Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Tomcat #2 üzenetére

    nem is baj. maradhat az a pénz a földön is, sokkal hatékonyabban lehet felhasználni kutatási célokra. azért ez az űrösdi a maga komplexitásával meg veszélyességével nem túl hatékony elköltése a pénznek. persze jópofa a tépőzár meg a mikró, de ugyanennyi pénzből földi projektek alapkutatásaiból sokkal több jött volna ki. mittomén ha jobb nem jut eszükbe tolják az iterbe vagy akármi másba. fontosabb lenne a 136. szondánál hogy túléljük az olajat például.

    a szívem nagyon húz ugyan az űrkütyük felé és ténykérdés, hogy az sts az emberi tudás és képesség csúcsa (de legalábbis egyik), de józanul belegondolva inkább dolgozzunk azon mit eszünk holnap. ha a világ már elzötyög megújulóról akkor lehet feszegetni mi volt az ősrobbanás 23. nanomásodpercében, meg lehet kukucskálni a közeljövőben amúgy is minden szempontból elérhetetlen és némiképp tök irreleváns exobolygókat.

    mondjuk röhögnék iván leülne és kövér gázzal kicsapatna a marsroverrel a homokpadból.

  • lapa

    veterán

    válasz pckownz #6 üzenetére

    azért ezt nem mondhatod. hogy mást ne mondjak ott vannak a marsjárók, azért a jwst-t is sikerült átpréselni a büdzsén (4500 millió $, azaz ezer milliárd huf - minden magyar családnak 300 ezer pénz kukkerra), készül a következő mars rover... najó, ruszkiknak nincs mostanában mákjuk.

    @bendzso: naja, az is lehet hogy elég sör után megálmodom én is. csak nem kapok nasatól sörpénzt, magukra maradtak.

    egyébként én is értem a logikát és egyet is tudok érteni vele. csak jelenleg elég nagy rizikó ilyen magasröptű és iszonyat költségű projektek finanszírozása. csinálják itt lenn a napelemeket, a nanocsövet meg a szuperkondikat / akksikat. ez a 3 konkrét eszköz az, amikre jelenleg szükségünk van, hogy eljussunk a holnapra. utána olyan messzire kukucskálhatnak tőlem, amennyire akarnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák