Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #1 üzenetére

    Ennél azért ez bonyolultabb cég oldalról is. Perpillanat a megrendelőimnek én is csak elektronikus számlát tudok leadni. Jelen helyzetben a számlatömb kb egyenértékű a wc papírral, mivel hómofisz dúl mindenhol.
    Amúgy meg pl a 100e ft fölötti áfa tartalmú számlákat eddig is mindjárt le kellett jelenteni. Elektronikus számlázásnál nem kell külön köröket futni még ezzel is. Így bizonyos tekintetben kényelmesebb, gyorsabb is mint számlákkal rohangálni. Legalábbis nekem....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #3 üzenetére

    Nem is arra gondoltam, hogy feltétlenül jó a rendszer. Hanem arra, hogy vannak előnyei. Én járok az országban sokfelé pl. A fő megrendelőm egy pesti cég. Nekem konkrétan időt és energiát spórol meg amúgyis az e-számla, mivel nem kell külön bemennem gyakorlatilag semmiért. Teljesítés igazolásokat is el tudom intézni mailban.
    A programok módosítása engem annyiban nem érdekel, hogy én végfelhasználó vagyok. A formátum és társai hidegen hagy, ha az működik, úgy ahogy kell, mivel fizetek érte.
    A nav, meg mint felkészült cég.... Erről tudnék mesélni, de inkább nem teszem... :DDD

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #5 üzenetére

    Miért volna drága? Vagy mihez képest az? Az a cég, amelyik levetítve azt a néhány ezer forintot nem tudja kigazdálkodni havonta, nem igazán életképes szerintem... Persze, minden szubjektív.
    A többivel egyetértek. De ezért van a könyvelő... Az meg magasról nem érdekel, hogy a nav hogyan küzd meg vele :D

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #7 üzenetére

    Az a számla amit közvetlenül számlázó programból küldök el, digitálisan aláírt, és külön aláírás nélkül is hiteles melyik lesz vajon? Sem kinyomtatni nem kell senkinek, sem semmi egyéb....
    Lehet, hogy keverem a dolgokat, nem vagyok ennyire otthon a témában. Elég, ha azt tudom ami engem ebből érint. Én amúgy ezt elektronikus számlának gondolnám, úgy is kérik, és úgy is fizetik ki... De persze tévedhetek.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #9 üzenetére

    Azért elég sok helyen használnak elektronikus számlát, pl. az online felületen a MÁV is azt ad (ha viszont pénztárnál személyesen kéred, ott meg szerintem még mindig kézzel írják a számlatömbbe :DDD ).

    az elektronikus számlát tilos kinyomtatni

    Nem tilos, csak az nem hiteles változat, meg kell őrizni magát a file-t is.

    DRM is theft

  • tomcat78

    őstag

    válasz bambano #9 üzenetére

    Építőipar, javarészt ipari alpin munkák... A havi max 10-15 számlával már a belem kihajtottam :D Szerintem ez lehet az oka akkor, hogy nem megterhelő a költsége.... :R A havi alapdíj 2000ft+áfa körül van, és nincs annyi számlám, hogy pluszba kelljen fizetni.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • nyunyu

    félisten

    válasz bambano #9 üzenetére

    Itt valamit benéztél, de nagyon.

    Lehet kapni prepaid "e-számlatömböt" külön előfizetési díj nélkül, 2000+áfa a száz számla ára, ha elfogy, utántöltöd.
    Másik online számlázórendszernél 1250+áfás előfizetési díj után 5+áfa darabja, vagy havi 1600+áfáért orrvérésig tolhatod az e-számlákat.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • asdf_

    veterán

    válasz bambano #3 üzenetére

    Félreértés van itt. Legalábbis ez a bejelenteni kell dolog ez nekem ilyen osztogatnak fosztogatnak dolog. Nem bejelenteni kell a számlákat, hanem a régi dos-os fos, vagy a kézi számlatömb helyett (végre) egy normális számlázóprogramot kell használni (ha nincs, akkor venni kell, szédítő 10-20-30-40 ezer forintba is belekerülhet). Az pedig megold mindent magától, az égvilágon semmi nem kell jelentgetni sehova (és persze nem most kell számlázóprogramot venni, hanem mivel bőven tudott már ezer éve, hogy év közepétől fel kell mennie az összes számlának, január elsején már az új számlázóprogrammal kellett volna kezdeni az évet és akkor van idő belerázódni, nem a nyár közepén kell szopolni vele).
    Persze lehet a múlt században maradni és a kézzel írni továbbra is a számlákat, majd pedig a NAV online felületén azokat utólagosan rögzíteni, de a pöcsömet előb húznám végig a sajtreszelőn, minthogy ilyen hülyeséget csináljak. Számlázóprogram és problem solved.

    A most változott az adatformátum, arra hivatkozni pedig elképesztően kampó szöveg, úgy minima 4+ hónapja tudott, hogy áprlistól 2.0-s formátumra állnak át, így a megint módosítani kell a számlázóprogramokat szöveg nem él, mert annak már rég készen kell lennie, én valamikor február végén frissítettem a mienket.Most április van, a határidőt meg kitolták júliusra, nehogymár ne legyen elég plusz negyed év egy olyan melóra, amivel eleve kész kellett volna lenni márciusban.

  • yerico

    senior tag

    válasz bambano #9 üzenetére

    "az elektronikus számlát tilos kinyomtatni"

    Semmi sem tiltja a kinyomtatását, csak annyi a megkötés, hogy a megőrzését az eredeti példánynak számítógépen való 8 évig tárolásával kell biztosítani, tehát a NAV ellenőr nem fog meghatódni a kinyomtatott e-számlával, de nem azért bírságol, mert ki lett nyomtatva, hanem mert nem lesz meg az eredeti.

  • asdf_

    veterán

    válasz bambano #16 üzenetére

    "hanem mivel bőven tudott már ezer éve, hogy év közepétől fel kell mennie az összes számlának": ezt annyira lehet tudni ezer éve, hogy még most sincs ilyen rendelet. azt sem lehetett tudni ezer éve, hogy a nav változtatni fog a bejelentési szabályokon.

    Gyenge késéssel, de szerintem rosszul tudod:
    2019. nov. 12-en a parlament elfogadta a t/8015 sz. törvényjavaslatot, amely az áfa törvényt módosítja

    Régi:
    10. számú melléklet a 2007. évi CXXVII. törvényhez *
    Összesítő jelentés

    1. Az adóalany termék beszerzése, szolgáltatás igénybevétele esetén azon számlákról, amelyekben az áthárított adó összege a 100 000 forintot eléri vagy meghaladja, arról az adómegállapítási időszakról teljesítendő bevallásban, amelyben az ügylet teljesítését vagy az előleg megfizetését tanúsító számla alapján adólevonási jogot gyakorol, számlánként nyilatkozni köteles:

    Új:
    Az Áfa tv. 10. számú melléklet 1. és 2. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
    „1. Az adóalany köteles adatot szolgáltatni az adó- és vámhatóság részére azon általa teljesített termékértékesítésekről, szolgáltatásnyújtásokról kibocsátott vagy kiállított számláról, számlával egy tekintet alá eső okiratról, amelyre e törvény rendelkezéseit kell alkalmazni a 158/A. § értelmében, kivéve azon termékértékesítésről, szolgáltatásnyújtásról, melynek teljesítési helye a Közösség másik tagállama, és amely termékértékesítés, szolgáltatásnyújtás tekintetében az adóalany adófizetési kötelezettségének az Art. távolról is nyújtható szolgáltatásokat nyújtó adózókra vonatkozó különös szabályai szerint tesz eleget.

    169.§

    Régi szöveg:
    dc) * adószámának vagy csoportos általános forgalmiadó-alanyiság esetén csoportazonosító számának első nyolc számjegye, amely alatt, mint belföldön nyilvántartásba vett adóalany részére a termékértékesítést, szolgáltatásnyújtást teljesítették, feltéve, hogy a terméket beszerző, szolgáltatást igénybevevő adóalanyra a k) pont szerinti áthárított adó a 100 000 forintot eléri vagy meghaladja és a termék értékesítője, szolgáltatás nyújtója gazdasági céllal belföldön telepedett le, gazdasági célú letelepedés hiányában pedig lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye van belföldön;

    új szöveg:
    „dc) adószámának vagy csoportos általános forgalmiadó-alanyiság esetén csoportazonosító számának első nyolc számjegye, amely alatt, mint belföldön nyilvántartásba vett adóalany részére a termékértékesítést, szolgáltatásnyújtást teljesítették, feltéve, hogy a termék értékesítője, szolgáltatás nyújtója gazdasági céllal belföldön telepedett le, gazdasági célú letelepedés hiányában pedig lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye van belföldön;”

  • asdf_

    veterán

    válasz bambano #22 üzenetére

    akkor nem ezer éve

    Pár sorral lejjebb: minima 4+ hónapja tudott

    A minden számlát meg a magam szempontjából értelmeztem -valóban helytelenül/félreérthetően-, mert az adóalanyos az felmegy az online rendszerbe, a magánszemélyes meg havonta a PTGSLZLAH-val, tehát az én szempontomból minden számla felmegy a NAV-hoz, csak az egyik így, a másik úgy. Ezt a részét amúgy nem is értem, hogy miért nem hozták egy kalap alá, és miért nem kell felküldeni mindent, a PTGSZLAH nyomtatványta pedig miért nem húzzuk rá a földet, de minimium miért nem lehet a minden számla feladásával kiváltani a PTGSZLAH-t.

  • asdf_

    veterán

    válasz bambano #24 üzenetére

    Bakker, ugyanolyan marginális, a lényeget nem befolyásoló dolgon rugózol, mint a csekkes topikban.

    A lényegi dolog az volt, hogy van már jogszabály, ami alapján júliustól fel kell adni a számlákat, erre jöttét te, hogy de nincs. Volt már jogszabály? Volt. Akkormeg?

    Aztán arra visszatérni, hogy az öszes számla nem az összes számla, hanem csak az adószámos, azt azért sem értem, mert egyetlen tetves hsz-szel előbb magyaráztam el, hogy azt hogyan értettem, (és most visszaolvasva az öszes hsz-t, amúgy nem így, hanem úgy, hogy eddig csak a 100e átháritott áfával rendelkzeő számlákat kellett feladni (az adószámosoknak kiállítottakból!!!), most már az összeset, tehát programozóilag annyi történt, hogy a számlázószoftverben a 100 000 Ft-os feltételt törölni kellett, így értve a minden számlának fel kell mennie, nem úgy, hogy az összes kiállítottnak, amiben benne van a szomszéd Mari néni is. Szó nem volt a magánszemélyes számlákról, így az összes állítása nem oda vonatkozott. Olyan, mintha egy autókkal kapcsolatos beszélgetésben azt mondom, hogy autópályán 130-cal lehet menni, erre jössz te, hogy nem, mert teherautóval csak 80-nal. Oké, igaz, ez így van, de ki a tököm beszélt itt teherautókról? :U

Új hozzászólás Aktív témák