Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz DiVaD #11 üzenetére

    Én pártolom a 4"-es kijelzőt. Nekem az tűnik ideálisnak. Ami szép nagy és látványos megjelenítést biztosít, viszont még éppenhogy nem tepsi, mint a 4,3-asok és fölötte lévők.

    Amúgy azt azért el kell ismerni, hogy az elmúlt ~ 2 évben (többek közt) azzal érveltek a kijelző növelés ellen, hogy a 3,5"-es kijelző az az ideális és tökéletes. A felbontás kérdésen (ugye egész számú arányos növelés 4" esetében nem lehetséges) kívül ez volt az egyik érv amiért nem növelték a kijelzőt, mint a konkurensek. Így most én nem csodálom ha egyeseknek úgy tűnhet mintha segget csináltak volna a szájukból. De én továbbra is örülök a 4"-nek.

  • Dany007

    veterán

    válasz Jojo5 #40 üzenetére

    "de amikor megjelent akkor óriási volt... változik a világ nem tudom minek kell pár éves dolgot szajkózni..."

    Ne már. Legyünk már kicsit objektívek. :) Nem a megjelenésről van szó, hanem konkrétan még tavaly is azt szajkózták, hogy 3,5 col a tökéletes méret! Legek legje!
    Pedig már tavaly is és tavaly előtt is a csúcskészülékek mind nagyobbak voltak, mint az iPhone.

    Úgyhogy ha idén kijönnek 4 colos telefonnal akkor szépen segget csinálnak a szájukból! És ezt nem elvakultan mondom, hanem objektívan. Lehet ezt magyarázni meg indokolni, de most sincs rá semmivel se több ok, mint tavaly volt. Egyszerűen belátták hogy a trend a nagyobb telefon felé húz és vagy követik vagy elbuknak pár vásárlót.

  • Dany007

    veterán

    válasz Jojo5 #44 üzenetére

    Tavaly már mindenki várta a nagyobb méretet mert a konkurenciánál bevált. És igazából netezésre és filmezésre is jobb egy fokkal.
    De mindegy mert ezek szerint egyetértünk. Nem baj hogy követik a trendeket (bár eddig inkább diktálták), szerintem - és már tavaly is ezt mondtam - a 4 col az ideális.

    Ja és igen, mikor megjelent kifejezetten nagynak számított, bizony!.

    @szmissz:

    Te, 20 pontos kérdés! Mutasd már meg hol írtam egy szóval is, hogy tepsi? Akkor meg miről beszélünk?
    Sőt elmondom neked nem is a telefon méretéről beszélgettünk, hanem a kijelző méretéről! De ha olvasod is, tudhatnád, hogy nekem bejön a 4 col. Csupán azt tartom vércikinek, hogy éveken át istenítették a 3,5-et most meg kijönnek a 4-gyel. :)

    Egyébként meg a második(!) összehasonlító képed röhejes! Gondolkodjál már... :D Egy 3,5-es telefont hasonlítasz egy 4,8-ashoz! Naná, hogy tepsi az SGS3. De ezt még az SGS3 fanok is tudják nagyon jól. De mint mondtam nem telefonméretről ment a vita hanem kijelzőméretről. Amivel senkinek nincs baja, teljesen jó, hogy végre növelik a méretet, csak az elmúlt években pont az ellenkezőjét beszélték. Ennyi.

  • Dany007

    veterán

    válasz szmissz #56 üzenetére

    Nem csak a méret volt felhozva érvként, hanem pl a kijelzőfelbontás.
    Ugyanis a 4colos mérethez nem lehet arányosan növelni a felbontást. Ezáltal az eddigi alkalmazásokkal szívás lesz. Mert ha 4colon nem növelik a felbontást akkor nem lesz retinakijelző! Mert csökken a ppi.
    Ha viszont növelik a felbontást hogy megmaradjon a ppi 4colon is, akkor viszont a korábbi programok / játékok nem lesznek kompatibilisek.
    Ezért röppentek fel olyab hirek is hogy a 4colos iphoneban a regi programok továbbra is 3,5 colos méretben jelennek majd meg a maradé fél colos területen pedig fekete sáv lesz.

    Ezért vagyok kíváncsi hogy oldják meg.

    Nekem egyébként most a Sony Xperia P jön be nagyon. De vásárlás előtt megakarom várni mit hoz ki az apple.

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #79 üzenetére

    Miről beszélsz?
    Nem azt mondtam, hogy a kijelző méret(!) a trend, hanem a kijelző méretének a növekedése a trend ami már évek óta megfigyelhető! Amit az elmúlt 3-4 évben mindegyik gyártó követett kivéve az Apple. Na most már az Apple is növelni fogja a kijelző méretét, ergo követi a kijelző méret növelésének a trendjét.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz szmissz #60 üzenetére

    "Ami még nagyon kényelmetlen és idegesítő, hogy csak a felső gombbal lehet életre kelteni. "

    Húh ne is mond. Ettől félek a legjobban. Tegnap próbáltam hugom xperia tipoját. Minden szép és jó - ahhoz képes, hogy alsókategóriás telefon - viszont mikor a billentyűzet zárat ki kellett oldani... hát... nyomkodhattam az érintőgombokat :D
    Nem tudom megszokható-e a tetején lévő feloldógomb. Annyi eszük lehetett volna, hogy legalább az oldalára tesznek egyet... =/

Új hozzászólás Aktív témák