huzas."
    szövegértés... nem mindegy, hogy beszólsz, vagy visszaszólsz.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #82 üzenetére

    "Az hogy te mit "kivansz" nem a genetika hatarozza meg"

    dehogynem.. az, hogy mi és mennyi és milyen féle táplálékot kér a tested, azt pont a genetika határozza meg.
    Példa: ha mondjuk sok fehérjét kér, akkor húsra leszel éhes, ha sok cukrot, akkor meg mákostésztára, ha sok zsírra, akkor mondjuk mogyorókrémes palacsintára, vagy csülökpörköltre. Az, hogy abból a készletből választasz, amit megismertél, az evidens, de attól még valaki "édesszájú" valaki meg nem, és ez genetika.
    Az már helyi jellegzetesség, hogyha te fehérje bevitelnél a grillezett csirkemellet, vagy a zsírjában sült tarját választod.
    Londonban nem rántanak, fish & chip és a mcdonaldsos csirkenuggets hazájában :D ahahahah.. te csak tudatosabban étkezel, ennyi, ennek semmi köze Londonhoz, ezt a világ bármely pontján megteheted, ha magadra főzöl.

    "Ertettem, fennt elmagyaraztam miert nem ugyanaz a ketto. Nyilvan nem beszolni kell, de igen is fel kell hivni a tulsulyra a figyelmet, mert sokkal nagyobb rizikofaktor."

    Megint terelsz, beszólásra beszólással válaszoltam, te erre sértődtél be. Pedig ugyanaz a kettő, ráadásul a vékonyabb lehet, hogy iszonyat hiánybetegségekkel kűzd, te ezt nem tudhatod. Ahogy a kákabelű se biztos, hogy tehet arról, hogy olyan, úgy a testesebb se biztos, hogy minden vágya, hogy kövér legyen.
    Arról nem is beszélve ha valamelyik okostóninak az a munkája, hogy ugráljon napi 10 órát, és úgy tart okoskodást az irodistának, hogy mozogni kéne.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #86 üzenetére

    nem erről beszéltem, hanem arról, ha mondjuk vas hiányod van, akkor addig követel vasat a szervezet, amíg tud, amíg el nem éred a megfelelő szintet. Úgy leélni egy életet, hogy mondjuk folyamatosan éhes vagy, azért egy kicsit más, mint néha lemondani 1-1 fagyiról.
    Nekem pont vashiányom volt, az orvos meg még mondta is, hogy nehogy szedjek, hiába a vérkép alapján hiány van, mert nagyon kicsi csak az eltérés. Amióta szedem, elmúlt az éhség, és elmúlt a folyamatos fáradtság, szóval az orvostudomány még nagyon nincs a helyzet magaslatán. Biztos van aki zabál egész nap, és az étkezések közti részt chips-el és csokival tölti ki, de nekik se mondja sohase az agyuk, hogy ok, tele van a rendszer. Nekem volt olyan év, hogy bármennyit ettem sohase volt teltség érzésem, amikor már 1 falat se ment le a torkomon még mindig ment az üzenet, hogy több kaja kéne. Van aki meg 2 falat után tele van. Tehát még mindig ott vagyunk, hogy genetika alapján szükség van valamire, amit a szervezet kér, és ha nem kapja meg, akkor folyamatosan megy a parancs, ha akarod ha nem.
    A genetika határozza meg, mi hogy szívódik fel, és ebből következik, hogy vas hiány miatt sok vastartalmú ételt kívánsz.
    Millió féle kisebb-nagyobb felszívódási zavar lehet, akár a születés óta, ezért mondom, hogy kinek van pl jólakottság érzése(vagy legalább olyan érzése, hogy evett valamit), az iszonyat függ attól, hogy a szervezetnek mit sikerül feldolgoznia, és milyen parancsokat küldözget a rendszer, mire van szüksége.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #89 üzenetére

    ó de jó, hogy te valami zseni vagy, és tudod hogy milyen a vérképem, és mibajom.. fantasztikus..

    A vas is millió plussz egy kötésben bevihető, és közel se biztos, hogy mindegyik kötésből ugyanúgy szívódik fel mindenkinél.

    hogy jön ide a vashoz az inzulin? ne fárassz már badarságokkal te is.
    nincs inzulinrezisztenciám, és kb kéthavonta 1x eszek péksütit, nem is kívánom. Nincs itthon rántás, évente 1 liter étolaj fogy(grillpáchoz félkg csirkéhet megy 1.5 evőkanál), és nincs főzőlapom se, tehát nem tudok semmit se olajba kisütni, ahogy egy mákostésztát se tudok megcsinálni, mert még nincs kész a konyha, most építem, szóval ez nem nyert.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #91 üzenetére

    kultúrálisan azt eszel, amiben vas van... ha az eldugott törzs a guarava bogyóban találja meg, akkor azt fogja választani.
    pont ezt írtam lentebb, hogy abból választ a szervezet, amit ismer.

    "Az étrend és a mozgás határozza meg 80%-90%ban hogy nézel ki. És pont ezeken tudsz változtatni."
    ennyi erővel ha nem eszel, akkor nem hízol, max éhenhalsz, vagy ha felkötöd magad, akkor se hízol, minő megoldások tárháza. Pont azt hagyod figyelmenkívűl amiről a legelejétől kezdve szövegelek. Hogy valaki folyamatosan éhes, valaki pedig szinte sosem, valaki ha megeszik egy pizzát, akkor jól lakik, valaki meg sohasem, és nem a fizikai telitődésről beszélek, hanem a mentálisról.

    "Pont erről beszélünk, higy az étrend is választás kérdése."
    Az igen, de mondjuk a folyamatos éhség NEM.
    Az, hogy mikor vagy éhes, az főként genetika szintén, mert valaki soha, és ott könyörög a 40kg lányunokának a nagymama, hogy egyen már valamit, valaki meg mindig.
    Ez pedig semmi más, mint genetika.

    "Pont erről beszélünk, higy az étrend is választás kérdése."
    nem, nemaz, mert kimehetsz legelni, ehetsz ennyi erővel földet is, attól még nem laksz jól.

    "Rántotthúst is le lehet tenni és lehet enni csirkemellben rizzsel és zöldséggel."
    pont ezt magyarázom, hogy tökmindegy, hogy rántotthús vagy csirkemell rízzsel, a végeredmény ugyanaz, ha folyamatosan éhes vagy, mert valami hiányzik, és az agyad azt az üzenetet küldi, hogy egyél. Ennek csak akkor van vége, ha megtalálod azt, ami miatt megy az üzenet, különben teljesen mindegy, hogy aszaltszilvától vagy zsíroskenyértől hízol el. Persze lehet önsanyargatni egy életen át, hogy akkor nem eszel, csak az nem élet.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #95 üzenetére

    "Az eldugott törzs azt fogja enni mert az terem ott és az ehető, de vashiány esetén a szervezete nem fogja mágikusan a bogyó felé terelni. A genetika nem fogja neki megmondani higy edd ezt mert ebben vas van."
    te most szándékosan érted félre amit írtam igaz?

    "A szervezet nem választ, te választod azt ami helyileg elérhető vagy 2021-ben fejlett országokban amit akarsz."
    pont hogy nem te választod, hanem a szervezeted. ha édeset akarsz enni, akkor nem az jut eszedbe, hogy de megennék egy steak-et.

    "Választhatsz halat sertés máj helyett, sültkrumpli helyett választhatsz rizst. Pizza helyett hüvelyeseket valami salátával."

    komolyan nem fogod fel, hogy tökmindegy, hogy hal vagy máj? teljesen mindegy, mivel csak a hízási sebességet befolyásolod, a végeredményt NEM.
    Szerinted a japán sumo-sok mit esznek? csak nem rízst meg halat? nofene, mégis elhíznak?
    komolyan, vagy olvasd el, amit írok, és gondolkozz el rajta, vagy inkább ne válaszolj.

    "A szervezet remekül tud alkalmazkodni, hozzaszokik a megfelelő de kevesebb mennyisége az éhség is csökken.
    Ha az elme feladja az simán gyenge ember."
    ez egy orbitális baromság.. szerinted a munkatáborokban a végén vidámak voltak az emberek, mert már nem éheztek?

    asszem egyetérthetünk abban, hogy nem értünk egyet.
    kb 20 évvel ezelőtti bullshiteket puffogtatsz.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #102 üzenetére

    mondom, 20 évvel ezelőtti badarságokat puffogtatsz.. persze, ha kovászos uborkát akarok enni, akkor meg az is addiktív... komolyan, ezek a téveszmék aranyosak.

    Adott 2 ember.
    azonos magasság, azonos súly, azonos izomtömeg, azonos mozgás
    minketten 2500 kalórián vannak. Tegyük fel 2500 lenne az átlagos ember nulla pontja.
    Az egyik elhízik, a másik vékonyra fogy, na miért?
    Ez a genetika, mert elég egy +-10%-os eltérés a felszívódásban, és ég és föld lesz az eredmény.
    Ugyanis a hozzád hasonlók a bevitt kalóriát, és nem a felszívódó mennyiséget nézik. Arról nem is beszélve, hogy ez táplálék típusonként változik. Van akinél a csoki szívódik fel jobban, van akinél meg a chips.

    Ez a 10% bőven elég ahhoz, hogy ugyanakkora táplálékbevitel mellett az egyik kövér legyen, a másik ember nádszálvékony. Ezt nem tudod felfogni már napok óta. Erre jön még rá az éhségérzet, meg a többi, és ez csak 1 genetikai jellemző, de van még bőven, ami befolyásolja a táplálékhoz és kalóriához való viszonyt, ráadásul ez még a korral és bélflórával is változik.

    Jelenleg neked az a megoldásod, hogy éheztesd azt, aki ugyanannyit eszik, mint a nádszálvékony társa, mert szerinted annál is kevesebbet kellene ennie, és szerinted ennek semmi köze a genetikához.. hisz csak akaraterő, mert te nyertél a genetika lottón, ezért szerinted a fél világ akaratgyenge.

    "Mert 7-10ezer kalóriát visznek be, tudatosan."
    Igen, tehát magyarul tökmindegy, hogy májat vagy halat eszik, mindkettőtől elhízol, ahogy a fenti példámban a 2 ember közül az egyik, hiába táplálkozik egészségesen, és hiába eszi ugyanazt, mint a nádszálvékony társa.

    Ez sumos hízás pontosan ugyanaz a tudatosság, ahogy lefogynak emberek, aztán 3-5 év múlva 2x akkorán találkozol velük, mert "akaratból" fogytak, sanyargatták és kínozták magukat, végül pár ÉV után feladják. Ezért baromság az, hogy nem odafigyelésből, hanem akaraterőből fogysz és sanyargatod magad. Veled ellentétben én most fogyok le 3x, pontosan tudom mi a különbség.

    "Teljesen más körülmény. De ott sem fordult elő, hogy a C vitamin hiányos munkatáboros szervezete arra sarkalta hogy csipkebogyót és narancsot egyen és kivanjon, ahogy te azt itt próbáltad bemesélni."

    pedig de. amit felismer a szervezeted, azt kéri, ha előtte étrended része volt a csipkebogyó, akkor az is eszedbe fog jutni, hogy azt edd. Ha nem, akkor nem.

    "Egy random YouTube-os fitnesses is megmondja hogy az elavult elméleteidnek nincs semmi alapja csak a berögzült magánvélemény."

    haha.. tehát te az orvostudománnyal és a genetikával szemben random youtubeost tudod szembeállítani.
    Csak mondom, hogy vannak random youtube-osok is akik rég túlléptek azon a maszlagon, amit te állítasz, és ott is preferálják a testalkathoz, emésztéshez igazodó EGYEDI étrendet, nem a csirkés rizses salátás baromságot, mert az ha épp olyan a genetikád és emésztésed, akkor működik, ha nem akkor nem.

    "Ha gyümölcsöt kívánsz, akkor igen is ehetsz steak-et."
    Enni ehetsz, csak utána megeszed a gyümölcsöt is, vagy kínzod magad. Olyan nincs, hogy barackot akarsz, betolsz egy steak-et, és már nem akarsz barackot.

    "Nem kifogásokat kell keresni hanem tenni az egészséged érdekében és jobb életmód választásával (több mozgás / jobb étrend) súlyt veszteni."

    Nemigazán sikerült elolvasnod amiket írtam, így még1x leírom, mert nem jött át:
    már 1 éve folyamatosan fogyok, mióta megtaláltam mi hiányzott a szervezetemnek, ebből indultunk ki, ami szerinted nem igaz.

    "Nem étterembe kell járni hanem magadnak kontrolláltan főzni, vagy ha étterembe mész akkor még az egészséges opciók között kell választani.
    Ennyi a titok semmi más."

    Bírom az ilyen megmondóembereket, ennek kb annyi értelme van, mintha azt mondanám egy 50kg-os embernek, hogy csak annyi a dolga, ha fel akar emelni 100kg-ot, hogy naponta kicsit tornászik :D
    Egyébként meg évek óta magamra főzök, pontosabban sütök, mert nincs főzőlapom.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #104 üzenetére

    "Még azt hogy genetikailag kódolva van pár ember arra hogy zsíros egészségtelen olajban sütött rantotthust kívánunk és amikor választhatnál halat."

    nem, most szándékosan játszod a hülyét, igaz?
    genetikailag az van kódolva, hogy mi milyen mértékben szívódik fel a szervezetedben.
    Teljesen mindegy, hogy miből eszed túl magad, ha túleszed magad, akkor attól elhízol. Ha a szervezet folyamatosan túlevésre késztet, akkor ott valamit akar, amit nem kap meg.

    "A "tiszta" étrendet a test jobban hasznosítja, nincsenek üres kalóriák. "
    ismét az értő olvasás hiánya, azonos az étrend, a genetikán kívül minden azonos a példában.

    "10% kajával és mozgással ami 90% simán megváltoztatható."
    megint az értő olvasás hiánya, mindkét fél pontosan annyit mozog. Pont erről írtam, mindig az pofázik, aki szerencsés, és jön az életbölcsességekkel, és mi van valakinél 20% az eltérés, vagy 30? bármely irányba.

    "Az én megoldásom az, hogy válasszon egészsegesebb ételeket fehérjére szénhidrát rá és zsírra."
    Az, hogy nálad működik valami, az nem azt jelenti, hogy mindenkinél működik. Megint 20 évvel ezelőtti maszlagot nyomsz, hogyha zsírt eszel az rakódik le, holott ez butaság. (lásd mondjuk Atkins diéta, ahol tolhatod a zsírt ahogy akarod. Persze ez is egyénfüggő, hogy működik e vagy sem).

    "A fél világ elhízott, mert szart esznek és egyre kevesebbet mozognak. Nem a genetika miatt."
    Nem, a fél világ azért elhízott, mert a fél világnak van pénze, hogy vegyen kaját. A középkorban ez valahogy nemigazán jött össze, és volt aki kicsiny életét penészes kenyéren élte le, de ne add már elő, hogy ez milyen szuper egészséges volt, mert vékony volt az illető.

    "Pontosan erről van szó, ez akarat kérdése,"
    nem, ez a butaság nonplus ultrája, semmi más, mint önkínzás, de gondolom a c vitamint is a steak-ből szerzed.

    "A lényeg: az egészségtelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód a te döntésed és nem a genetika tesz kövérré."

    ismét hazugság, a genetika határozza meg, hogy mennyi ételt kívánsz, és azt hogy dolgozod fel. Jelenleg annyi van, hogy az ember szervezete sokkal lassabban alkalmazkodik az új társadalmi trendekhez, ami ráadásul 100 évente változik. A génállomány nem tud ilyen gyorsan alkalmazkodni.

    "Ez a legjobb megoldás hosszútávra. Ez tartható, mert nem kevesebbet kell enni vagy dietazni, hanem meg kell választani mit eszel.
    300 kalória lehet 200ml kóla vagy 1kg brokkoli.
    Nem kell kevesebbet enni."
    Próbáld meg felfogni a példámat.. az egyik fickó éhezik, hiába eszik ugyanannyit és ugyanazt, ami tökmindegy, hogy kóla vagy brokkoli, a hozzád hasonló másik fickó meg szövegelhet neki, hogy dehát kispajtás, látod én mit eszek és mennyit, miért nem csinálod ugyanazt, holott PONTOSAN UGYANAZT CSINÁLJA, csak ő hízik tőle.

    "Mi hiányzott? Emellett milyen változásokat eszközöltél?"
    mivel már 3x leírtam, nem fogom, legalább akkor 1x elolvasod, amit írtam, más változás pedig nem volt, csak emiatt NAGYBAN csökkent az éhségérzetem.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #108 üzenetére

    nemmegy a felfogás feladom. még1x minden ember szervezete másként dolgozza fel a táplálékot, ha nem így lenne, nem létezne mondjuk cukorbetegség, ami egy szélsőséges állapota ennek.
    Még mindig nem fogod fel, hogy teljesen mindegy az étrend, ha több táplálék szívódik fel, mint amire a szervezetnek szüksége van, és ez a felszívódás egyénenként változik. Ahogy valakinek jó lehet mondjuk a szélsőséges Atkins diéta, valakinek meg nem.
    Mivel a többi szöveget se olvastad el felesleges ismételnem magam. Egyszerűen nem vagy hajlandó végigolvasni, hanem az első szó után már gépeled a "cáfolatot" ami nem is arra vonatkozik, amit írtam. :W

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #110 üzenetére

    "Ha 100g rizzsel te jobban hízol mint más valaki, akkor csökkentsd az adagot.
    Szóval nem, nem teljesen mindegy az étrend, mert két számot kell nézni összvissz. Bevitt kalória / elégetett kalória."

    magyarul igazam van, és az emberek különböznek, hiába eszik ugyanazt és hiába égetnek el ugyanannyit, attól még az egyik megszopja, a másiknak meg tökéletes..
    csak sikerült végre eljutni idáig.

    Most már csak odáig kéne eljutnod, hogy nem csak a 3 alap tápanyagforrás létezik, hanem rengeteg ásvány, vitamin és egyéb, és ha ezek hiányoznak, akkor szintén bajok lépnek fel, ha ezek felszívódása hiányzik, akkor szintén. Utána elkezdhetsz azon gondolkodni, hogy miért van az, hogy valaki megeszik 100g rízst, és a szervezet úgy érzi elég volt, ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkező megeszi ugyanazt, és a szervezete azt mondja nem volt elég.

    Ha ezt sikerül megérteni, akkor megérted mire akartam kilyukadni, hogy mit jelent az, hogy éhség, és hogy azt mindneki máshogy éli meg, mivel nem a toyota robotgyárában készültünk, hanem egy randomgenerátorral.

    "Eleve a "felszívódás" nagy részét a bél flora intézi, ami szintén nem betonba kötött és nem fix."
    Sohase mondtam, hogy kizárólag születésnél dől ez el, de szerinted annak semmi köze hozzá. Senki se mondta, hogy fix, írtam is, hogy a korral is változik, ahogy alapból az ízlelés is. Valaki még 20 évesen is édes nyálat kíván a buliban, valaki meg sört inna. Embere válogatja.

    Hogyha ez megvan, akkor eljutunk odáig, ami az elején a tényállításom volt, hogy az embereknek az lenne az igazi, ha megkeresnék, hogy mitől éhesek, és mi mulasztaná el nekik, mi az amit hiányol a szervezetük. Ha ez meg van, nem ennének annyit, és kínlódás nélkül lefogyhatnának, és jóval kisebb eséllyel híznának vissza.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #112 üzenetére

    hát, semmit se fogtál fel ezekszerint abból amit írtam.. így jártunk

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #116 üzenetére

    nem érv, ténymegállapítás.
    még szerencse, hogy nem vagyok tanár, biztos nehezen adnám át az infot.

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák