Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz dokanin #38 üzenetére

    Lehet, hogy ezért találták ki, de nem csak erre jó.
    Ezt éljük most is: azért nem 4 magos 10Ghz-es procit használunk mert sokkal jobb hatékonyságú a 8-16-32 magos alacsonyabb órajelen is. Szóval az irány ez. A Ryzen óta pedig látjuk, hogy működik is. Notiban 3500 pontot gurít a 6 magos 35W-ból.
    A 4 magos gen10 Intel meg 1500-at talán? Már nem emlékszem. De arra tisztán, hogy 1000 pont volt a 4 évvel ezelőtti Skylake i5-6400-am 4 maggal. És afelett nem nagyon volt semmi, csak i7...szintén 4 maggal. 65-95W-ból, most meg 35-ből.
    Szóval sokkal hatékonyabb a sok mag+alacsony freki.

    Viszont az alacsony freki/IPC nem elég mindenre mert ott vannak a szarul skálázható programok. Itt jön be a frekiállítás meg core parking de ez nem elég hatékony.
    Írtam már korábban, hogy a core parkingot pl divat kikapcsolni mert lassít a ki-be kapcsolás - szintén az ütemezési kérdések miatt. Az órajelezés sem elég hatékony. Erre is írtam, hogy minimális terhelés mindig van, a reszponzivitás miatt ha agresszív az órajelezés akkor fellövi ennyire is. Meg egyébként is van fogyasztás ha van terhelés, 5% is az.
    A Ryzen elvan 0% körül, dileben 40W-ból konnektornál, ha meg 1-2%-ot pötyög valami a háttérben akkor 70-80W is akár. Ez rohadt nagy különbség és erre én nem mondanám, hogy hatékony a parkolás+órajelezés. És az a gond, hogy ezek elvi problémák, nem nagyon lehet javítani rajta, vagy ha igen akkor tök ugyanaz a problémakör mint a big-little. Az ütemező/hw nem tudja mi történik (szarul) és nem tudja kijavítani. Sw oldalról lehetne megoldani.

    Ha viszont hw-s, atombiztos megoldás kell alacsonyabb fogyasztásra vagy magasabb teljesítményre akkor ez a heterogén felépítés sokkal többet hozhat. Olyasmit írtak emlékeim szerint az E magokra, hogy talán 1:4 a méretarány nagy vs kis magokból és +40% perf,-40% power Skylakehez képest?
    Ha ezeket összerakod akkor minden szempontból látszik, hogy nagyot ugrasz előre:
    1. Ha kicsi a terhelés (de van, tehát mennek a magok) akkor is alapból sokat nyersz.
    2. Ha kell a kraft a párhuzamosítható feladatodra akkor is sokat nyersz mert jóval több mag fér be akár később.

    Ezt azonos magokkal nem hoznák. Önmagában szerintem egyértelmű, hogy mindkettő olyan előrelépés amit adott, azonos maggal nem tudsz hozni. A kérdés "csak" az, hogy hogyan tudnak együtt hatékonyan működni. De erre fejtegettem, hogy ez korábban, mindig is gond volt elvi síkon és mindig sw oldali probléma volt elsődlegesen.

Új hozzászólás Aktív témák