Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Penge_4 #20 üzenetére

    "videózás közben fele, vagy negyede annyi CPU használatot generáljon"

    ez szép és jó, csak egyelőre ott tartunk, hogy egy bétás Flash gyorsabb, mint a html5.

  • oO7

    őstag

    válasz Penge_4 #20 üzenetére

    "Újabb csápot növesszenek azáltal, hogy övék az a videóformátum, ami a legjobb és az egész web azt használja."
    Hát azért az, hogy a legjobb volna vagy hogy az egész web azt használná... kicsit túlzás... Ezt ha beledöglenek sem fogják tudni elterjeszteni ugyanis nincs hozzá hardveres gyorsítás... Majd ESETLEG akkor fognak tudni ezzel előhozakodni, ha kellően elterjedtek lesznek az ilyen CPU-GPU összemosott cuccok és a fejlesztők mindenféle hókuszpókusz nélkül natívan feltudják használni a GPU -t... ergó nem kell majd spéci hardveres támogatás H.264 -re... sőt DirectX -re sem, sőt semmire sem mert a spéci utasításkészletek helyett el lehet majd érni natívan a GPU magjait (ami mellesleg a CPU magjaival lesz egyenlő de ez már szinte lényegtelen)...
    de a lényeg, hogy erre egy kicsikét - remélhetőleg tényleg csak max 1-2 évet - várni kell és addig a VP8 labdába sem rúghat SŐT ha ez a dolog megjelenik, akkor nyílván elkészül a H.264 -nek is a "software-render" verziója és akkor meg már csak az elterjedtsége miatt is igen nehéz lesz megszorongatni...
    Ha ezt a VP8 -as trükközést pár évvel ezelőtt csinálták volna, akkor még lett volna esély lecserélni a H.264 -et és most már a karórák is VP8 hardveres gyorsítással rendelkeznének...

  • ddekany

    veterán

    válasz Penge_4 #20 üzenetére

    "A Flash sokkal korlátoltabb, mint a HTML5"

    Két külön állatfaj... nyilván a HTML5 jobban illik a webes infrastruktúrába. De ha azt a sok mini-alkalmazást újra kéne írni HTML5-ban ami Flash-ban készült, az jelenleg elég nagy felsülés lenne, az tuti, az meg, hogy hogyan fog fejlődni még ez az egész HTML/CSS/JS izé (mind a "szabvány", mind a megvalósításai), azt még nem tudhatjuk, bár az előéletük nem a legbiztatóbb számomra. Azt sem értem, hogy flash-es videó lejárszó pl. miért eszik többet... A feladat adott: egy VP8-as folyamod bufferelni, dekódolni, kilökni valami videó renderer nyavajára (pl. EVR, de OS-e válogatja). Mind a böngésző, mind a Flash ezen része lehet natív, elérheti az OS összes szolgáltatását, stb. Vagy nem?

    [ Szerkesztve ]

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Penge_4 #20 üzenetére

    Éreztem én, hogy belekötés lesz :) Olvasd végig az idézett mondatot.

    Én sajnálom az Adobe-t, elég sokat letettek az asztalra szerintem, vagy ha így nem is helytálló, akkor inkább: csak ők tettek le az asztalra, globálisan.

    Csinált valaki más bármi jobbat? Ha valamin látszik, hogy tényleg jobb, mint az eddigi, akkor azzal be lehet törni a piacra, ne mond, hogy nem. Nem volt ilyen. Ennyi.

    De Integra mondta jól sokkal feljebb, ez üzlet. Optimalizálás, forráskód megcseszheti, az nyer amiben több pénzt látnak a közeljövőben. (ezzel rácáfolok az érvemre, miszerint be lehet törni a piacra, ha valami jobb) :D

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák