Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    válasz sztikac #25 üzenetére

    LOL, hogyne lett volna AK47....
    En a 42. Barabya felderito zaszloajnal voltam AK47-D(deszant, behajthato valltamlas) volt rendszeresitve nalunk.Tobbieknek meg AK47-F (fa tus).

    GUGA:Ut ez az iras,mintha megint csak ott lettem volna,le a kalappal,nagy elmeny volt olvasni. Hat a reggeli az tenyleg fenomenalis volt,hanyszor panaszkodtam, hogy egy heten minimum negyszer volt toportyu meg hagyma... Felvettuk a talcat es mar repult is be kompletten a masik ablakon.
    Aztan haver mondta naluk meg paprikas malacorca volt rendszeresitve ,es hogy orult volna egy kis toportyunek :DDD

    Jo kis gyufasdoboz meretu szoros toportyu esetleg 99% vizet tartalmazo mustar virslivel.

    [ Szerkesztve ]

  • guga

    Közösségépítő

    válasz sztikac #25 üzenetére

    Üdv! AMD 65M GPI :D

    DU6339
    DU7197
    DU5294

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz sztikac #28 üzenetére

    sztikac! Ha nem titok, hol voltál katona? Sorállomány, vagy zsoldos?

    Az írás végefelé találsz fotókról linkeket. A géppityu szerepel fotón is és egy rajzon is, amit a kapusszobán rajzolt a Wenner Gabi rólam, azon is a behajtható támasszal rendelkező AMD65M van. Nálunk csak ez volt rendszeresítve, ill. mivel én voltam a laktanyában a fegyverkarbantartó, így nekem lehetett lőni néha [ezzel] is, de erre csak egyetlen egyszer került sor, amikor átvettük a raktárba.

    Olyan tűzereje van, hogy szántani lehet vele :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz sztikac #44 üzenetére

    Szűz kurva a kamion soron megilletődve az első fuvartól :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz sztikac #42 üzenetére

    Lehet egyszer Én is megírom pár élményemet (lenne mit), sajnos az írásaid színvonalát biztos nem tudom hozni

    Az írásaimnak nulla színvonala van, hemzseg a helyesírási hibáktól, de egy szakértő már megnyugtatott, hogy az én stílusomhoz ez kell :DDD
    Ha neked van késztetésed rá, és igényed önmagad felé, akkor megéri.
    A nagyobbik fiam néha elolvassa egy-két írásomat és tetszik neki, belelát a fiatalkori gondolataimba, hamarosan ő is abba a korba kerül. Legalább gondolkodik rajta.

    Én pl. életemben egyszer beszéltem a nagyapámmal, elmesélte az élményeit a háborúban, nekem az maradt meg róla. Kb. két órán keresztül mesélt, megjegyeztem mindent. De, ha lett volna késztetése önmaga felé, hogy megírja az életét, a fontosabb állomásokat, szívesen olvasgatnám.

    Az internet azért jó, mert eltelik 2-300 év, és egy valamikori leszármazottam, az unokám unokája, vagy annak a valakije egyszer csak idetalál, és elolvassa.
    Mekkora zsíratomkirály, rajűbercool dolog lesz, hogy belenézhet az itteni világba. Fotók, filmek felrakva.
    Én is de szívesen megnézném az őseimet 2-300 évvel ezelőttről :D

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • gaborbol

    őstag

    válasz sztikac #31 üzenetére

    De, igazad van.

    Utannakerdeztem katona ismerostol, AK-63d/f volt.
    Nem tudom miert, az eletemet mertem volna ratenni, hogy ak 47-volt.
    Nem vagyok egy fegyver buzi, de minden tiszteletemet elnyerte.3 honapig kusztunk masztunk vele a szarba/sarba/dzsuvaba, ki tudja mikor lettek utoljara belove, megis loveszeten megdobbentoen pontos volt.

    Toportyu krem az nalunk is rendszeres sztarvendeg volt, meg a jo kis gyikhus(kulonleges vagdalt), M zarolt keszletbol 12 eves babkonzerv, soroljam?
    Masnapos kenyer, frisset csak "szerezni" lehetett, de legalabb megmondtak miert. Nem fogy annyi es konnyebb is szeletelni.Ott a pont
    Amikor kopaszkent megmondtak a telephelyen,hogy te tisztes leszel, mert allomas parancsnok leszel ezen a gepjarmuvon.

    Mit nem mondjak levert a viz rendesen, ketto azaz ketto darab ilyen kocsi volt az egesz rohadt laktanyaba, mondom akkor fasza gaborka tuti megnyerte az osszes hadgyakorlatot. Majd amikor az oreg kozolte, hogy nincs benne valto meg feltengej, es hogy napjaimat alvas es unalom fogja athatni akkor mindjart mashogy lattam a honvedseget.

    En csak 1 evet voltam, de 2 evet tudnek rola meselni, ennyi balhet,sztorit nem hoztam ossze szinte egesz eletem alatt. Amugy ertelmetlen baromsag volt, ahogy mondod. Hogyan ussuk el az idot, PL falevelek osszszedes gyalasoval a laktanya teruleten."Disznovagas" a korletbe, ultrazas, stb...

    Telephely U.H-t egyszer adtam haverral, igazabol csak en mert, O diszkoba volt, de nem ez a lenyeg ejjel 1 korul,nagy csorompoles kiabalas, kimegyek hat az U.(ormester) all ott kannakkal, vodrokkel.
    Mondom WTF?
    Valasz: Figyi most csapoljuk a bmp-t kell nafta, hozzal kannat szivok le neked is.
    2 hetre ra valamelyik UH, lerohant ejjel az utihez, ornagy ur nagy a mozgas a gepjarmu telephelyen, kannakkal jarkalnak fel ala,erre az Uti.
    Fiam menjen vissza csak a helyre, ne torodjon vele ez nem a maga dolga.
    Reggel elindult a zsir uj DAC terepre,este megtankoltak nem emlekszem pontosan 2*380 liter? Mentek vele 5 km-t megallt. Es elkezdtek nezni mi a fax baja lehet,kocogtattak az uzemanyag szintjelzot, azt mutatta uresek a tankok, biztos csak rossz a mero, este fullra lett tankolva, mas lesz itt a gond....
    Na amikor a tankot kocogtattak akkor volt am a durvaeletbe...

    Putrizas,megmaradt javak megszerzes,ertekesites kb errol szolt 80%-abn

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák