Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ceia #49 üzenetére

    Remélem, ironikus volt a hozzászólás.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ceia #51 üzenetére

    LOL
    Átlagemberként elköltöztem egy másik városba (nem először). Fogalmam nincs, mi hol van, vagy hogy eldugott kis utcákba hogyan tudok elkeveredni, adott esetben autóval - mondjuk ott lakik a főbérlőm. Sokkal könnyebb bepötyögni a címet, és elnavigál a navigáció helyettem. De amikor 10+ éve laktam Pécsett, akkor is volt, amihez inkább navigációval terveztem utat, mert az életben nem jártam arra.
    Voltam 10+ éve térképpel (és autóval) Budapesten, megoldottam, de rohadt macerás volt. Nem mellesleg veszélyesebb, hiszen a térképre sokszor oda kell nézni, a navigáció viszont mondja, merre menjek - és már a 2010-es Nokia C5-00 navigációja is mondta, és az is megbízható volt, nem mondott hülyeséget. Nyilván ha van veled valaki, akkor a térkép is olyan, mint a navigáció, de ha egyedül vagy?
    Nem utolsósorban a navigációhoz tartozó alkalmazás sima térképként is használható, csak nem papír alapú. A keresés sokat segít, nekem herótom volt tőle, hogy kikeressek egy térkép hátoldalán található utcajegyzékből valamit. Persze, meg tudom csinálni, de jobb dolgom is van.
    Non plus ultra : telefon van nálam általában, de Hévíz, Kaposvár térkép pl. ritkábban. Ja, és a papírtérkép nem veszi figyelembe, ha valahol dugó van (a Google navigáció már tudja, bár elég megbízhatatlan még), meg ha van egy helyről térképem, ahol mondjuk jártam 2 éve, de mondjuk épült egy elkerülő út, akkor az a papír térképre nem kerül fel.
    Szóval igen, meg lehet oldani papír térképpel is, de sokkal egyszerűbb. mosni is lehet a patakban, stb. Pár éve még volt az autóm kesztyűtartójában egy Magyarország és a Pécs térkép, de már nincs. Meg aztán amikor hirtelen Budapestre kellett volna menni Fehérváron át, akkor nem sokat segítettek volna, csak ha veszek még 2 papírhalmot.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ceia #53 üzenetére

    A többség inkább azért nem használja, mert inkább kérdezget embereket, hogy merre kell menni. Tapasztalat, mert a lustaságkövetkező foka az, hogy gondolkodni se kelljen azon, hogy hogyan kell használni a navigációt :D.
    És nem az a lényeg, hogy modern, hanem hogy hasznos. Nekem pl. nagyon hasznos. Aki rosszabbul tájékozódik, annak még hasznosabb (nem mindenki tájékozódik amúgy jól).

    Amúgy OK, látom, móri vagy - költözz Pestre, és kelljen szaladgálnod mindenféle után. Próbáld ki, és szerintem egy hét után inkább a telefonon keresgélnéd a helyeket.
    Amúgy mi hátrány van abból, hogy a telefonon tudsz navigálni? Ha nem használja az ember, az se nagy baj. Nyilván nem szükséges mindenkinek.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ,

    addikt

    válasz ceia #53 üzenetére

    Utazgatni nem szoktál szerte a világban? Vagy legalább az országban?
    Én pl. ha úton vagyok, folyamatosan használom a navigációt.

Új hozzászólás Aktív témák