Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schwartz

    addikt

    válasz turbokappa #111 üzenetére

    Jajj a jatektesztek...Nezz mar be pl. a Nehalem topicba s gyozd meg a sracokat, hogy csereljek mar le a kivenhedt 10eves vackaikat mert nem jok jatekra. Tobbek kozott nekem is van egy 6magos Westmare, kifejezetten csak arra hasznalom. ;) Persze aki benchmarkot jatszik az mindenkepp varja meg a jatekteszteket, nehogy ugy jarjon a Zen2-vel mint Zen/Zen+-al, igaz? (mindenki tudja, hogy az nem jo jatekra ;] )

    [ Szerkesztve ]

    If he dies, he dies.

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz turbokappa #111 üzenetére

    2600 ryzen 6/12 45 ezerért othogyta az előző 6700k-t aminek az ár mennyi is voltt vajon? 100 000 körül volt az utolsó ár. ha minden igaz

  • Frawly

    veterán

    válasz turbokappa #219 üzenetére

    Igen, jelenleg nálam a GPU limitál, nem a proci (ami így ki sincs hajtva), de nekem amit most nyújt, az elég. 28k-ért be fogja hozni az árát, amíg elleszek vele, átmenetileg van a gépben. A Linux miatt én NV-t semmiképp nem veszek, pár év múlva meg az újabb genes AMD kártyák is megfizethetőek lesznek, nagyobb VRAM-mal. Egyedül azt bántam meg, hogy nem nagyobb VRAM-os verziót vettem, esetleg nem sokkal drágábban jobban jártam volna egy RX580 8 gigás kártyával, de lebeszéltek róla a topikjában, és mint kiderült, nem volt igazuk.

    Most nem azt mondom, hogy nem lenne sokkal jobb egy RTX2060 szintű kártya. A Quake 2 Ray Tracingre konkrétan csorog a nyálam, látszik, hogy az RT lesz a jövő, de egyelőre túl kevés játék támogatja, és túl sok fps-be kerül bekapcsolni. De! Ha ettől eltekintek, akkor egy RTX2060 min. 106k, használtan sem olcsóbb sokkal. 275%-kal drágább, de max. csak 50%-kal hoz több átlag fps-t 1080p-ben (1% low-ban a különbség még kisebb), meg van rajta +50% VRAM. Nekem +50% diffi nem ér meg többszörös árkülönbséget. Abban viszont egyetértek, hogy egy 2060 sokkal időtállóbb, és attól is függ, hogy milyen gyakran akarja cserélgetni valaki.

    De a Ryzen 1600-at, 2600-at is félre szokták értékelni. Csak középkategóriás proci, a 900-as végű i7-esektől, i9-estől, nagyobb Ryzenektől kikap. De! Ha az ár/teljesítmény árát nézi valaki, akkor eléggé megéri, és még mindig ott van a jövőben a fejleszthetősége.

    Amíg nem volt Ryzen, addig ezt az ár/értékarány bajnokságot a használt, sokmagos Xeonok nyerték. De azokat fejleszteni nem lehet, és a Ryzen-ek árcsökkenésével egyre kevesebb értelme van a xeonozásnak.

    (#220) Create: ha sokat cserélgetsz, akkor még tényleg kb. mindegy mit veszel, nem baj, ha nem időtálló. De én pl. nem szeretek cserélgetni. Egyedül a CPU és GPU lesz, amit tervezek a nem túl távoli jövőben lecserélni, a gép többi része mind úgy lett összeállítva, hogy min. 5 évig nem nyúlok hozzá, de ha mód van rá, próbálok kibekkelni vele 8-10 évig úgy, hogy csak min. upgrade lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz turbokappa #219 üzenetére

    Ha a 6/12 proci nem lesz elég, addigra a 8/16-os Ryzen 3xxx sorozat, de talán a 4xxx is elérhető árú lesz, upgrade-elek, ha más nem használtan veszem őket. Ha meg a 6/12 nem lesz elég, akkor a 4/8-as és 6/6-os Intel procik még annyira sem lesznek elegendőek.

  • Frawly

    veterán

    válasz turbokappa #223 üzenetére

    Azokat természetesen Win10-en játszom, van fent az is. Megy az NV Linux alatt is, de csak zárt driverrel, ami miatt a kernel, csomagok rendszeres frissítése a legújabb verzióra problémás. Az AMD viszont szépen megy a nyílt driverrel. Meg sok cím van Linux alá is, meg ott van most már a DXVK Proton megoldása a Steamnek, igaz ez utóbbit még nem volt időm tesztelni.

    Pedig van az NV-nek is előnye, kisebb fogyasztás, hűvösebben jár, több játékoptimalizációt tartalmaznak a driverek, több játékot optimalizálnak rá, ott az RT lehetősége, meg az NV kártyák tudják a PCIe-re kiküldött adatokat tömöríteni, ezért laptopos eGPU-nak is jobbak. Így aki nem használ Linuxot, annak meg az NV lehet jobb vétel, kivéve ha ár/teljesítményre megy (mert abban most az RX verhetetlen). Esetleg régen a Freesync szólt még az AMD kártyák mellett, de ez már NV kártyáknál is megoldott, ahogy tudom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák