Új hozzászólás Aktív témák

  • cuebler

    senior tag

    válasz UnA #30 üzenetére

    persze, hozzá kellett férjen, de csak célzott vagy random ellenőrzések során került részletes adatok birtokába, ott is jellemzően manuális adatrögzítés révén.

    eddig tételes jelentésre az 1 millió ft feletti ÁFA-t tartalmazó számlák mentek - de nem kellett jelenteni azt, hogy pl 1 tonna aranyércet adtam el 5mFt/to áron, csak azt, hogy xy-nak számláztam 5mFt + ÁFA-t. az új szabályok szerint ezt meg kell tennem, még a 100eFt és az 1mFt közötti összegű ÁFA-t tartalmazó számlák esetében is, plusz mellé kell írnom hogy mit, milyen egységáron és milyen mennyiségben. innen már csak egy sima lekérdezés az, hogy teszem azt, mennyi aranyércet számláztak le, milyen egységáron, kik voltak a vevők és az eladók. ilyen információk birtokában pedig igencsak meg lehet forgatni egy piac (pl az aranyérc) működését is.

    hogy azbest kolléga is választ kapjon: én konkrétan arra gondoltam, hogy használom továbbra is a kis saját számlázóprogamomat és nem jelentgetem az apró-cseprő (100eFt ÁFA alatti) tételeimet a NAV-nak. szerintem semmi köze hozzá, ha rendben leadózom utána. viszont aki a NAV-os online számlázóprogramot fogja használni, óhatatlanul is odaadja ezt a kis információt a NAgytestVérnek, kvázi heti egy kávé áráért... egyébként sok barátom most hozta/hozza haza szlovákiából a cégét, mivel már nem jelent akkora adóelőnyt.

    [ Szerkesztve ]

    "Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

Új hozzászólás Aktív témák