Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    válasz strogov #19 üzenetére

    Én nem vonnék erős párhuzamot ezen esetek és az Intel közé.
    Kb 2 éve bejelentették, hogy bizonyos partnerek számára - tehát a konkurenciát kizárva - lehetővé tennék a bérgyártást. Tehát ha van rá igény, beszállnak az arm bizniszbe. Tehát bizonyos értelemben próbálnak szakítani ebből a hatalmas piacból, csupán a saját termékkínálatukba nem kívánják behozni, amíg ez elkerülhető.

    Szvsz az utóbbi eset több szempontból is problémás s számukra. Egyrészt több erőforrás menne el k+f-re, illetve supportra (driver-támogatás) egy saját termékcsalád esetén. Ráadásul ott van a mobil-gpu része a SoC-nek, amiben nem tudom mennyire lennének versenyképesek egy szimpla, licenszelt chippel. Másrészt nekik az x86 piac az elsődleges fejőstehén, tehát semmilyen olyan lépést nem tehetnek - alapos indoklás nélkül -, ami esetleg megrendíthetné a piac bizalmát az architektúrájukban.

    Továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy alapos megfontolásból nem vágtak még bele a dologba, nem pedig egyszerűen bealudt a vállalat. Az eddigi mobilpiacos pénzégetésük legalábbis nem azt mutatja, hogy ne vennék komolyan ezt a szegmenst.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák