Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz ddekany #152 üzenetére

    Köszönöm a választ! :R

    Természetesen gondoltam a hardver hibára, de az első belassulások annyira közvetlenül a januári "Monthly Fix" után következtek, a BSOD pedig azonnal a KB4088880 telepítését követően, hogy nem tudok másra gondolni, mint az idézett külföldi fórumokon említett issue-kra, amiket maguk a Windows javítások okoztak.

    (És természetesen azt megértem, hogy nincsen a világon két egyforma PC; az "IBM kompatibilis PC korszak hátránya ez - vs. Amiga, Atari, stb. -, de a fórumokon olvasva olyan széles közönségét érinti a felhasználóknak, annyira változatos HW környezetben, hogy azért ez így is ciki a Microsoft számára. Az Intel-nek pedig, ahogyan kezelik ezt az egész gyártási hibát...)

    A vírusirtó egyébként AVAST, nem szedtem le, soha nem okozott gondot, és azt nagyon-nagyon rég óta használom, megelégedéssel.

    A gép nincsen "agyontelepítve". Csak a szükséges driver-ek (Radeon is évekkel ezelőtti, amit utoljára letöltöttem a VGA-mhoz, és ~2 éve, az SSD-m beüzemelésekor telepítettem.)

    Demo-kat, gyanús programokat, próbaverziókat, nem futtatok. Játékot csak jogtisztát, az is csak Steam-es az utóbbi sok évben.

    Tehát szoftverkörnyezet szempontjából egy "tisztán" tartott, követhető, átlátható Windows-t használok, ahol gyakorlatilag éveken keresztül, csak a Windows frissítések (és X db Steam játék) kerülnek telepítésre.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák