Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz xmaas #14 üzenetére

    Semmi sincs ingyen. A Facebook-nak elég sok pénzt kell kitermelni, a részvényeseken és alkalmazottakon kívül nem csekély működési költség is van, az infrastruktúrát nem leselejtezett Pentium 3 szerverek szolgáltatják. A telefonod már így is tele van szeméttel, kivéve, ha nem használod semmire. Alig van olyan ingyenes app, ami úgy ingyenes, hogy reklám sincs benne. Mivel nélkülözhetetlen alkalmazás nincs, te döntesz, hogy használod, vagy nem. Én az ilyeneket törölgetem, mert megvagyok nélkülük, hogy a Messenger sorsa mi lesz, azt a reklámozás módja dönti el. Az interneten nagyon sok oldal reklámokból tartja el magát, ez régóta így van, az okostelefon csak egy újabb módja, amivel eljuttatják hozzád. Blokkolhatod, nem használod, vagy elnézed, de ingyen semmi sincs. Én nem védem, mert rühellem a reklámokat, de érdekes módon elég keveset látok, igaz, ha valami nagyon pofátlanul csinálja, az nagyon gyorsan törölve lesz. Az agresszív IAP-t igénylő játékok meg fel se települnek.

    A most belebegtetett reklámozási módszer ebben a formában kevésbé zavar, nem követek termékeket, gyártókat, inkább levelezőnek és chat-nek használom az egész Facebook-ot, követésre csak a kedvelt zenekarok és hazai kézműves sörfőzdék vannak jóformán beállítva. Üzleti vállalkozás ezen kívül a rock-koncertszervezők, fesztiválok, de az ő dolgaik meg eleve érintenek.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz xmaas #14 üzenetére

    "sajnalom hogy csak nekem van elegem a sok nyomorult reklambol"

    De fizetni egy fillért sem fizetnél a szolgáltatás használatáért. Lehetőleg legyen ingyen, de reklám se legyen, a szolgáltatás üzemeltetője meg tolja bele a dollár százmilliókat a rendszer fenntartásába puszta szívjóság alapon.

    A Facebook rendszeresen ad közre jelentéseket a felhasználói szokásokról (elsősorban a hirdetőknek) és ezekből látszik, hogy egyre többen hagynak fel a hírfolyam olvasásával, de a böngészős Facebook is egyre inkább háttérbe szorul a mobilos Messenger app javára.

    Azzal, hogy a Messengerben is megnyitják az utat a hirdetők előtt, nem újabb profitot sarcolnak, hanem a fő weboldalon kieső reklámbevételeket kompenzálják.

    Ha nem tetszik, akkor lehet választani temérdek másik csevegő app közül, nem csak a Messenger létezik.

Új hozzászólás Aktív témák