Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Reggie0 #80 üzenetére

    Én Budapesten lakok, és volt egy időszak, amikor nem volt autónk, majd egy időszak, amikor csak hétvégén és szabik idején használtuk, esetleg nagyobb bevásárláskor, mert munkába nem jártunk azzal.

    A bérlés nem volt alternatíva, és nem csak az anyagiak miatt nem, mert kiszámoltam, hogy egy új alsókategóriás autóval is olcsóbban jöttünk ki azokban az években, mint rendszeres bérléssel. Hanem azért nem, mert plusz macera. Ha mondjuk szombat hajnalban elmegyünk túrázni Ausztriába, és vasárnap este hazajövünk, akkor péntek este vagy szombat reggel érte kellene menni valahová, majd vasárnap este vagy hétfő reggel visszavinni. Mindkettő necces, mert péntek este sokszor viszonylag későn esünk haza, akkor már pakolnánk, pihennénk, reggel meg az aznap eltöltendő időnkből venne el, ugyanez igaz vasárnap este, illetve hétfő reggelre.

    Emellett ha sokan csinálnák ezt, nem tudom mennyien csinálják most, akkor hétvégén sokkal drágább lenne az autó bérlés, vagy mind foglalt lenne, mert mindenkinek a szabadidejében kéne az autó.

    A lakás, ház más tészta, Nyugat-Európában még kis településméretek esetében is gyakori a bérlés. Magyarországon viszont nincs kultúrája, ezért nagyon nehéz olyan bérbeadót találni, akitől ha bérelsz, olyan biztonságban élhetnél, mint ha sajátban laknál. Szóval nem csak azért ragaszkodnak az emberek a sajáthoz, mert megszokás, hanem mert szívás, ha a bérbeadó nem akarja engedni, hogy bejelentsd lakcímnek, ha rád jár, ha bútorozott és nem rendezheted be vagy át, ha 1 hónap és mehetsz, mert az unokaöcsinek kell, stb., stb.

  • Hi!King

    őstag

    válasz btprg #95 üzenetére

    A biztonsági öv esetében is nagyon sokan sírtak anno, nem az ára miatt, hanem hogy kényelmetlen. Igazából pont az olyan elektronikai megoldásoknak, mint az EPS meg társai, user szempontjából kevés a hátránya, egyedül anyagilag érzékeled, de idővel egyre kevésbé, mert a tömegessé válással olcsóbbá válnak. Mert amikor nincs rá szükség, nem ad kényelmetlenséget. Az összes példád viszont olyan, ami kényelmetlenséggel jár.

Új hozzászólás Aktív témák