Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivarg

    tag

    válasz Cifu #50 üzenetére

    Nem vagyok nagy gazdasági elemző, de ez messze nem csak technológiai kérdés.
    Egyrészt ott van/volt a japánok kulturális beágyazódása a hierarchia fontossága és a kiöregedett generációk eltűnése.
    Azok az emberek akik ezeket a nagy cégeket alapították már többnyire nem is élnek, a hosszútávú minőség felé történő elköteleződésük már sehol nincs, tőzsde van meg részvényesek és profit éhség.
    Nézzétek meg mi lett az Apple-ből Jobs nélkül... és mi lesz 4-5 év múlva, már elkezdték a trükközéseket a számokkal az utóbbi 1 évben.
    Másfelől japánban már a 80-as évek végén börtönbe mentek a nagy családi konglomerátumok képviselői a japán óriáscégek kontra állami tisztviselők korrumpálása, fizetéssel/fenyegetéssel ügyek miatt.
    Ezek Dél Koreában az elmúlt 5-8 évben zajlanak/zajlottak le.
    Ergo soha egyik távol-keleti óriás vállalat sem "csak" a saját erejéből jutott a csúcsra szép csendben az állam mindig tolta a szekeret.
    Aztán jött az erős JEN és kifogta az állam vitorlájából a szelet, buktak kormányok és az addigi vesztesek tekintet nélkül a gazdaságra gyakorolt negatív következményekre, beforgatták a korábbi ügyeket és bíróság elé citálták azokat akik az addigi sikereket elérték lehúzva az addig irányításuk alatt álló gigavállalatokat.
    Ha minden évben 300millárd jent költesz fejlesztésre, de az a végén már csak 150-et ér ráadásul azt sem költheted félig okosaba akkor miből?
    Ráadásként az otthongyártott termékeid a magas árfolyam miatt 30-40%-al többe kell, hogy kerüljenek, jobb esetben úgy, hogy picit azért jobbak, de egy idő után már inkább kicsivel szarabbak vagy butábbak lásd AVI.MP4 stb lejátszás pl. amit bevallottan licencelési okokból hagytak ki az elején.
    Dél-Korea hatalmas szerencséje és ma is profitál belőle bőven, hogy a legkényesebb technológiai fejlesztéseit házon belül tudja tartani azzal, hogy a demilitarizált zónában északi kvázi rabszolgák dolgoznak éhbérért a gyáraiban, nem kell Kínába vinnie a kényesebb feladatokat max a végső összeszerelést, amiből ne derül ki a "how it's made".
    Japánnak nem volt ilyen szerencséje a világ egyik legdrágább országa, + szinte mindent oda kell vinni amit később elhoznak onnan.
    Ezzel nem szeretném felmenteni őket, de azért sem leírni sem elkaszálni nem szabad a Japán ipart: Toyota, Mazda, Mitsubishi még mindig piacvezetőek a szakterületeik jó résszén.
    De jelen állás szerint a SHARP mint japán TV gyártó hát sajnos R.I.P.. .. .. .. ..

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

Új hozzászólás Aktív témák