Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • capulet75

    addikt

    válasz Vukmir #43 üzenetére

    "Amúgy nem értem miben másabb mint egy vibrátor vagy egy műpina."

    Az árában. ;]

    Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz Vukmir #122 üzenetére

    100 évvel nagyon alábecsültél. És igen, lehet (elvileg) nagyon jó számítógépet is gyártani mechanikai alapon, vagy nagyon pontos vízórát, csak ki az a hülye, aki egy ilyet komolyan nekiáll megépíteni?

    "egy gép mindig racionálisan döntene nem érzelmi alapon (én így gondolom)."

    Már miért? Az érzelmi működés emberben = egy bizonyos agyterület dominanciája egy másik felett. Pontosan tudjuk is, hogy melyiké, melyik felett. És ráadásul nem is opció, hogy adott emberben, adott szituációban melyik fogja kiváltani a viselkedést. Ha benned x gén van meg, ami egy bizonyos szinten tart egy fehérjekoncentrációt, akkor a racionális, ha X gén, akkor az érzelmi terület lesz a viselkedés kiváltója (pusztán kémiai okok miatt) bizonyos szituációkban. És ez nem valami teória, hanem teljesen konkrét génekre, ingerületátvivők koncentrációjára lefolytatott kísérletsorozat eredménye. Tehát, ha egy géptől érzelmi reakciót (a konkrét környezeti állapottól kevésbé befolyásolt, de gyorsabb reakciót) várunk, akkor elég egyszerű dolgunk van, mert az állatvilág nagyobbik része ilyen szintű, vagy még egyszerűbb szabályozási rendszerrel bír.

    Amúgy szerintem az emberek (nem csak rád gondolok) nincsenek tisztában azzal, hogy egy sejt milyen szinten bonyolult, és hogy a robotika mennyire köszönőviszonyban nincs vele. A balta - F22 példa tényleg csak példa volt, mert a balta túl kifinomult szerkezet, egy mai legjobb robothoz képest, ha az F22 volt a sejt.

Új hozzászólás Aktív témák