Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz hoffman_ #6 üzenetére

    hoffman_: "Én sajnálom az Adobe-t, elég sokat letettek az asztalra szerintem"

    Konkrétan mit? Visszavetették a fejlődést az által, hogy a zárt szemetüket terjesztették, amiben elhiszem, hogy van potenciál, nem is megyek bele ilyen jellegű vitákba a hozzáértőkkel, csak sajnos ezek a hozzáértők sem tudtak még linkelni nekem olyan embeddelt Flasht, ami jól van optimalizálva, nem zabálja az erőforrást és valóban indokolt a használata, nem csak felesleges csilivili.

    Elhiszem, hogy vannak benne hatékony megoldások, csak mivel nincsenek rákényszerítve a fejlesztők a használatukra, mert a gányul megírt hulladékok is futnak, így gányul megírt hulladékokkal lesz tele a web.

    - Ha van lehetőség rá, hogy ne kelljen plusz egy plugint telepítenem (ami már lassan Sun Java-i "magasságokba" süllyed az agresszív update managerével), akkor inkább azt választom.

    - Ha van lehetőségem, hogy videózás közben fele, vagy negyede annyi CPU használatot generáljon, akkor azt választom.

    - Ha van rá lehetőségem, hogy szabványos megoldást használjak, akkor azt választom.

    - Ha van rá lehetőségem, hogy ne tegyem ki felesleges veszélynek (akár biztonsági, akár stabilitási jellegű) a rendszerem, illetve a használt böngészőmet, akkor azt választom.

    Amellett (bár ezt már nevezheted akár kukacoskodásnak is) mivel Operát használok, így megszoktam és szeretem, ha a mozdulatparancsok és billentyűparancsok mindenhol működnek.

    Konkretizálva. Egy oldalt be tudok zárni lendületből, nem a kötsög Adobe 10 about menü ugrik fel, majd ha "szerencsém" van még crashel is egy jó nagyot, valamint ha linkből megnyitok egy oldalt és látom, hogy valami full képernyőt elfoglaló intró van akkor szintén be tudom zárni, vagy vissza tudok lépni, nem kell a címsáv gombjait (amiket csak a Flash miatt raktam vissza) használnom.

    Ha nézek egy YouTube videót, akkor tudok új lapot nyitni Ctrl+T-vel, be tudom zárni Ctrl+W-vel, anélkül, hogy egérhez kéne nyúlnom, mert a billentyűket lefoglalja ez a csodálatos beépülő...

    "Az, hogy a tenyérbemászó iCuccok és a többi hordozható ketyere miatt legyen "korlátolt" a PC-s net, az abszurd."

    Inkább felszabadul. A Flash sokkal korlátoltabb, mint a HTML5

    oO7: Miért kéne éltetnem őket? Pontosan tisztában vagyok vele, hogy nem Robin Hood filozófia miatt csinálják, hanem azért, hogy
    1: Visszaszerezzék az emberek bizalmát.
    2: Megszerettessék magukat az emberekkel.
    3: Újabb csápot növesszenek azáltal, hogy övék az a videóformátum, ami a legjobb és az egész web azt használja.

    Hogy Sweet Lou-t idézzem, inkább nyílt VP8, mint zárt H.264, ráadásul így legalább a benchmark huszárok is csödben maradnak, mert a VP8 vitathatatlanul a legjobb. De ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák