Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunmugli

    aktív tag

    #1-gyel és #7-tel tudok egyetérteni.

    Az NSA-nak igen is felelősséget kéne vállalni a hibáéiért. Mondjuk kifizethetné a váltságdíjakat ;] Azt nem tudom eldönteni, hogy mennyire játszik össze a nagy szoftvergyártókkal, de ha tényleg ezt teszi, akkor nem okozhat problémát segítenie a javításban. És így már feltételeztük azt is, hogy rendelik a hibákat, belelátnak a kódba, esetleg írhatják is azt. De biztos vigyázniuk kell, mint amikor Turingék feltörték az Enigmát.

    Amikor néztem egy Snowden-filmet, akkor abból az jött le, hogy jogilag sok mindent nem tehetnének meg. Valaki felhomályosíthatna, mit szabad Jupiternek és mit nem.

    Egy ideje feltűnt, hogy sehol sem javasolják a fizetést. De erről sosem látok semmilyen forrást - bár most az indexen/hgvn volt említve vmi szaki, aki nem kapott kódot. Én teljesen megértem az erkölcsi és egyéb indokokat ezen tanács mögött, de mi van, ha tényleg adnak kódot? Abban a cikkben olyasmi állt, hogy egyéni elbírálás alapján osztják a kódokat. Akkor a nagyoktól kérjenek többet, oszt mindenki jól jár.

    Ha nagyon utópisztikus akarok lenni, el tudok képzelni olyan jövőt is, amiben elismert cryptoware szolgáltatók vannak, amiknek digitális aláírásuk is van [ ;] ], és mindig visszaadják a fájlokat pénzért cserébe. Egy hónap múlva is legyen mit titkosítani :))

    A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

Új hozzászólás Aktív témák