Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz #06658560 #44 üzenetére

    megmondom oszinten, erre sosem figyeltem (mert mindig online vagyok legalabb egy gepen), lehet az pont nem hasznalja a kozponti gepeket
    viszont egy ilyen alkalmazast nem lehet 100% p2p modra epiteni, ugyanis ekkor kizarnak azon felhasznaloparokat, akiknek nincs lehetosege portforward beallitasara
    ugyanis ha mindket fel tuzfal mogott van (legyen az ceges, kollegiumi, vagy egy rendkivul buta router), egyikuk sem tud kapcsolodni a masikhoz, s nem tudnanak beszelgetni
    ekkor mindenkepp szukseges egy olyan node beillesztese a kommunikacios lancba, amihez mindketten tudnak csatlakozni, s azt atjaronak hasznalhatjak

    p2p kommunikacionak egyebkent sincs jelentossege a szoveges uzeneteknel, ott nem szamottevo a forgalom es a kar tizedmasodperc keses sem izgat fel senkit
    a hang es videokommunikacional annal inkabb fontos, hogy kozvetlen legyen a kapcsolat a felek kozott (es szerintem ezt nem is fogjak piszkalni), mivel egyreszt ez rengeteg adatforgalom (foleg video eseteben), masreszt a kesleltetes jelentosen megnohet, ha mindket fel fizikailag tavol van a szervertol

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák