Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Tommmysun #6 üzenetére

    Amíg nincs konkrét ÁSZF a NAV-os cuccról, addig ez csak találgatás. A kritika ráér majd akkor, ha lesznek konkrétumok, addig szerintem teljesen felesleges.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Tommmysun #25 üzenetére

    Minap beszéltem a könyvelőmmel, azt mondta, rendszeresen nézzem a Cégkapus tárhelyemet, mert bizonyos hivatalos doksikat oda fogok megkapni. Gondoltam, eddig mindig kapok róla értesítő e-mail-t, de sebaj, lépjünk be!

    1. Mi is a címe?* Áh, guglizzuk ki "cégkapu": https://cegkapu.gov.hu/ Ja, tényleg, klikk!
    2. Intézze elektronikusan... blah-blah... Bejelentkezés Klikk! (Ez egyébként már a tarhely.gov.hu-n történik.)
    3. Központi azonosítási ügynök: Ügyfélkapu Klikk! (Már a kau.gov.hu-n vagyunk.)
    4. Azonosítás: felhasználónév, jelszó kitölt, Bejelentkezés. (Már az idp.gov.hu-n vagyunk.)
    5. Homokóra, majd ... Cégkapu-regisztráció. Heh? :F Már rég regisztráltam. Mindegy, csináljuk, amit mond! ÁSZF elfogad, gazdálkodó szervezet vagyok (az e-mail címemet már ki is írja a felület), ez az adószámom... ööö... regisztráció? (Ismét a tarhely.gov.hu-n vagyunk.)
    6. HIBA, kétszer nem regisztrálhatsz!!!

    B+, ki a f@$z0m akart regisztrálni??? Én csak be akarok lépni, hogy megnézzem, kaptam-e valamit! :W

    7. URL végéről sallang kitöröl, marad a tarhely.gov.hu, Enter! Na végre! ... Oké, nem kaptam semmit, lépjünk ki. Kijelentkezés Klikk!
    8. Hm... (gyanakvóan) Nézzük csak meg még egyszer a cegkapu.gov.hu-t: Belépve, mint XYZ Ó, hogy rohadna rád az ég!

    Magyarország, 2018

    * Erre egyébként azért volt szükség, mert amikor a Cégkapu létrejöttekor naivan be akartam lépni az ugyfelkapu.gov.hu-ra (mert hogy akkor a magyarorszag.hu-n már nem működött a dokumentum fogadás/küldés), hogy megnézzem az esetleg érkezett doksijaimat, a KAU belépést (lásd 3. pontot) követően az alábbi menüpontok tárultak elém:

    - Regisztrációs adatok
    - Jelszó változtatás
    - Felhasználói beállítások
    - Ügyfélkapu törlése

    Tárhely meg sehol. Fő az egyértelműség. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák