Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ati_X_321

    aktív tag

    lol, ismereteim hiányosak, de nem pont most járt le a firefoxot finanszírozó google szerződés?
    ha jól értem, amint kiléptek a google árnyékából mozziláék, máris googléket fúrják, hiszen ez egyértelműen a google piacát támadja

    amúgy a chrome-ban milyet a követést tiltó technológia? nem is értem, hogy a google hogyhogy ilyet belerakott, hiszen ezzel saját maga alatt vágja a fát

    nemfigyeltem, hogy leírta-e már valaki, de a a követés így működik leegyszerűsítve:

    meglátogatsz egy reklámokkal teli oldalt, amely a reklámot pl. az adxy.com-ról tölti le. A reklám letöltése során az oldal kéri a böngészőt, hogy egy sütit tároljon el. Ezt a sütit automatikusan el fogja küldeni a böngésző, ha legközelebb adxy.comról tölt le bármit (reklámot).

    ezután meglátogatsz egy másik oldalt, ami szintén az adxy.commal reklámoz, ekkor már kapásból küldi a böngésző a reklám letöltésénél a sütit, ezáltal az adxy.com máris tudja, hogy melyik oldalról jöttél, a süti alapján profilt készít rólad, célzott hirdetéssel bombáznak

Új hozzászólás Aktív témák