Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Nyílt, szabványos web? Ugyan már, hisz kapitalizmusban élünk. Minek tenné bárki is ezt, mikor el lehet adni a nyílt web illúzióját is jópénzért, élén a mocskos uzsorá... ööö, akarom mondani MPEG LA nevű nyerészkedő patkányokkal? :U

    A másik eshetőség, hogy a Google megnyitja a VP8-at, hogy újra visszakaphassa a "Don't be evil" jelzőt és folytathassa világuralmi tervét. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz t72killer #3 üzenetére

    Milyen háború? Kicsoda a Mozilla? Egy kicsit nagyra nőtt alapítvány. De akkor is csak egy alapítvány.
    Kicsoda az Opera Software? Egy törpe cég, aki éppen ráfért a statisztikákra.

    Hol vannak ők a többiekhez képest? Nincs itt semmilyen háború, a nagyok (a Google kivételével) letették a voksukat a legnagyobb egyetértésben a H.264 mellett a többiek pedig labdába nem rúgnak.

    moonman: Ezt nem tudom mire értetted, de ha a Google-VP8-ra, akkor miért ne? Nekik fontosabb a hatalom és ellenőrzés kiterjesztése minden felett (amit nehezebb elérni akkor, ha az emberek gyanakodnak, illetve utálják őket). Ha a VP8-at megnyitják, akkor az emberek többsége messiásként fog nézni rájuk.

  • Penge_4

    veterán

    válasz hoffman_ #6 üzenetére

    hoffman_: "Én sajnálom az Adobe-t, elég sokat letettek az asztalra szerintem"

    Konkrétan mit? Visszavetették a fejlődést az által, hogy a zárt szemetüket terjesztették, amiben elhiszem, hogy van potenciál, nem is megyek bele ilyen jellegű vitákba a hozzáértőkkel, csak sajnos ezek a hozzáértők sem tudtak még linkelni nekem olyan embeddelt Flasht, ami jól van optimalizálva, nem zabálja az erőforrást és valóban indokolt a használata, nem csak felesleges csilivili.

    Elhiszem, hogy vannak benne hatékony megoldások, csak mivel nincsenek rákényszerítve a fejlesztők a használatukra, mert a gányul megírt hulladékok is futnak, így gányul megírt hulladékokkal lesz tele a web.

    - Ha van lehetőség rá, hogy ne kelljen plusz egy plugint telepítenem (ami már lassan Sun Java-i "magasságokba" süllyed az agresszív update managerével), akkor inkább azt választom.

    - Ha van lehetőségem, hogy videózás közben fele, vagy negyede annyi CPU használatot generáljon, akkor azt választom.

    - Ha van rá lehetőségem, hogy szabványos megoldást használjak, akkor azt választom.

    - Ha van rá lehetőségem, hogy ne tegyem ki felesleges veszélynek (akár biztonsági, akár stabilitási jellegű) a rendszerem, illetve a használt böngészőmet, akkor azt választom.

    Amellett (bár ezt már nevezheted akár kukacoskodásnak is) mivel Operát használok, így megszoktam és szeretem, ha a mozdulatparancsok és billentyűparancsok mindenhol működnek.

    Konkretizálva. Egy oldalt be tudok zárni lendületből, nem a kötsög Adobe 10 about menü ugrik fel, majd ha "szerencsém" van még crashel is egy jó nagyot, valamint ha linkből megnyitok egy oldalt és látom, hogy valami full képernyőt elfoglaló intró van akkor szintén be tudom zárni, vagy vissza tudok lépni, nem kell a címsáv gombjait (amiket csak a Flash miatt raktam vissza) használnom.

    Ha nézek egy YouTube videót, akkor tudok új lapot nyitni Ctrl+T-vel, be tudom zárni Ctrl+W-vel, anélkül, hogy egérhez kéne nyúlnom, mert a billentyűket lefoglalja ez a csodálatos beépülő...

    "Az, hogy a tenyérbemászó iCuccok és a többi hordozható ketyere miatt legyen "korlátolt" a PC-s net, az abszurd."

    Inkább felszabadul. A Flash sokkal korlátoltabb, mint a HTML5

    oO7: Miért kéne éltetnem őket? Pontosan tisztában vagyok vele, hogy nem Robin Hood filozófia miatt csinálják, hanem azért, hogy
    1: Visszaszerezzék az emberek bizalmát.
    2: Megszerettessék magukat az emberekkel.
    3: Újabb csápot növesszenek azáltal, hogy övék az a videóformátum, ami a legjobb és az egész web azt használja.

    Hogy Sweet Lou-t idézzem, inkább nyílt VP8, mint zárt H.264, ráadásul így legalább a benchmark huszárok is csödben maradnak, mert a VP8 vitathatatlanul a legjobb. De ennyi.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #22 üzenetére

    A "bétás Flash" nekem olyan gyors volt, hogy még a böngésző bezárása után is ott maradt a régi Active Desktop-ot idézve a működő YouTube videó. :DDD Ami komplexebb volt, mint egy beágyazott videó az pedig széthullott.

    De majd ha az Adobe-Nvidia kartell megtámogat egy olyan kártyával, amin a 10.1-es flash hardveres gyorsítása igénybe vehető, mert ezt a hulladékszarfoselavult 7600GT-met sajnos nem támogatják, mert úgy gondolják régen tömtem már a zsebüket, addig sajnos kimaradok a jóságból. Bezzeg az Opera HW VEGA-ja támogatni fogja, szóval mégsem olyan szarfoselavult ez a kártya.

    A többire pedig annyit, hogy biztos megint nekem meg közeli-távoli ismerőseimnek szar a gépe, amiért miközben egy HTML5 videó alig eszik valamit addig a Flash 40-50%-ra járatja a CPU-t.

    KMPlayerben is röhögve játszok le mondjuk 1080p-s MKV-t (a szűk keresztmetszet a monitorom felbontása), YouTube-on egy 720p is szarrá akad és 100-ra pörgeti a procit.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ddekany #27 üzenetére

    "De ha azt a sok mini-alkalmazást újra kéne írni HTML5-ban ami Flash-ban készült, az jelenleg elég nagy felsülés lenne, az tuti"

    [link]

    "Azt sem értem, hogy flash-es videó lejárszó pl. miért eszik többet..."

    Nem tudom, vagy a gépem szar, vagy a Task Manager és a Process Explorer összefogott ellenem. Elvégre mindkettő a Microsofttól származik, ők pedig nem szeretik a Flash-t. Biztos csalnak. Ráadásul mivel az OS-t is ők gyártják simán lehet, hogy Flash videó lejátszásakor direkt lassítják az összes futó alkalmazást is x százalékkal. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #28 üzenetére

    Na ez például nem akadt, csak a scrollozás, de ilyet generált. Bár nekem csak 3GHz-es Dual-Core CPU.

    Amint látható, memóriából is beszippantott egy keveset mikor elindítottam. :D

    A Big Buck Bunny-t nem találtam HD-ben, csak letölthető formában, beágyazottban sehol. De kipróbáltam helyette ezt: [link]
    Azért van különbség...

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz hoffman_ #43 üzenetére

    DVD visszatekerő sem volt mielőtt az a hülye milliomos lett belőle, de a kérdés ugyanaz: Volt bármi szükség bármelyikre? Volt bármilyen gyakorlati haszna bármelyiknek is?

    moonman: Az MS is erősen hozzájárult a Flash elterjedéséhez, mert legalább az az egy egységes volt, már ha a HTML+CSS+PHP+JS, stb. oldalak megjelenítése el is tért a szabványkövető böngészőktől.

    Ha az IE már a kezdetektől fogva támogatja a W3C szabványokat akkor ma már HTML8 lenne és a Flash sosem tudott volna elterjedni.

    A Silverlight pedig elég későn jött. És nem sokkal jobb, mint a Flash. Viszont azóta többen megkerestek már, hogy "szarfosazegész, mer' nem tudják letőteni a Maónika sót és segíccsek má' nekik." :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz oO7 #74 üzenetére

    "Flash -> HTML5"

    És valid kódot is kapunk mindenféle sallangtól mentesen, vagy összehánytat?

    Ren Hoek: "Azthittem arra utalsz hogy nehézkessen fejlesszék át a cuccokat az új technológiára"

    Hát lehet, hogy hosszútávon előnyösebb lenne, mivel optimalizáltabb kódot kapnának.

    "akkoris petabyte-nyi cuccok vannak flashben, amik be éveket öltek a fejlesztők."

    Kár volt. ;] Egyébként meg nem tudom mire célzol a művészi kifejezéssel, de az oldalak többségénél a tartalom a lényeg. Sokkal jobban értékelem akár a Wikipédia szintű egyszerűséget is, ha normális tartalom van mögötte, mint a villódzó menüket. Ha meg még a smooth scroll is akad miatta, akkor kapják be. :D HTML5-nél max nyomok egy Shift+G-t, ha túlzásokba esnek, és viszlát design, ezt sajnos Flash-nél nem tudom megtenni.

    Egyébként művészkedni lehet benne, számomra már az elég lesz, ha a YouTube és még pár nagyobb szolgáltató átáll HTML5-re, hogy eltakarítsam a gépemről a Flasht.

    Van olyan userJS-em is, ami elkussítja a felugró "Telepítse az Adobe Flash Player minimum 9-es verzióját." dialógust, szóval ennyi, ami odaköt.

    Mióta van Opera 10.5, azóta már Tetris-t is JS-ben/Canvasban nyomom. :D

    dark100: Nem akassza a scrollozást és zoomolni is kiválóan, akadásmentesen lehet, viszont a CPU-t ugyanúgy zabálja. Bár legalább sem a mouse gesture-t nem gátolja, sem a Ctrl+T-t nem foglalja le. Már ez is előrelépés. De miért, mikor van jobb alternatíva is?

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Ren Hoek #90 üzenetére

    Ez tényleg nem zabál sokat, viszont még így is többet, mint kellene, tekintve a minimalista design-t. Az a pulzáló menü szerintem JS-ben is megoldható.
    A monitorom miatt eleve esztétikai hiányt szenvedek a középen éktelenkedő kis izé miatt, miért nem lehet dinamikus? Vagy legalább a háttér a Flash színétől nem eltérő, hogy olyan hatást keltsen, vagy ilyesmi.

    Funkcionálisan viszont jobban zavarnak az ilyen oldalak.
    - Nem működik a középsőklikk (még a jobbklikk sem).
    - Minden képet egyenként kell végigpörgetni, ráadásul a scrollbar-t is egérrel kell húzni, nem működik a scrollozás.
    - A loading... felirat és a fading effekt miatt még inkább lassú hatást kelt.
    - Ilyen sok képes oldalakon még a legdiszkrétebb JavaScriptes vetítőt sem szeretem, nyomva tartom az Alt-ot, majd kijelölöm őket, megnyitom, ezután 1-es és 2-es billentyűkkel váltogatok a fülek között.

    Tehát amúgy hatszor végignézném az alatt, amíg mások léptetik egyenként. Plusz ha képeket nézegetek, akkor szeretek inkább annak tartalmára figyelni, nem a fading effektekre, ami az időm 70%-át elveszi minden egyes váltásnál.

    Ezért jó a HTML5. Aki akarja az kaphat csilivilit, nekem pedig működnek a jól megszokott Operás funkcióim. Ha nem tetszik a design akkor userCSS-vel bármikor átstílusozhatom. Ha hiányzik pár dolog, akkor userJS-sel pótolhatom.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Bici #135 üzenetére

    "Persze, lehet, hogy a bannerek meg játékok miatt is majdnem annyian telepítik majd a playert, de ki tudja."

    A játékok miatt még lehet, de a bannereket fogják legelőször megírni GIF-ben/animált PNG-ben, vagy akármi másban, hogy nehogy véletlenül kimaradjanak a szórásból akik nem telepítették a Flasht. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz doc #151 üzenetére

    Szar az Windows-on is. Legalábbis Operában.

    Mivel én is Flashblockot használok, így ritkán omlik össze, viszont nálam az van, hogy megnézek pár YouTube videót a memóriahasználat már az egekben van. (értsd: nem ritka a 800-1000 sem 2 giga rammal a gépben).
    Amikor nem nyitok Flash-t, akkor pedig csinálhatok akármit, futhat napokig a böngésző, akkor is ha bezárogatom a lapokat egy idő után visszacsökken. A Flash az csak felzabálja a memóriát de nem adja vissza.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Bici #164 üzenetére

    "Tudnátok olyan weboldalat mutatni, ahol a Flash, vagy bármi miatt fagy a böngésző?"

    Pillanatnyilag nem, mint mondtam, nálam nem szokott. Bár mivel YouTube videót azért Flashblock mellett is szoktam nézni, így gyanítom, hogy valami kis bizbasz reklámbanner lehet a felelős érte random oldalakon.

    "Én évek óta nem láttam böngészőfagyást."

    Operát használsz, ugye? Klikk. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák