Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KAMELOT

    titán

    válasz bambano #4 üzenetére

    FBI tevékenykedjen USA-ban. Akkor ennyi erővel mi is elugrunk majd usába elfogni néhány rosszfiút.
    megaupload-on kívül van másik pár ezer torrent oldal. Majd csinálnak másik ilyen oldalt. :)
    Hiába bénítsák meg ezeket az oldalakat. Sajnos sokan vagyunk akik használják a torrentokat. Talán minden második ember akinek van internetje. :) Szóval a harc esélytelen! :)
    FBI mért nem azokat keresi akik gyilkoltak raboltak loptak csaltak hazudtak?????
    Fostalicska kiberbűnözőket keresnek. Egyik megy másik jön! Felesleges rá pénzt pazarolni.
    Ez olyan mint a drogkartellok elleni harc brazilia ecuador mexikó területén. Megvesznek mindent politikusokat rendőröket embereket. FBI meg milliárdokat öl bele aztán nagyon semmi eredmény. Mert azt hogy pl. magyarországra is eljutnak ilyen anyagok az már.........

    [ Szerkesztve ]

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • #41133696

    törölt tag

    válasz bambano #86 üzenetére

    Az egyik mobilszolgáltató írta le anno az ÁSZF-ben, hogy a mobilnetjüket tilos fájlcsereberélésre használni, és monitorozzák a dolgot, ha rajta kapnak, bontják a szerződésedet, de a hűségidőből hátramaradt díjat ki kell fizetned. Már vagy 2 éve olvastam, akkor nem foglakoztam vele, csak most, hogy előjött a dolog. Nem is az számított, hogy mit töltöttél, ha ténylegesen OpenSuSE-t húztál lefele BT-n akkor is :D

    Majd valakinek biztos derengeni fog és megmondja a tutiságot :)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz bambano #108 üzenetére

    Ha már felhozódott a forgalom korlát.

    Végre kiderült: 150 GB-nál húzódik a T-Korlát - ugye ez volt az az eset, amikor a csókának a papíron korlátlan netjét megszakították, mert extrém volt, ekkoriban mondták azt, hogy az átlag user 3GB -ot használ :)

    Persze ha figyelembe vesszük, hogy 2005-ben még a félmegás 1 megás netek voltak a széles sávúak többsége, esetleg 4 megabit :) Akkor a csóka lényegében állandóan töltött.

    Viszont érdekelne, hogy ez a korlát miként változott, mert nekem Steam-el, D2D-vel múlthónapban - elég csak az ajándék F.E.A.R Complete Collection-re gondolnom amit Steamen nyertem, és az azzal járó majd 50 GB-os adatforgalomra - összejött ez a mennyiség lazán a router szerint :)

    Igen amikor még 2002-ben GPRS-eztem akkor tényleg olyan nevetséges adatforgalmakat bonyolított a szolgáltató, és még levélben újságolta, hogy elérték a felhasználóik - az összes GPRS-es a napi pár tíz gigát talán 40-et :)

    Amúgy egy viszonylag friss hír, az ITCafe-ről.

  • hallari

    tag

    válasz bambano #182 üzenetére

    "Pornó miatt halálra ítéltek egy fejlesztőt
    Index
    2012. január 20., péntek 17:21
    Amíg a nyugati világ a PIPA-val és a SOPA-val van elfoglalva, Iránban sokkal súlyosabb dolgok történnek. Az ország szabályozott internethasználata nem titok: a felhasználókat figyelik, a rendszernek nem tetsző weblapokat pedig gyorsan bezárják. Az iráni hatóságok mindent megtesznek, hogy kordában tartsák a felhasználóikat, még a saját internet ötletétől sem riadtak vissza."

  • hallari

    tag

    válasz bambano #191 üzenetére

    "A halálra ítélésről meg annyit, hogy bíróság által meghozott ítélet egy fokkal demokratikusabb, mint Guantanamo meg a teljes jogfosztottság és jogi űr."

    Egy pillanatra elfelejtettem levegőt venni... :U Hátha úgy gondolod, hogy inkább a demokratikus Iránba vándorolnál ki, mint a csúnya, elnyomó USA-ba, akkor sok sikert... :DDD

    Na akkor komolyan:
    "ja és persze a kettős mérce: irán figyeli a felhasználóit, pfuj pfuj. ehhez képest az echelonnal évtizedek óta figyelik a világ teljes elektronikus kommunikációját, nem csak a netet,"
    Bocs, miért is figyeli Irán a felhasználókat? 1)ellenzéki vélemény - halál, vagy komoly börtönbünti
    2)erkölcsi kilengés - HALÁL.

    USA miért figyel? Nehogy egy csúnya bácsi valami atomra/egyébre tegyen szert. Vannak benne hibák, nyilván van öncélúság is, de az alapmotiváció az ÉLET VÉDELME. Guantanamon is azokat tartják fogva, akiknél felmerült a gyanú, hogy életellenes dolgokban mesterkednek. Hány ember is volt ott, párszáz? Hány muszlim él a Földön, négyszázmillió? Bocs.

    "a sopa meg a cenzúrázásról szólt volna"
    ANTI PIRACY. NAGY adót befizető NAGY cégek zsebének a védelme. Az nem ugyanaz, mintha lenne egy szexkép a notidon és ezért felakasztanának, vagy szerinted igen? :Y

  • rybank

    senior tag

    válasz bambano #199 üzenetére

    Első bekezdésed: Emlékszem mikor ezt tanultam. Érdekes módon ezt hajlamosan az emberek elfelejteni.

    Keksz (#236) "...Hidd el hogy bíztatták az embereket h rakják fel a warezt és hogy szerezzenek előfizetőket..." - Az embereket nem kell bíztatni a warezolásra. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz bambano #297 üzenetére

    Igen ez megoldás lehetne. De az nem segít rajta, hogy elcseszett egy törvény ez már megint. :U

    Eztán jön a jó öreg cenzúra jelenetek kivágása stb..

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz bambano #300 üzenetére

    De viszont hülyeség miért nem volt nekik megfelelő az előző? Akkor is betudták korhatár sorolni.
    A másik meg, hogy mért nem lehet átvenni a besorolásokat, amit már a külföldi szervek megtettek? Ez megint egy ilyen hülyeség, hogy már azért is megmutatjuk a nyugatnak, hogy mifelénk máshogy működnek a dolgok. :(

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Integra

    titán

    válasz bambano #303 üzenetére

    ez szép és jó, de ez a mádia hatóság. nézd meg kik ülnek benne.. ezeknek mind meg ki kéne halni végre a társadalomból, hogy egészségesebb lehessen..
    amúgy meg pont leszarom, meg is rohadhatnak a szemétkupacukon, úgyis én fizetem ezeket is a kutyákat..

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Integra

    titán

    válasz bambano #305 üzenetére

    én már most kihánynám... :DDD

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • M3Ny3'T

    senior tag

    válasz bambano #303 üzenetére

    Gondolsz itt arra, hogy gyakorlatilag csak a Teletubby-n nincs 12-es karika? :DDD
    Egyébként a plusz kópia plusz költség => magasabb jegyárak, gondolom én.
    Mondjuk ha tényleg meg kell várni, míg kijön DVD-n a film, az tényleg vagy 3-4 hónap csúszás amerikai premierhez képest, + 30 nap, amíg elbírálják a korhatárt.

    Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

  • #41133696

    törölt tag

    válasz bambano #322 üzenetére

    Tökéletesen igazad van abban, hogy a jogvédők baromira jól megélnek, a szerző - vagyis a védett személy - meg nem feltétlen :R

    [ Szerkesztve ]

  • Chamea2

    tag

    válasz bambano #322 üzenetére

    1. "tehát ennek az erőlködésnek itt nem az a vége, hogy végre a szerencsétlen képzőművész vagy előadó is vehetne végre egy opelt, hanem az, hogy egy-két okostojás jogásznak futja a harmadik rollsra is." - ekkora erővel abból is "egy-két okostojás jogásznak" futja harmadik rollsra is, hogy mint károsult feljelentést teszek ismeretlen tettes ellen csalásért. Akkor most mi se tegyünk esetleges károkozás esetén feljelentést, mert a jogászoknak harmadik rollra fog telni vagy hogy? Ekkora erőből innen is nézhetjük a dolgot.

    2. Elhangzik az, hogy jogvédőket/kiadókat/stb. támogatunk. Az előadóművész eladja egy kiadónak, aki majd tovább értékesíti a művet. Ez olyan, minthogy a számtech alkatrészeknél sem a gyártó adja el a termékeket, még csak nem is a nagyker, hanem a kisker. Nincs joga az utóbbi kettőnek az értékesítésből származó hasznát/fuvarköltséget/alkalmazottak bérét rátenni az áru árára, mielőtt eladja? Ha Ön eladó lenne egy boltban, ingyen dolgozna bárkinek, Önnek nem kell megélnie? Nem értem én a logikát ebben.

    3. Jogvédő tesz a feljelentést: Nézzünk egy esetet. Én vásárolni szeretnék valahol az interneten. Engem idő közben átvág egy szélhámos. Ha nekem nincs időm arra, hogy a hatóságokra járással foglalkozzak, akkor nekem nincs jogom megbízni egy képviselőt, aki eljár az én ügyemben, cserében én átalánydíjat fizetek neki(lsd. Artisjusnak fizetnek az előadók, hogy védjék a műveiket, mert az sem ingyen jár ám)? Nem értem ezt sem.

    4. Üres hordozó díjra van sok panasz. Itt az a nagy nemzetközi helyzet, hogy mikor bevezették azt, hogy bárki szabadon magáncélú másolatot készíthessen zenékről és filmekről, akkor kötelező volt bevezetni minden üres hordozó utáni kompenzációs díjat jogalkotói szinten. Ezt a rendszert csak úgy engedték meg nemzetközi szinten. Azt mindenki elfelejti, hogy a film/zene az előadó tulajdona. Ez azt jelenti, hogy az előadónak kizárólagos joga, hogy a saját művét terjessze vagy erre engedélyt adjon másnak(a szerzői jog által védett ,űveket nemzetközi és egyezményes jogok védik). Magyarul tulajdonjoga van rá, ez olyan, mint például nekem van egy asztalom a szobában és azt nem viheti el bármilyen utcáról betévedt ember, van a PH! szervere(amin minden rejtett anyag jogvédett(megírt PHP, adatbázis, illetve más program rendszer), az a cég tulajdona), ha azt valaki valamilyen módon feltöri, akkor nyilván a cég tulajdonosai illetve munkában részt vevő emberek ismeretlen tettes ellen feljelentéssel fognak élni. Azért ne járjanak el az ismeretlen elkövetővel szemben a rendőrök, mert a jogászok zsebeit tömik vele? A logikát nem értem ebben. Az egy dolog, hogy a másik embernek az új oldala elkészítése során jelentős műveletet takarított meg a megszerzett know-how, de mi is van a másik oldallal?

    Ezeken kellene elgondolkozni, mielőtt követeljük azt, hogy a szerzői jog védelme szünjön meg államilag!

    Azokra meg direkt nem válaszolok, hogy "fizetett bérjogvédő", mert nincs értelme, ilyen hülyeséggel ne jöjjön senki, mert fizetett kommentelő nem létezik! Sokan azt hiszik, hogy fizetnek valakinek kommentelésért/borítékolásért/csomagolásért stb. és csodálkoznak, hogy átverik őket!

    @Arena87 Ekkora erőből, ha Ön örököl valamilyen vállalkozást, akkor Ön se kaphasson a nyereségéből? Ha működik egy tejcsarnok, amit az apja vezet, akkor az apja halála után kötelező legyen ingyen adni a vállalkozásnak az előállított tejet? Nem a know-how veszett el, hanem a művész halt meg. A műhöz később hozzájutók ugyanúgy élvezik a műveket, az örökségben bárkire át lehet ruházni a tulajdonjogot még ha nem is ő dolgozott érte.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #342 üzenetére

    Azért írtam kvázi-monopóliumot. Mivel van egy 90% fölötti részesedésű, meg van 300 másik, akik osztoznak a maradék 10%-on. Tehát közgazdasági értelemben nem számít monopóliumnak, viszont társadalmi, illetve a köztudatban való elterjedtség tekintetében elég durván. Akárcsak az MS. Közgazdaságilag az sem monopólium.

    A fizetős modell megbukna, azért nem csinálták még meg. De ha a "másik oldal" összes védelmi bástyáját kicsinálják apránként, akkor egyre kényelmetlenebb lesz a warezolás, ergo: az átlagfelhasználó egyre inkább a kényelmes megoldásokat fogja keresni (lásd: iTunes, Netflix sikere és egy csomó, amire a jogvédős topikokban sokan hivatkoznak). Ekkor húzza elő sok kis startup a "nyuszit a kalapból", amely tesztként szolgál a Google-nak, hogy érdemes-e elindítani. Ha lesz 1-2, aki fennmarad, akkor jön a következő fázis. Elégedettség felmérés. Ezzel párhuzamosan sorra lesznek kiiktatva a fájlmegosztók és a nagyobb torrent oldalak. Ennek következtében az igény egyre inkább növekedni fog a fizetős, de kényelmes megoldások iránt. És ekkor lép közbe a Google, amely a kis startupok felhasználóinak legalább felét elhalássza és onnantól minden új felhasználót oda fog vonzani. Alternatíva hiányában a szar is jó.

    A Cloud mikor fog megbukni? Mert nekem sem szimpatikus, de attól még azt látom, hogy egyre inkább terjed (a válság ellenére), nem pedig azt, hogy megbukik.

    Gondolj bele. A folyamatosan csökkenő reálbérek és a folyamatosan nyíló gazdasági olló mekkora piacot fog teremteni a desktop gépeknél jóval olcsóbb vékonyklienseknek, amelyekkel együtt a felhasználó lemond minden, adatai feletti önrendelkezési jogról, ami persze az átlagfelhasználók többségét nem fogja zavarni, csak a hozzám hasonló összeesküvés-elmélet hívő paranoid állatokat. :D

    Már ma is megfigyelhető, hogy a desktop gépekre egyre csökken a kereslet, ahogy a laptop piac is. Mire van kereslet? Netbook, Tablet, Androidos fosok és társai. Hogy a "lassú és elavult" vinyókat felváltó SSD-kről ne is beszéljek. Amikre (mármint a megfizethető kategóriára) a lassan terabájtos méretre hízó (winsxs rulez!) operációs rendszerek éppen ráférnek úgy, hogy 50% azért maradjon szabadon, hogy a garbage collection és a wear leveling is hatékonyan tehesse a dolgát. Ezek a piaci tendenciák mind a cloudnak kedveznek.

    [ Szerkesztve ]

  • Basilisk

    csendes tag

    válasz bambano #342 üzenetére

    A cloud tudod mikor fog megbukni? Amikor a p2p. A Cloud és p2p a jövő, ha tetszik ha nem. Attól, hogy a cloud most ott tart ahol az semmit nem jelent. Legjobb példa erre a cloud-os anti-virusok. A totál az a Panda Cloud. 3 megát eszik, és brutálisan jó a felismerése. De ott akár a Kaspersky cloudja is, ami elég keményen megdobja a védelmet.

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz bambano #344 üzenetére

    Ez így van, de a fent említett DVD sokszor másolásvédettek, főleg a BR. Illetve sokszor csak úgy ráírják, hogy másolásvédett, arra is lehet hivatkozni...

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz bambano #354 üzenetére

    Oké, de itt most rippelésről volt szó. :) Egyébként igazad van.

    [ Szerkesztve ]

  • Basilisk

    csendes tag

    válasz bambano #354 üzenetére

    Meg lehet oldani másképp.

    Fizetned kell a cloud használatáért illetve az upgradekért (osx-nél már ez van ha jól tudom, frissítésenként fizetsz). Lenne havidíja mint annak a cloud os játék cuccnak (nem ugrik be a neve) amit most tesztelnek sok sikerrel.

    Sima havidíjas lenne, és voala máris nem lenne húde nagy kiesés (márakinek)

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #353 üzenetére

    "Ha nem tetszik X együttesnek a z kiadó, majd akkor kiadja saját maga a zenéjét."

    Vagyis választhat. Használja az ingyenes YouTube-ot, ami lenyúl mondjuk 30-40%-ot, de cserébe hatalmas marketinget kap és gyakorlatilag csak fel kell neki töltenie, a többiről ő dönthet (ingyen teszi közzé, vagy pay per view, esetleg időszakos előfizetéses alapon, vagy mindezt csak utána teszi, miután népszerűséget szerzett) vagy csinál egy saját oldalt (feltételezzük, hogy a művészek többsége nem webfejlesztő is egyben, tehát maradnak a tucatportálok) és a saját szakállára dolgozik.

    Az eladásokból pedig adózik az államnak és minden ehhez hasonló nyűgöt felvállal.

    A legegyszerűbb talán a Paypal donate gomb vagy a Flattr, de azokból nemhogy BMW-re nem fogja futni neki, de még a minimálbér nettó összege se jön össze belőle havonta. Főleg, ha nem feccöl pénzt a marketingbe. Szóval ugyanúgy meg lesz lőve kiadó nélkül, ahogy most.

    Ha tehetséges, akkor majd gitározik a YouTube-on havi 300-as videónézettség mellett, ha tehetségtelen exhibicionista, akkor csak a kiadó mentheti meg, ahogy nélkülük a megasztáros Lakatos Winnetou se haknizna fellépésenkénti 180-200 000 HUF-ért, hogy SP-ről és Fluor Tomiról már ne is beszéljünk, vagy a nemzetközi megfelelőikről (Justin Bieber, Rebecca Black).

    "azt meg továbbra sem hiszem, hogy meg fogják tudni állítani 100%-ban a filmek/zenék csereberéjét."

    Nem is kell 100%-ban. Bőven elég, ha megnehezítik.

    "Másrészt meg hogy is kérhetne pénzt azért, mert a szomszédhülyegyerek videóját letöltöd?"

    Nem ők kérnek. Ők lehetőséget kínálnak, hogy te határozd meg az összeget és a konstrukciót (ingyenes, pay per view, subscribe), ők pedig ebből lenyúlnak egy biznyosos százalékot, a 'la SMSWeb. Csak itt a jogtulajdonos osztja meg a saját szellemi tulajdonát a szomszéd hülyegyerektől Rebecca Black-en át az igazi művészekig bezárólag.

    "Abba nem fog belemenni sok mogul, akik most ezen hizlalják a hátsójukat."

    Hogy mást ne mondjak: VEVO. Akik nem társulnak azok később belátják, hogy mit veszítettek. Ilyen Rupert Murdoch-féle hírportált fizetőssé tévő marhák olyanok az inteneten, mint elefánt a porcelánboltban, de ők már úgyis fél lábbal a sírban vannak. A helyüket olyanok veszik át, akik képesek kiaknázni az internetben rejlő lehetőségeket és nem kell lassan már a levegőben terjedő hanghullámokra is adókat kilobbizniuk, hogy a válság ellenére is képesek legyenek tartani a megszokott nívót.

    "Matematikailag lehetetlen normálisan megoldani."

    Annyira nem, csak sérülékeny. Úgy értem, lehet bármilyen RAID technológia, ha a szerverparkot elviszi egy földrengés vagy cunami, akkor petabájtnyi adathalmaznak meszeltek.

    És mivel az adattárolási szokásokat alapjaiban alakítaná át (azon alapul, hogy mindenki bízik a cloudban, hogy ott biztonságban vannak az adatai), ennek hatványozottan nagyobb lenne az esélye.

    Viszont adatmennyiségben töredéke lenne, és itt visszautalnék a Megaupload által használt hash ellenőrző megoldásra, vagyis ha valaki feltölti a Idei.Premier.Film.2012.BDRip.XviD.HUN.Pistike fájlt, akkor az szerveren csak egyetlen példányban tárolódik, miközben az összes olyan felhasználó, aki megkísérelte feltölteni és fel is töltötte az első pár bitet annak látszólag ott figyel a fiókjában.

    "Emailezni, webezni elég pár mbps. Dekstopként cloudozni vaskos cső kell, ami annyiba kerül."

    Egy olyan világban, ahol kevesebb, mint feleannyiért kapod a 80/25-ös netet, amennyibe maga a gép és a perifériák áramhasználati költsége kerül, kétlem, hogy olyan költséges lenne, tekintve, hogy egyik netszolgáltató sem Róbert bácsi.

    "És abban a pillanatban, hogy először lesz egy nagyobb leállás a cloud szolgáltatónál, akkor borul fel managerek számára is nyilvánvalóan az egész hisztéria."

    Ha rámutatsz az utóbbi 2-3 évben, hogy hány alkalommal volt offline akár csak egy pár percre is a google.com, a microsoft.com, a facebook.com vagy a yahoo.com, abban az esetben aláírom, hogy ez valóban problémát jelent.

    "Béreljen mondjuk havi 5k-ért cloudot, meg hozzá a 2-3k-s netje helyett 10k-ért netet, hogy elérje? Ha egyáltalán van jelen szolgáltató a lakhelyén? Ahha."

    A költségek jelentősen átalakulnak, ha majd aközött választhat a felhasználó, hogy vesz 10-20 ezerért vékonyklienst, amin a gyerek a Crysis 3-at tolhatja full grafikán, az apa a HD minőségű, esküvői és nyaraláskori felvételeket kódolhatja pillanatok alatt, a többiek pedig ugyanúgy böngészhetnek és chatelhetnek rajta, mint eddig. És fogyaszt 50-80 wattot monitorral együtt.

    Ezzel szemben bemutatják a "hagyományos gépet", ami perifériákkal együtt 150-200 HUF-ba kerül, fél éven belül elavul és cserélgethetik a hardvereket, ha full grafikán akarja futtatni a Crysis 4-et is, vehet rá vírusirtót, ami évi x ezer, vehet rá jogtiszta szoftvereket, amiről megint lesz egy marketinges kalkuláció, plusz a gép mindennel fogyaszt 300-400 wattot.

    Ja, és lassabban is bootol. :D

    A netszolgáltatók pedig eközben egyre nagyobb sebességet kínálnak egyre kedvezőbb áron (szintén a válság ellenére).

    "valahol a kétmagos p4d-k meg a c2d között eljutott arra a szintre a számítógép, hogy a vevők elsöprő többségének nem kell több. Mert minek?"

    Pontosan. Tehát kis méretű, kis teljesítményű all-in-one eszközök. Bárhogy magyarázhatod, ez a cloud előszele. Elvégre ma már mire elég 2 giga ram? Nem a CPU a szűk keresztmetszet, ezzel semmi újat nem mondtál. A hardvergyorsított böngészőkkel mire elég egy 7600GT?

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #362 üzenetére

    "A lakosság zöme 1-2 megabiten nyomorog és ennek is örül, mert nincs jobb."

    Érdekes, én inkább azt látom, hogy bár Digi valóban csak tömbházakban van, de már FTTH van lassan az utolsó faluban is, ahol a kútról hordják a vizet és fával tüzelnek. És nem azért, mert olcsóbb, hanem mert a falu határáig sincs bekötve egyik se.

    "Értem, tehát Murdoch marha koporsószökevény, mert fizetőssé tette a szolgáltatását, de ha ugyanezt teszi a gugli, akkor ők a jövő generáció."

    Szerintem félreértettél. Személy szerint ellenzem a cloudot több okból kifolyólag, de attól még látom a lehetséges jövőt.

    Ahogy az iPhone is a szememben egy fos, mégsem vitatom, hogy hatalmas biznisz és rohadtul népszerű.

    "A digis net, ha van (HA van) 4700 forint, ez évi 56400, 3 év alatt a netből megvan a vas ára, és a vasat, a jelenlegi tendenciák szerint nem 3 évig használod."

    Én tudok számolni. De sajnos a tipikus fogyasztók nem. Azért tipikus fogyasztók. És a marketing őket célozza. Ők elhiszik a reklámoknak, hogy ők nem élhetnek teljes életet mindenttudó Androidos telefon, Cloud computing vagy Calgon nélkül.

    És a managerek BMW-je és Armani öltönye bizonyítja, hogy a marketingjük működik, még ha én vagy te imunnisak is vagyunk rá, a többség sajnos nem.

    "Ha nagyon a te szemléleted szerint akarnám nézni, akkor azt mondanám: a népeknek elég a vékonykliens, a mögé aggatott cloud *nélkül*."

    Pontosan. És itt jön képbe a piaci kényszer, ami rákényszeríti az embert, hogy akkor is vennie kell újat, ha nincs rá igénye. A másik oldalon pedig ott a tervezett elavulás.

    Ezek nélkül az lenne, ami megfigyelhető ma is minden háztartásban. Mari néni még ma is a Windows 98-cal használná a P1-es gépét, ahogy a régi, szocializmusban gyártott háztartási gépeket, amik még működnek.

    Értsd: Ahogy kilövik az analóg adást, Mari néni vagy nem néz több Eszmeraldát, vagy előfizet valamelyik szolgáltatónál, akinek ciklikus jövedelmet termel.

    Értsd: Ahogy elterjed a hardvergyorsítás már nem csak annak kell jobb videokártyát venni, aki Angrybirds-el akar játszani, vagy 1000 halat úsztatni 60 fps-sel, hanem annak is, aki nem szeretné, ha diavetítés lenne a YouTube videó, vagy aki nem szeretné, ha egy erősen AJAX-os, JavaScriptes felület akadozna a böngészőjében.

    Ezek nélkül valóban, az átlagfelhasználónak nem kell komoly teljesítmény. De ezek nélkül a piac sem működik. És a managereknek sem lesz miből BMW és Armani öltöny. Tehát visszakanyarodtunk ahhoz a ponthoz, hogy akárcsak egy cégnek, akinek érdeke (mindegyiknek, a konkurenciának is), hogy ne 20 évre gyártson, mert akkor a ciklikus profit akadozik, ugyanúgy a marketingesnek is érdeke, hogy igényt gerjesszen a fogyasztókban akkor is, ha valójában nincs is szüksége az adott termékre.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #369 üzenetére

    "a fogyasztói társadalom kicsit döglődik mostanában, és az a formája, ahogy 2008 előtt létezett, nem is jön el többet."

    Én nem vagyok ennyire optimista. Az emberi hülyeség határtalan. Amíg pedig ennyire leszarja mindenki a világban történő eseményeket, addig bármilyen illúziót fenn tudnak tartani. Mindenki a saját szűk családi és baráti körét ismeri, az, hogy fogynak körülötte az emberek maximum aggodalommal tölti el, de kevés ahhoz, hogy itt valami történjen. Mindenki kapaszkodik abba, amije van és nem akarja tudomásul venni, hogy innentől már csal lefelé vezet az út. Változáshoz összefogás kell. Na az nincs. Nem csak itthon, sehol. Itthon viszont különösen nincs. És amíg az nincs, addig a fogyasztói társadalom egészen addig működni fog a válság ellenére is, amíg a végén az egész piramis el nem süllyed. Mondanom sem kell, hogy a csúcsa marad utoljára.

  • Youri

    veterán

    válasz bambano #391 üzenetére

    Ezáltal a mű máris kikerül a 33. § hatálya alól, és onnantól kezdve nem alkalmazhatók rá a szabad felhasználás feltételei. "

    RTX ON

  • Youri

    veterán

    válasz bambano #396 üzenetére

    nem tudom én sem másként értelmezni, ha van a művön írásvédelem, akkor azt már nem másolhatod, ha nincs akkor igen, de ha a letöltés másolás, akkor én már védelem nélkül másolom le, így nem vagyok érte felelős... vagy igen? :F

    [ Szerkesztve ]

    RTX ON

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #448 üzenetére

    "Mindkettő havi egymillió dollárt számlázott a Megauploadnak a szolgáltatásért. A statisztikák szerint ezek a szolgáltatók nagyrészt a Megaupload forgalmából éltek. Hogy mennyire jövedelmező volt az üzlet, azt a legjobban a cég költségvetésének egy 2011 júniusi tétele mutatja, amikor yachtbérlésre fizettek ki 2,4 millió dollárt."

    Ezeken se lehet eligazodni. Ha pörgetik a GDP-t az a baj, ha nem pörgetik, az a baj... ;]

    "A többek között az Amazonnal közösen felépíteni tervezett oldal a bevételeinek 90 százalékát a zenészeknek adná tovább, a kiadókat teljesen kihagyva a rendszerből."

    Egyébként igen, ebben az esetben érthető. Mert másképp tényleg nem tudtam hova tenni, elvégre a warez nélküli világ ugyanúgy nem érdekük, ahogy Don Quijote-nek egy szélmalmok nélküli világ.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz bambano #448 üzenetére

    Ez de durva.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák