Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=MrLF=-

    senior tag

    "Az online számlázás a vállalkozások adminisztrációs terheit jelentősen csökkenti" ezen felröhögtem.
    Ők fizetik azt az embert aki a papír számlákat majd feltöltögeti, az új számlázóprogramot, gondolom a könyvelő is jön majd hogy kevesebbet fizessek mert már online megvan.

    Egyébként szuper meg minden támogatom hogy fehéredjen a gazdaság, ha többen fizetnek lehet adót csökkenteni stb., de ezt is így eladni, nem semmi :)

    Ha 100 ezer forint áfa tartalom alatt nem kell, így csak a számlák darabszámát növelik ;]

    protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

  • -=MrLF=-

    senior tag

    Én is csak adatküldésre gondoltam a cikk és a honlap alapján, egyenlőre csak arról van szó, de ....
    Érdekes olvasnivaló: [HUP - NAV online számla adatszolgáltatás - 2018]
    linkről részlet:
    - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    ( nydn | 2017. október 12., csütörtök - 13:38 )

    Voltam tegnap egy előadáson a témával kapcsolatban, amelyen a NAV-ot Czöndör Szabolcs képviselte és elhangzott pár infó, ami mások számára is érdekes lehet:
    - November közepe felé várható a véglegesített XSD séma, amelyet ezután nem sokkal angol nyelvre is lefordítanak majd.
    - jogszabályi változás lesz a beküldéssel időpontjával kapcsolatban, mert sokan félreértelmezik a 24 órás határt. Az az elképzelés,hogy a számla kiállítást követően automatikusan beküldésre kerüljön az xml, nem pedig tömbösített formában, nap végén pl, ami még benne van a 24 órában.
    - hamarosan (a végleges XSD-vel nagyjából egyidőben) elindul az OSZI (online számla interfész)
    - még nincs végleges ötlet,hogy mi alapján fog történni a hitelesítés, több elképzelés is van
    - a kommunikációt és infrastrúktát az EKAER rendszerhez hasonlóan képzelik el, de még mindkettő csak elméleti szinten van meg
    - szintén november közepén-végén jön ki egy jogszabály tervezet, amelyet az még EU-nak jó kell hagynia (~4 hónap). Azaz végleges, hitelesített XSD és jogszabály csak április körül várható
    - a tavaly bevezett xml adatexport záros határidőn belül meg fog szűnni
    - az online számla adatszolgáltatás bevezetése után nem sokkal terveznek kiadni egy NAV által fejlesztett, mindenki számára ingyenes elérhető, web-es számlázó szolgáltatást.

    Egyébként még rengeteg nyitott kérdés van.

    szerk: még annyi, hogy 3 féle response lesz. OK, amikor minden rendben. WARN, ha struktúra ok,az xml-t befogadták, de az xml tartalmában van valami nem megfelelő. És ERROR, amikor az xml hibás és nem került befogadásra.
    - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    A kiemelés szerint majd valamikor lesz számlázó szolgáltatás is.

    protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

Új hozzászólás Aktív témák