Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    Nem értem mi ez a nagy lárifári a kivédhetetlen trackelésről.

    NoScript, Adblock Plus, nem is látok reklámot sehol. (A PH!-n sem:) )
    Pont ettől jó a Mozilla.
    Összes adxy jellegű oldal blokkolva van, és a böngésző előzményeket soha nem engedem eltárolni, third-party sütiket sem engedem.
    Van olyan plugin is, ami kiteszi gombra az előzmények törlése funkciót, ha épp olyan hangulatom, rábökök, és az 1-2 süti is ment a levesbe ami az aktuális sessionben felkúszott valahogy. vagy néha gondolok egyet, újraindítom a böngészőt, history ment a levesbe.

    A birka többség, akivel meg lehet nézetni a reklámokat megérdemli... amióta létezik Mozilla, nekem ilyen gondom nincs és nem is lesz.
    Egyik fő szempont, amiért rá váltottam még a FF1.0 körül, éppen ez volt.

    Ami kérdésem lenne: hogy csinálják meg egyes oldalak, hogy
    1) törlöm az előzményeket
    2) Tor-ban kérek egy új identitást (vagyis új exit node IP-t)
    3) biztos ami biztos, újraindítom a böngészőt
    - és néha, nem mindig, mégis emlékszik az oldal hogy már jártam ott?
    Azt gondolnám, ez képtelenség... esetleg úgy lenne lehetséges, hogy rögtön eltárolja az IP-címemet mindenféle beleegyezéskérés nélkül, és N-edik alkalommal a Tor egy olyat ad, ami korábban már volt - amit nem túl valószínű.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz rudi #151 üzenetére

    OK, megértem, piacról éltek, és a PH! van elég értékes oldal ahhoz, hogy elnézzem azt a pár bannert. (azt se lehet mondani, hogy teljesen félremennek, volt példa hogy vettem cuccot itt látott bannerből kiindulva:) )
    Viszont azt is látni, az itteni közönség sűrűbben adblockozik mint az átlag, a hirdetési módszereket is erre lenne jó szabni. Pl. hogy az öntudatos webfogyaszó egyszerűen tudja megengedni csak és kizárólag a PH!-nak, a nem túl agresszív (pl. felugró) bannereket.
    Ha kísérletképpen engedélyezem a ph-t az adblockban, semmi; whitelist-re teszem a NoScript-ben, semmi: egy árva reklám se jön továbbra se...:) Persze tudom, hogy az adocean.pl-t és társait kellene engedni, de ha csak itt akarom, az mindig plusz két kattintás, ezt nem biztos, hogy mindenki hajlandó megtenni, ha erre jár.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    én nem buzdítottam tiltásra, kérdezem, hogy lehet egyszerűen engedélyezni a ph-t, ha valaki egyébként adblockolva netezik?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák