Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz persil #8 üzenetére

    Lehet ez is egy alternatíva, de szerintem ezt kevés cég tudná meglépni. Eleve gond, hogy minél kisebb a cég, annál limitáltabb az elérhető pozíció, ahova fel vagy le lehetne buktatni a jobban, vagy rosszabbul dolgozó alkalmazottat. Főleg ha azt nézzük, hogy az illető pl. egy bizonyos szakterülethez lett felvéve, vagyis nincs értelme áthelyezni egy másik területre, amiben talán meg gyenge, vagy nem is ért hozzá. Azt is nehezen lépik meg, hogy ha valaki kicsit gyengébb mint a többiek (szorgalom-, tapasztalat-, tudás hiány, bármi lehet az oka), akkor azt kirúgják, mert a következő sem lesz szőke herceg fehér lovon.

    Ez egy nagy szoftvercégnél működhetne, ami tele van programozókkal, fejlesztőkkel, ergo van hova fel és letenni és vannak fontosabb és kevésbé fontosabb projektek, feladatok.

    A legtöbb cégnél az reálisabban megoldható, hogy aki az átlagnál jobb, annak többet adsz, aki meg rosszabb annak kevesebbet. Sőt az sem árt, ha négyszemközt közlöd is mindenkivel, hogy azért kapott többet, vagy kevesebbet, mert....

    Amúgy mindkettő működhet, de saját tapasztalatom otthon az, hogy nem az önálló teljesítmény az alapja az előrébb jutásnak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • azbest

    félisten

    válasz persil #11 üzenetére

    Bizonyos határok között ez nem meglepő, mert nem egyformán jövedelmezőek a különböző projektek sem. Vannak olyanok, amelyek akár kifejezetten ráfizetősek egy cégnek, csak azért csinálja, mert más szempontból - kapcsolatépítés, későbbi jobb projekt lehetősége - miatt tartják meg. És a jobban fizető projektekből tartják el a veszteségeseket is. Ez egyben azt is jelenti, hogy nem feltétlen fizetnek többet annak, akit jobb projektre tettek.

    De ez akár az egyéni termelés sebességénél is kijöhet és időnként lehet csapatromboló is, ha valaki nagyon dolgozik, míg más projekten látványosan semmittevés van. De ezt embere is válogatja, hogy valaki azt hiszi, hogy a gyorsabb munkával jut előbbre, más meg nem kér dupla annyii feladatot, hanem mondjuk elkezd tanulni más területeket, amikor nincs sok feladata. Ezt persze managementnek is érdemes egyensúlyozni, de egyénileg is átgondolni, hogy mi a hasznosabb saját magának.

    De a mostani kontextusban inkább az a bibi, hogy már nagy cégeknél kb kőbevésetik a panaszkodók, hogy fix díjat kell fizetni embereknek, nem lehet eltérni attól. S amikor a statisztika azt hozza ki, hogy épp a férfiak közt vannak, akik nem kapnak extra juttatásokból annyit, mint a nők, akkor kitalálnak valami mást, így hasra ütve. Az nem létezhet, hogy nincs valaki elnyomva... most az a vád, hogy akkor a pozíciók szintjénél biztosan csalnak és rosszabb szintre sorolják őket. Csak mert van rá példa, hogy x évvel az egyetem után egy konkrét férfi és egy konkrét nő (tehát nem általánosságban) nem ugyanabban a pozícióban lesz felvéve. (konkrétan, az utóbbi évi google alkalmazotti felmérésnél ez megy most)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák