Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Enxtheone #39 üzenetére

    Ha a CPU és GPU is osztozik rajta, akkor inkább tartanám óvatos felkerekítésnek, mintsem agresszív túllövésnek a 16Gb RAM-ot. PC-kbe már ma is sokan pakolnak min 8, vagy akár 16Gb RAM-ot a 2-4Gb VRAM-al szerelt VGA mellé, de mire befut a konzol, már a duplájánál járhat majd a PC.

    A RAM még viszonylag olcsó dolognak tűnik, viszont ha kevés van belőle, akkor megint jönnek majd a viszonylag alacsony felbontású textúrák, amik mellett felezhető a képernyőfelbontás is, és úgy marad némi erőforrás arra, hogy különböző effektekkel próbálják meg elmaszatolni a gyenge textúrákat, de ennek is könnyen lesz az ára az, hogy 60 helyett 30fps-el szaggat a játék.
    És akkor a PC-sek is játszhatnak majd homályos, élettelen textúrákkal a 4k2k kijelzőkön, miközben aprópénzért kapnak 32Gb RAM-ot a boltban és nem is találnak lefső-közép/csúcskat VGA-t 4Gb-tól kevesebb VRAM-al. De szitkozódhat az is, aki QHD TV-re köti a konzolt és 1080p30-at ad neki a konzol 2160p60 helyett.

    És akkor már talán lesznek OLED kijelzők, tehát nem csak a mai plazmás kisebbséget fogja erősen ingerelni a 30fps, akik hozzá vannak szokva a korrekt, motion blur mentes, maszatolás helyett pulzálás elvű mozgáskezeléshez. És ezzel együtt ahhoz, hogy játék, mozgás közben is élesek lehetnek a textúrák, ha korrektül rajzolja őket a játék, mert a kijelző sem maszatolja el őket, ha mozognak (ami elég gyakori egy játéknál).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz >Deego.. #75 üzenetére

    Én várom már ezt egy ideje, mert hiányzott a fejlődés, ugyanakkor félek is tőle. :DDD
    Biztos lesz egy szép nagy ugrás a PC portok terén is az új generációs konzolokra írt játékok megjelenésével, de cserébe pár évig szinte lehetetlen is lesz tartani a lépést PC hardware téren a követelményeikkel.
    Elkényelmesedtem már, hogy évekig megtarthattam ugyan azt a VGA-t, mégis elfut rajta minden, amivel játszani akartam (ezt még kb. a megjelenése hetén vettem, és marad is amíg lehet). Ha most jönnek a PS4 játékok olcsó PC portban, akkor kénytelen leszek újat venni, és nem lesz elég egy 7850, talán 7970 sem, hanem valami HD8-asért fogok ácsingózni, aztán kezdetben sűrűbben cserélgetni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák